Gönderen Konu: Minoksidil ve şakağa etkisi  (Okunma sayısı 903 defa)

Xliarm

• Yeni üye
  • *
Minoksidil ve şakağa etkisi
« : 01 Aralık 2021, 19:12:33 »
Saçlarımda sakaklardan baslayan minyaturlesme var. Vertex bölgemde bir problem yok. Doktora gittiğimde erkek tipi dökülme olduğunu ve minoksidil kullanmam gerektiğini söyledi. Xpecia ve Finanstreide gerek olmadığını belirtti (Muhtemelen yaşım nedeniyle, 23 yaşındayım) Peki düzenli ve uzun süreli kullanımda Minoksidilin   sakaklara etkisi ne olur ?
Erkek tipi dökülme için bir tedavi yöntemi olabilir mi ?
Ekstra olarak dökülme karşıtı Energisant şampuan kullanmamı önerdi ama ben şampuanın saç dökülmesine etkisi olduğunu sanmıyorum.
Yorumlarınızı bekliyorum

Yardımsever

• Sr. Member
Ynt: Minoksidil ve şakağa etkisi
« Yanıtla #1 : 01 Aralık 2021, 20:38:30 »
Saçlarımda sakaklardan baslayan minyaturlesme var. Vertex bölgemde bir problem yok. Doktora gittiğimde erkek tipi dökülme olduğunu ve minoksidil kullanmam gerektiğini söyledi. Xpecia ve Finanstreide gerek olmadığını belirtti (Muhtemelen yaşım nedeniyle, 23 yaşındayım) Peki düzenli ve uzun süreli kullanımda Minoksidilin   sakaklara etkisi ne olur ?
Erkek tipi dökülme için bir tedavi yöntemi olabilir mi ?
Ekstra olarak dökülme karşıtı Energisant şampuan kullanmamı önerdi ama ben şampuanın saç dökülmesine etkisi olduğunu sanmıyorum.
Yorumlarınızı bekliyorum
Şampuanda doğru kararı vermişsin boşa para harcama
Minoxidile gelicek olursak da şakaklara etkisinin çok zayıf olduğunu kendi tecrübelerime dayanarak söyleyebilirim ama forumdaki arkadaşlar ne der bilemem kimisi etki alır kimisi alamaz 

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 02 Aralık 2021, 01:38:18 »
Şakakların fotosunu at. Dermaroller ve minox ile iyi sonuç alabilme ihtimalin olabilir. Deneyip görmen lazım.
Hafta 3 kere 1.25 mg finasterid,günlük şakaklara minox
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #3 : 02 Aralık 2021, 01:58:16 »
Minoksidil etken maddesi kullanılan bölgede damar genişleterek o bölgede ki saçların daha iyi beslenmesini sağlıyor. Bu nedenle bölgesel etkisinden ziyade, minyatürleşen bölgenin ne kadar dht'na duyarlı olduğu önemli. Eğer şakaklarınızda agresif bir dökülme varsa tek başına minoksidil bir noktaya kadar etki edebilir ama böyle bir durum yaşamıyorsanız ince saçlı kalınlaştırma da gayette etkili bir etken maddedir minoksidil. Genelde insanların ön bölümdeki saçları dht'na daha çok duyarlı olduğu için o bölümdeki saçları daha çabuk dökülüyor. Bu nedenle takviyelerin tepe de daha etkili olduğu kanısı var. Ama bu bence doğru değil.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Xliarm

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 09 Aralık 2021, 19:42:57 »
Şakaklarim bu şekilde
Ön tarafta minyaturlesmeye başlayan çok fazla saç var. Saçım çabuk yaglaniyor ve son 2-3 yıla göre çok hacim kaybı var.

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 25 Aralık 2021, 00:48:13 »
Şakaklarim bu şekilde
Ön tarafta minyaturlesmeye başlayan çok fazla saç var. Saçım çabuk yaglaniyor ve son 2-3 yıla göre çok hacim kaybı var.
Fin minoks ile iyi bir saç çizgisine sahip olabilirsin. Kesin olur demiyorum olabilir diyorum.
Hafta 3 kere 1.25 mg finasterid,günlük şakaklara minox
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

Facebook Twitter Instagram