Gönderen Konu: Cerrahpaşa Prof. Doktor muayenesi  (Okunma sayısı 1098 defa)

proscarkullanıyorum

• Full Member
Cerrahpaşa Prof. Doktor muayenesi
« : 12 Ocak 2022, 15:04:06 »
Merhabalar, yine ben  1.5 senedir saçlarım dökülüyordu 2-3 farklı doktora gittim sonuç hep hüsran. Şimdide Türkiye’nin en iyi hastanelerinden biri olan Cerrahpaşa’ya ve yine aynı şekilde saç dökülmesi konusunda hem yurt içi hem de yurt dışı çalışmaları olan ve ilklere imza atan çok bilgili ve deneyimli bir doktora muayene oldum. Doktorum yaşımın çok genç olduğu için (20 yaşındayım) finasterid vb… ilaçlar kullanmamı önermedi. Yaşın daha çok genç belki henüz bir yan etki görmemiş olabilirsin ama bu asla yan etki görmeyeceğin anlamına gelmez dedi. Proscarı Türkiyeye getiren ilk kişi benim ve Türkiye’de bu ilacı saç dökülmesi amaçlı ilk 10 kişiye kullandıranda benim dedi. Finasterid içerikli ilaçları 35-40 yaş aralığında dökülmeleri yoğunlaşan kişilere tavsiye ediyorum dedi. Senin yaşın daha çok genç olduğu için “Byopecia” denen ilacı tavsiye etti (320 mg Saw Palmetto) bunu kullan hem de bağışıklık sisteminide güçlendirir dedi. Birde “Androvium %5” ve “Max Derma Restoring Hair Oil” verdi. Bunları 6 ay boyunca kullan dökülmenin seyrine göre mezoterapi ya da prp tedavisine başlarız dedi. Birde hocam sizce eski haline döner mi dedim, dönebilir de dönmeyebilirde dedi. Birde kökler öyle kolay kolay ölmez kurtarma şansın var dedi. Eğer sonuçlardan memnun kalırsam tekrardan sizinle burda paylaşırım.

Birde eklemeyi unuttum, saç dökülmesinde en önemli şey sadece dht yi baskılamak değildir reseptörler çok önemli dedi. O yüzden finasterid kullanıp dht ni çok baskılasanda bi fayda göremeyebilirsin dedi.

Unutmadan ekleyeyim. Doktorumun adı Burhan Engin

muroreis

• Hero Member
Ynt: Cerrahpaşa Prof. Doktor muayenesi
« Yanıtla #1 : 12 Ocak 2022, 17:13:13 »
O zaman Doktorun mantigina göre procapil içerikli bı spreyin güzel başarı sağlaması lazım sonuçta procapil denen madde saç folikulunu dhtden korumuyo mu ?
Her gün 1/4 proscar 
Alpecin C1 şampuan ( her gün )

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 13 Ocak 2022, 16:29:26 »
O zaman Doktorun mantigina göre procapil içerikli bı spreyin güzel başarı sağlaması lazım sonuçta procapil denen madde saç folikulunu dhtden korumuyo mu ?

Koruduğunu satanlar söylüyor :)
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 13 Ocak 2022, 16:32:32 »
Burhan hocaya nasıl randevu aldın? Cerrahpaşa hastanesinde mi hasta bakıyor? Muayene ücreti nedir? Ayrıca saçlarını ek ve gözle mi analiz ediyor yoksa dijital mikroskop kullanıyor mu? Son olarak androvium markalı minoksidili günde kaç kez kullanmanı önerdi? Bir kez 8 fıs mı?
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Facebook Twitter Instagram