Gönderen Konu: Minoksidil’in Köpük formu ile arasındaki fark  (Okunma sayısı 3261 defa)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Minoksidil’in Köpük formu ile arasındaki fark
« : 06 Eylül 2020, 13:40:44 »
Minoksidil 1970 lerin başında hipertanfis krizlerin tedavisinde kullanılan taplet formunda bir damar genişleticidir. Bu ilaç ciddi seviyede düşük tansiyon ve hipertrikoz istenmeyen yan etkilerinden dolayı arteriyel hipertansiyon tedavisine artık pek kullanılmıyor. Kısaca minoxilin bulunma hikayesi bu şekilde.

minoksidil  başlarda sıvı olarak uygulanırken daha sonra köpük versiyonu kullanıma sunulmuştur başka markalar başka isimler altında etken madde minoksidil dir.

Aralarındaki fark sıvı hali ile köpük hali formlarında: köpük hali propilen glikol içermez ve bu yüzden kafa derisinde  kaşıntı kızarıklık ve ya kuruluk gibi sorunlara yol açmaz sıvı hali gibi

Erkekler için konsantrasyon oranı : %5 dir etken madde

Kadınlar için ise :%2 lik oranlar yeterlidir

Genel olarak kullanan kişilerin %30 ila %42  bir yıl içersinde gözle görülür yoğunluk elde edebiliyor.

GaMe10

• Hero Member
Ynt: Minoksidil’in Köpük formu ile arasındaki fark
« Yanıtla #1 : 06 Eylül 2020, 17:13:06 »
Minoxil sprey kullanırken göğsümde sıkışma olmuştu

Köpük formunda böyle yan etki var mı?

Jungkook

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 06 Eylül 2020, 18:59:44 »

Köpük formu ile sprey aynı sadece köpük formunda ppg yok. Sistemim yan etkileri doz azaltarak ya da %2 kullanılarak çözülebilir.
Tedavim

Stemoxydine %5 (L’Oreal serioxyl denser hair) akşam yatmadan önce

Ketoral krem her gün

Ketoral şampuan hafta da 1-2 gün

Dermaroller hafta da 1 ya da 2 gün

OGX DHT blocker şampuan Ketoral kullanmadığım günler

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 07 Eylül 2020, 01:14:08 »

Tansiyon ilacı olduğu için bunu yapar etken maddesi.
Global Moderator

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
« Yanıtla #4 : 07 Eylül 2020, 01:36:34 »
Ben köpük  kullandım   kepek   sivilce  kafa ağrısı    yaptı  çöpe  atım 

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 07 Eylül 2020, 12:19:55 »
Ben köpük  kullandım   kepek   sivilce  kafa ağrısı    yaptı  çöpe  atım

Markası ne?
Global Moderator

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
« Yanıtla #6 : 07 Eylül 2020, 14:43:23 »
Regaine

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
  • Bir kel bir kele ne demiş?
« Yanıtla #7 : 07 Eylül 2020, 14:53:19 »
Kimilerinin minoksidil etken maddesine karşı alerjisi veya hassasiyeti oluyor onlarda marka degismek veya likit, köpük gibi form geçişleri çözüm değil o kişinin minoxil kullanmaması gerek.
Önce biraz seyreldiler, sonra beni terk ettiler
Beni apaçık ortada bırakıp gittiler
Yastığım bile ısınmıyor artık
Yastığım bile Yastığım bile
Kafam üşüyor soğuk havalarda, çık artık

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14917.0

Brabber987

• Full Member
« Yanıtla #8 : 07 Eylül 2020, 15:48:15 »
minox kullanirken akma sorununu nasil giderebilirim

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 07 Eylül 2020, 16:30:13 »
minox kullanirken akma sorununu nasil giderebilirim

