Gönderen Konu: Proscar+xpecia kombinasyonu  (Okunma sayısı 598 defa)

proscarkullanıyorum

• Full Member
Proscar+xpecia kombinasyonu
« : 20 Kasım 2021, 22:15:04 »
Arkadaşlar finasteride başladım yaklaşık 1 ay oldu. Dökülmelerim hala devam ediyor herhangi bir değişiklik yok. Saç dökülme konusu açılınca akla gelen bir diğer ilaçta xpecia. Herkes forumlarda çok bahsediyor bu ilaçtan, aslında ilaç değil ek takviye imiş. Madem ki bu ürün ek takviye vücuda herhangi bir zararı ya da yan etkisi yok, o zaman proscar ile kombinlemede bi problem olmaz gibi görünüyor. Xpecianın içeriği de dht blokluyor biliyorum ama proscar kadar bloklamıyor ayrıca xpecianın içeriğinde kıl köklerini besleyecek ekstra şeyler bulunuyormuş. Xpecia kullanmak mantıklı geliyor ama xpecia ile proscarı kullanmak ne kadar mantıklı? Birde benim kaşlarım çok seyreldi eski görüntüsü yok. Forumlarda okuduğum kadarıyla xpecia kaşta çıkarıyormuş. Ne kadar doğru bilemicem kullanan varsa yorumlasın.

Cardozoo

• Hero Member
Ynt: Proscar+xpecia kombinasyonu
« Yanıtla #1 : 21 Kasım 2021, 03:53:22 »
2 günde 1 kullanabilirsin. Zaten finasterid kullanıyorsun başka bir DHT blocker a ihtiyacın yok.
Hafta 3 kere 1.25 mg finasterid,günlük şakaklara minox
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

proscarkullanıyorum

• Full Member
« Yanıtla #2 : 21 Kasım 2021, 12:07:37 »
2 günde 1 kullanabilirsin. Zaten finasterid kullanıyorsun başka bir DHT blocker a ihtiyacın yok.
İlacın reçetesinde günde 2 defa almamız gerektiği yazıyor. 2 günde 1 kullanmak yerine günde 1 tablet almak mantıklı mı? Yoksa 2 günde bir 2 tablet almak mı daha mantıklı?

baskan123

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 21 Kasım 2021, 13:26:09 »
Proscar kullanıyorsun xpecia ya gerek yok

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 21 Kasım 2021, 14:10:40 »
İlacın reçetesinde günde 2 defa almamız gerektiği yazıyor. 2 günde 1 kullanmak yerine günde 1 tablet almak mantıklı mı? Yoksa 2 günde bir 2 tablet almak mı daha mantıklı?
İçindeki vitamin ve takviyelerden dolayı söyledim. Her ne kadar takviye olsa da dht blokluyor.
Hafta 3 kere 1.25 mg finasterid,günlük şakaklara minox
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

Facebook Twitter Instagram