Gönderen Konu: saç ekim sonrası yapılabilecek faaliyetler için geçmesi gereken süreler  (Okunma sayısı 696 defa)

sensualnight44

• Yeni üye
  • *
bu iş konusunda yetkin biri tarafından böyle bir konu açılıp sabitlenmesini rica ediyorum. bahsettiğim konu şu şekilde ;

saç ekiminden sonra  (aşağıdaki süreler doğru değildir. sadece örnek vermek açısında yazdım )

1. haftadan sonra yan yatılabilir
2. haftadan sonra hafif sporlar yapılabilir
1. aydan sonra ağır sporlar yapılabilir
2. aydan sonra saça bakım ürünleri (bakım yağları,jöle,sarımsak , minoxil...) sürülebilir
3.aydan sonra tarama yapılabilir
3.aydan sonra diplerde masaj tarağı kullanılabilir
3.aydan sonra traş olunabilir

vs....

murattarum

• Hero Member
Mesela ben maneul ekim yapan hocayla konustum ekimden sonra kafani saricaz nasil yatarsan yat dedi neden?
Dr.Muttalip keser saç ekimi
Saç ekimi forum
Saç ekimi sonuçları

emekli kel

• Hero Member
 en onemlisi 72 saat carpma düz yat. 3 ay dolsun spor için ağır hafif riske atma minoxidil 2 hafta sonra surulebilir bakım yağı sarımsak faso fiso onlar gozenekleri tıkarsa saçıda doker.traş 2 ayda olursun .tarama saçlar uzayınca yaparsın
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

murattarum

• Hero Member
en onemlisi 72 saat carpma düz yat. 3 ay dolsun spor için ağır hafif riske atma minoxidil 2 hafta sonra surulebilir bakım yağı sarımsak faso fiso onlar gozenekleri tıkarsa saçıda doker.traş 2 ayda olursun .tarama saçlar uzayınca yaparsın
sence ilik fön ne zaman vurulabilir.nefret ediyorum banyondan cikincaki islak sactan havluyla cok kuralanmiyor.ekimden sonra asiri sicak olmayan kurutma makinasiyla ne kadar sure sonra baslanir
Dr.Muttalip keser saç ekimi
Saç ekimi forum
Saç ekimi sonuçları

Fenerbahce19070

• Full Member
Dermaroller nezaman kullanilabilir ?
MD Plus bio Sampuan
MD Plus bio Tablet, sabah aksam
MD Plus bio Sprey, aksam
Balik yagi kapsulu, hafta da 2/3 defa
Multivitamin tablet, hafta da 2/3 defa
Keciboynuzu özü, hafta da 3/4 defa
Kabak cekirdegi yagi, hafta da 2/3 defa
Bol bol Nar suyu

Lauri

• Hero Member
Kendimden örnek vereceğim.

Kabuklar dökülene kadar sırtüstü ve ekim bölgesi bir yere temas etmeyecek şekilde yattım. Kabuklar döküldükten sonra istediğim gibi.

2.-3. Haftayı tamamladıktan sonra ufak ufak yürüyüşlere çıkmaya başlamıştım. Normal yürüme temposunda, hatta bi tık daha yavaş yürümeye dikkat ettim. Tempolu yürümedim.

Ağırlık çalışmaya ise 3. aydan sonra başladım. Eskiden nasıl çalışıyorsam, aynı zorlama seviyesiyle devam ettim. Yani tamamen normale döndüğüm zamandı.

3. Aydan sonra dermaroller kullanmaya başladım. 0,5 mm ile başlamıştım.

Yanlış hatırlamıyorsam 2. veya 3. Haftadan sonra prozinc losyon kullanmaya başlamıştım. Sanıyorum minoxil de kullanılabilir.

1. Ayı tamamladıktan sonra donör bölgesini ekim bölgesi dışındaki bölgeleri enseyi fln makas ve makineyle traş ettirmiştim. Üst tarafa hiç dokundurtmadım.

3-4. Ay arasında saçlar da çıkmaya başladıktan sonra makas ile üst bölgeyi de traş ettirmiştim.

Saç tarama gibi bir alışkanlığım, tarzım yok, zaten o kadar yoğun saçım da yok ama saçlar çıkmaya başladıktan sonra eğer kendi saçların da toparladıysa, taranabilir bir engel olacağını düşünmüyorum.

Ama fön gibi ağır işlemlerden belki 6 ay yzak durmak faydalı olabilir. Hatta daha uzun süre olabilir. Çünkü saç kökleri saç telleri full randımana gelene kadar yıpratıcı şeyler yapmamak lazım bence. Tabi burda kastım dakikalarca  bir elde fırça diğer elde fön makinesi saça şekil verme gibi işlemlerden bahsediyorum. Ufak müdahaleler sorun olmaz sanıyorum.

Bazı merkezler ağır sporu 1,5-2 ay snra başlanabilir diyor ama ben ekim merkezimin tavsiyelerine uydum.
« Son Düzenleme: 01 Aralık 2021, 12:49:34 Gönderen: Lauri »

emekli kel

• Hero Member
 fönden bişi olucağını sanmıom ama genede 3 ay falan dolsun.
 dermoller merkezler soler zaten minoxidile iki hafta dediklerine gore bundada garantiye alırsın 1 ay bekleyip ama çok bastırmamak gerek en onemlisi ilk 72 saat carpmamak
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

sensualnight44

• Yeni üye
  • *
ekim sonrası 1 ay geçti ve saçımda biraz kepeklenme , kızarıklık vs. var. daha önce böyle olduğunda konazol kullanıyordum geçiyordu. acaba onu sürsem sıkıntı olur mu??
  • Ekim Merkezi ismi Hakan doğanay ahd klinik

Facebook Twitter Instagram