Kafana güzece yediriceksin
Global Moderator

BilemiyorumAltan

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 07 Eylül 2020, 16:48:27 »
Minoxil kafamda deri soyması ve kaşıntı yaptı. Bunun bir sonraki aşaması seboreik dermatit olduğunu düşündüğüm için 3 gündür kullanmıyorum. Soyulmalar geçti. Elimde 2 kutu daha var, bitirince mecbur köpük olana geçmek gerekiyor. Türkiye'de köpük formunda bir tek Androvium var. Araştırdığımda hem kalitesiz hem de gereksiz pahalı olduğunu (150 Lira) gördüm. Minoxili komple tedavimden çıkartıp dermoreller, finasterid ve ketoral şampuan ile devam mı etsem diye düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz sayın Hintell? Minoxilin yeni saç çıkartması insanı cezbediyor. Deri soymasına karşın bir çözüm var mıdır?

Jungkook

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 07 Eylül 2020, 18:39:33 »
Minoxil kafamda deri soyması ve kaşıntı yaptı. Bunun bir sonraki aşaması seboreik dermatit olduğunu düşündüğüm için 3 gündür kullanmıyorum. Soyulmalar geçti. Elimde 2 kutu daha var, bitirince mecbur köpük olana geçmek gerekiyor. Türkiye'de köpük formunda bir tek Androvium var. Araştırdığımda hem kalitesiz hem de gereksiz pahalı olduğunu (150 Lira) gördüm. Minoxili komple tedavimden çıkartıp dermoreller, finasterid ve ketoral şampuan ile devam mı etsem diye düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz sayın Hintell? Minoxilin yeni saç çıkartması insanı cezbediyor. Deri soymasına karşın bir çözüm var mıdır?
Eğer yeni saç çıkışı istiyorsanız büyüme uyarıcı kullanmalısınız bunların arasında en iyisi de minoxidil. Eğer olanı korumak istiyorsanız da anti androjen kullanıp kalan saçları hormon etkisinden uzak tutmalısınız. Eğer saç çıkışı için illa ki minoxidil diyorsanız anti-dandruff şampuan ve nemlendirici krem tedavinize eklemelisiniz. Kullanamam diyorsanız farklı alternatifleri var ancak minoxidil gibi güçlü değiller.
Tedavim

Stemoxydine %5 (L’Oreal serioxyl denser hair) akşam yatmadan önce

Ketoral krem her gün

Ketoral şampuan hafta da 1-2 gün

Dermaroller hafta da 1 ya da 2 gün

OGX DHT blocker şampuan Ketoral kullanmadığım günler

BilemiyorumAltan

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 07 Eylül 2020, 19:09:28 »
Eğer yeni saç çıkışı istiyorsanız büyüme uyarıcı kullanmalısınız bunların arasında en iyisi de minoxidil. Eğer olanı korumak istiyorsanız da anti androjen kullanıp kalan saçları hormon etkisinden uzak tutmalısınız. Eğer saç çıkışı için illa ki minoxidil diyorsanız anti-dandruff şampuan ve nemlendirici krem tedavinize eklemelisiniz. Kullanamam diyorsanız farklı alternatifleri var ancak minoxidil gibi güçlü değiller.
Yanıtınız için teşekkür ederim, değerlendireceğim.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 08 Eylül 2020, 12:11:33 »

Bir yıl boyunca rogaine foam kullandım. Hiç kaşıntı dökülme, sebore derdin olmamıştı. Ne zmaanki pandemi döneminde minoxil forte kullanmaya başladım. 4 ayda sebore başladı, saç diplerinde tırnakla hafif kazıyınca tırnak aralarına soyulmuş deri geliyordu.

1 ay önce tekrar foam kullanmaya döndüm. Şu an öncekine kıyasla daha az soyulma oluyor. Muhtemelen bir süre sonra o da geçer diye tahmin ediyorum. Bendeki etkisi bu şekilde.

Yurtdışına gidip geliyor veya bi tanıdık vasıtasıyla ara ara getirtebilirseniz(hem orijinallik süphesi olmaz, hem de Tr den alacağınıza göre kısmen daha hesaplı olur)), en güzeli foam bence.

Facebook Twitter Instagram