Gönderen Konu: Ekilen saçın uzaması, o saçın tuttuğuna mı işarettir?  (Okunma sayısı 853 defa)

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
Elbette daha önce sorulmuştur ama ben bulamadım ve merak ettim.

Diyelim ki saç telimiz ekim olduktan sonra 1 cm uzadı. Artık o greft tamam diyebilir miyiz? Şok dökülmeden sonra kesin geri çıkar mı?

Bilgili arkadaşlar aydınlatırsa çok sevinirim

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Ekilen saçın uzaması, o saçın tuttuğuna mı işarettir?
« Yanıtla #1 : 15 Ocak 2022, 00:01:48 »

Diyelim ki saç telimiz ekim olduktan sonra 1 cm uzadı. Artık o greft tamam diyebilir miyiz? Şok dökülmeden sonra kesin geri çıkar mı?

Maalesef hayır

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #2 : 15 Ocak 2022, 00:03:37 »
Maalesef hayır

Teşekkür ederim hocam, üzüldüm.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 15 Ocak 2022, 00:05:32 »

bölünerek ekildiyse yani alımda 0.6 0.7 lik iğneler kullanıldıysa ekilen saç çıkmaz.bunun dısında sık ekimlerde tehlike vardır damarı zedeledilerse ekilen saç çıkmaz.tepe ekimide zor beslenen bir bolge dandik yer ekerse o saç çıkmaz.bunun dısında saçlar çıkar.ekimden sonra saç uzadı şu bu bunlarla alakalı değil.yüzdesi yuksek doğru yer eksin saçlar çıkar
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #4 : 15 Ocak 2022, 00:09:12 »
bölünerek ekildiyse yani alımda 0.6 0.7 lik iğneler kullanıldıysa ekilen saç çıkmaz.bunun dısında sık ekimlerde tehlike vardır damarı zedeledilerse ekilen saç çıkmaz.tepe ekimide zor beslenen bir bolge dandik yer ekerse o saç çıkmaz.bunun dısında saçlar çıkar.ekimden sonra saç uzadı şu bu bunlarla alakalı değil.yüzdesi yuksek doğru yer eksin saçlar çıkar

Peki hocam diyelim ki dediğiniz gibi damar zedelendi. Bunu biz hisseder miyiz yoksa saçlar çıkmadığında mı farkına varırız?
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 15 Ocak 2022, 00:18:11 »
Ekilen saçların bazısı kendini 3 sene dayanarak tutsa bile, ölümle pençeleşerek dökülme ihtimali yüksektir. Sonucta büyük bir travma geçirmiştir. Çok akıllı ve zeki bir insanın, olağanüstü bir olaya maruz kalıp, deli olması ve hatta aptal olması  gibi bir şeydir ekilen greftler. Ama eceli gelmeden de ölmez.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #6 : 15 Ocak 2022, 00:29:30 »
Ekilen saçların bazısı kendini 3 sene dayanarak tutsa bile, ölümle pençeleşerek dökülme ihtimali yüksektir. Sonucta büyük bir travma geçirmiştir. Çok akıllı ve zeki bir insanın, olağanüstü bir olaya maruz kalıp, deli olması ve hatta aptal olması  gibi bir şeydir ekilen greftler. Ama eceli gelmeden de ölmez.

:( Buna da üzüldüm. Yani ekilen saçın ömrü çok yok öyle mi? Bu saç mevzusu daha yoracak gibi beni.

murattarum

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 15 Ocak 2022, 05:20:54 »
:( Buna da üzüldüm. Yani ekilen saçın ömrü çok yok öyle mi? Bu saç mevzusu daha yoracak gibi beni.
dostum herseyi anliyorsun ama tersiden anliyorsu .ekilen sacin omru 3 yil diye anlamissin ne alaka.mesela olulerinde saci tirnagi uzar bir miktar.alinan greftte kendini besler zaten besleme bittigi anda sok dokulme devreye girer .yenisi gelir.
Dr.Muttalip keser saç ekimi
Saç ekimi forum
Saç ekimi sonuçları

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 15 Ocak 2022, 19:28:10 »
Peki hocam diyelim ki dediğiniz gibi damar zedelendi. Bunu biz hisseder miyiz yoksa saçlar çıkmadığında mı farkına varırız?
saçlar çıkar bir süre yasar ölür yada çıkmaz falan ekim esnasında anlamazsın
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #9 : 15 Ocak 2022, 20:55:03 »
Teşekkür ederim herkese.

Facebook Twitter Instagram