Gönderen Konu: Ekilen Saçın 7 ay sonra Dökülmesi  (Okunma sayısı 1937 defa)

hayalet1

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ekilen Saçın 7 ay sonra Dökülmesi
« : 30 Mart 2022, 20:20:52 »
Merhaba arkadaşlar başlıktan anlaşılacağı gibi duşa bir girmemle elime yüzlerce bir anda saç gelmesi ve başıma bir su dökmemle bir o kadar daha saçımın dökülmesi sonrası ekilen saçlarımın çoğunu kaybetmem moralimi bozdu. Hiç bu durumu yaşayan var mı? Ekim merkezi mevsimsel olabilir. İncelemek lazım kök komple mi gitmiş yoksa kırılma mı olmuş diye muayeneye çağırdı. Bilgisi olan varsa bilgilendirirse sevinirim. Teşekkürler.

LOESS

• Hero Member
Ynt: Ekilen Saçın 7 ay sonra Dökülmesi
« Yanıtla #1 : 30 Mart 2022, 20:29:25 »
Merhaba arkadaşlar başlıktan anlaşılacağı gibi duşa bir girmemle elime yüzlerce bir anda saç gelmesi ve başıma bir su dökmemle bir o kadar daha saçımın dökülmesi sonrası ekilen saçlarımın çoğunu kaybetmem moralimi bozdu. Hiç bu durumu yaşayan var mı? Ekim merkezi mevsimsel olabilir. İncelemek lazım kök komple mi gitmiş yoksa kırılma mı olmuş diye muayeneye çağırdı. Bilgisi olan varsa bilgilendirirse sevinirim. Teşekkürler.
Nerde ektirdiniz ? 5. Ay 6. Ay birde dökülme yaşadığınız 7. Ayın fotoğrafını atarsanız daha iyi yorum yapılır.

hayalet1

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 30 Mart 2022, 20:50:39 »
İlk foto 2 gün öncesi son foto duş aldıktan sonra. Duş alırkene inanılmaz bir şekilde normalde 5 10 saç teli gelir bana herhalde 100 den fazlaydı şok dökülmeden bile fazlaydı çok kötü oldum.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #3 : 30 Mart 2022, 20:50:45 »
Telogen Effluvium geçirmiş olabilirsiniz.

Ameliyat veya komple anestezi geçirdiniz mi yakın zamanda?

Çok üzüldüğünüz, depresyona girdiğiniz bir olay oldu mu yakın zamanda?

Veya ne tetiklemiş olabilir?

Dermatoloğa gitmekte yarar var.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

hayalet1

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 30 Mart 2022, 20:53:15 »
Yani okuyorum sınavdan düşük almıştım o üzdü ama bir stres depresyon sıkıntı yok. Klasik üzülmeler, endişe kaygı bu kadar. Bende anlamadım.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #5 : 30 Mart 2022, 20:59:44 »
Allah Allah.
Merak ettim nedenini.
Dostum Finasterid veya Dutasterid kullanıyor musun?
Nedeni bunlar olmasa bile merak ettim.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

hayalet1

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 30 Mart 2022, 21:07:59 »
Hayır sadec xpecia kullandım. 5 ay boyunca. Şimdi yeniden başladım. 2 Gün oldu. Ama bu yüzden değildir. Başka bir hap kullanmadım. Herhangi bir amaliyat geçirmedim. Bende anlamıyorum.

LOESS

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 30 Mart 2022, 21:30:11 »
Saç kıran gibi duruyor, o bölge de birden dökülme olmuş gibi, eğer saçkıran ise stres üzüntü geçtiği anda çıkmaya başlar birde dermatologa gitmenizde fayda var kortizonlu ilaç veya iğne yapabilir endişelenmeyin süreç sonu saçlar tekrar çıkacaktır.

hayalet1

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 30 Mart 2022, 21:43:15 »
umarım dediğiniz gibidir. Geçicidir. Çünkü bir an elime yüzlerce saç gelmesi şok dökülmeden daha sert bir andı. Bakalım.

berbatov

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 30 Mart 2022, 21:56:23 »
Öncelikle geçmiş olsun, ekilen kökler tutmamış olsa en baştan hiç çıkmayacaktı. Dht hormonundan bile etkilenmeyecek kadar güçlü kökler sebepsiz yere bir anda dökülmez. İkinci şok dökülme gibi bir durum olabilir mi? Acaba böyle bir şey var mı araştırmak lazım ve kesinlikle vakit kaybetmeden dermatoloğa gitmelisiniz. Bir de elinizde kalan saçların ucunda kök benzeri şeyler var mıydı?

Ben yine de bu olay nadir bir durum da olsa köklerin yerinde durduğunu düşünüyorum. Arkadaşların da söylediği gibi endişelenmeyin fazla.
  • Ekim Tarihi: 17.02.2022
  • Ekim Merkezi ismi AKL KLİNİK
  • Greft Miktarı 3900
  • Medikal Tedavi Prozinc Şampuan , Prozinc Sprey , Biotin 2500 Mcg, Toz Collagen

hayalet1

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 30 Mart 2022, 22:19:39 »
Yarın gidip kök olarak mı gitmiş yoksa kırılmış mı ona bakılacak. Bir anda dökülmesi süreci yavaşlatıp ileri attı. Ekilen yerlerin seyrelmesi moral bozdu dogal olarak. Umarım geçicidir. Teşekkürler fikriniz için. Kök var mı yok mu hiç bakmadım. Duşta iken fırsatım yoktu aklımada gelmedi.

hayalet1

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 31 Mart 2022, 12:51:44 »
Saç kıran gibi duruyor, o bölge de birden dökülme olmuş gibi, eğer saçkıran ise stres üzüntü geçtiği anda çıkmaya başlar birde dermatologa gitmenizde fayda var kortizonlu ilaç veya iğne yapabilir endişelenmeyin süreç sonu saçlar tekrar çıkacaktır.

Saç kıran dediler. Prp uygulayıp 1 ay sonraki sürece bakacağız dediler. Geçici midir? Tekrar saç çıkar mı dedim. Umarım çıkar dediler. Çıkmazsa 2.ekim yapacağız dediler.

LOESS

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 31 Mart 2022, 12:56:28 »
Saç kıran dediler. Prp uygulayıp 1 ay sonraki sürece bakacağız dediler. Geçici midir? Tekrar saç çıkar mı dedim. Umarım çıkar dediler. Çıkmazsa 2.ekim yapacağız dediler.
Dediğim gibi tahmin etmiştim,bir anlık şiddetli stres sonucu olmuştur. Sınavdan aldığın düşük not da stres yaptıysan ondan olmuştur, teşhis konulmuş stresden uzak dur ,düzelir.

berbatov

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 31 Mart 2022, 12:59:16 »

Yine de moralini bozma alan çok büyük durmuyor, belki 1 ay içinde tekrar uç vermeye başlar. Nice nekrozlu saç ekimleri gördük saçlar uzayınca bile boşluklar kapandı gitti. Ama arkadaşların dediği gibi stres yapmayın kafaya takmayın, stres tetikliyor saç kıranı. Ayrıca dermatoloji uzmanı da görse iyi olur krem ya da ilaçlarla da desteklenmesi gerekebilir.

Çok geçmiş olsun tekrar.

• Ekim Tarihi: 17.02.2022
  • Ekim Merkezi ismi AKL KLİNİK
  • Greft Miktarı 3900
  • Medikal Tedavi Prozinc Şampuan , Prozinc Sprey , Biotin 2500 Mcg, Toz Collagen

hayalet1

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 31 Mart 2022, 13:51:50 »
Teşekkürler. Umarım geçer. Demek içimdeki başka ben baya bir stresli  bir yaşam sürüyor. Malum ülkemiz bir mutlu insan bırakmıyor. Jeopolitik durumdan da biraz nasibimi aldım sanırım.

Facebook Twitter Instagram