Gönderen Konu: KULAK ÜSTÜ FAVORİ VE ENSE DÖKÜLMESİ  (Okunma sayısı 1894 defa)

Tugrlyurdkl

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
KULAK ÜSTÜ FAVORİ VE ENSE DÖKÜLMESİ
« : 02 Şubat 2022, 19:07:41 »
Bu durumu yaşayan var mı 2 senedir şu durum düzelmek bilmedi saçımın kulak üstü favori ve özellikle ense kısımları kaşınarak inanılmaz bir şekilde dökülüyor gerçekten çıldırtıyor kullanmadığım şey kalmadı vitamin hapı vs yaşım daha 17 böyle tutup çekince hafif bir şekilde en az rahat bi 5-6 tel geliyor ve her sefernde bu şekilde. Çevremdekiler uğraştığın içindir diyor 2-3 hafta hiç elimi oralara sürmezsem daha da fena oluyor her tuttuğumda tutam tutam dökülüyor resmen öbür taraflarda da genel olarak bir dökülme var fakat ailede ne anne tarafı ne baba tarafı kel ve ailemde bu durumu yaşayan hiç kimse yok cildiyeye gittim d vitamini ve b12 hapı yazdı 1 sene boyunca kullandım bakım yağları kremler vs hiçbir şey fayda etmiyor lütfen bu durumu yaşayıp çözüm bulan biri varsa yardım etsin fotoğraflarda böyle ciddi bir seyreklik yok gibi duruyor fakat günden güne inceliyorum seyreliyor

Gregor59

• Hero Member
Ynt: KULAK ÜSTÜ FAVORİ VE ENSE DÖKÜLMESİ
« Yanıtla #1 : 05 Şubat 2022, 04:53:31 »
orası bende de var kardeşim çözümü yok ben çözemedim yani hiçbir şey ile.  genetik kelliğin başlangıcını işaret ediyor oradaki dökülmeler seyrelmeler

Tugrlyurdkl

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 05 Şubat 2022, 09:17:18 »
Dayı olsun amca olsun dede olsun ailede 1 kişi bile kel değil hatta dedemin dedelerine kadar kimse kel değilmiş emin misin genetk dökülme olduğuna ben de hastalık vs var düzenli ilaç kullanıyorum onleın yapma ihtmali var mı

Tugrlyurdkl

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 05 Şubat 2022, 09:38:26 »
Ve şey oluyor o dökülen teller genellikle hiç uzamıyor ve uçları ip ince kökler de bayaa bi kalın kıvırcık oluyor fakat saçlarım dalgalı öyle garip bir durumda var dökülen saçlrımda benim bildiğim ince köklü saç dökülür ama o dökülenler tüm saçlarımdan daha kalın

Kemal88

• Full Member
« Yanıtla #4 : 05 Şubat 2022, 15:02:39 »
bunun adı retrograd alopesi büyük ihtimalle genetik dökülmeyle bağlantılı. inşallah düzelir saçların

Tugrlyurdkl

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 05 Şubat 2022, 16:56:08 »
Ailede 2-3 nesile kadar hiç kel yok devamında varmıdır bilemem ama 74 yaşında ki dedemin de ensesinde saç yok ve kulak üstü kısımları seyrek ama benden sık saçı var neredeyse tüm kuzenler olsun sülekeyi inceledim benim gibi durum yalayan yok nasıl oldu da beni buldu anlamadım  genetik dökülme değil de başka bir dökülme  olma ihtimali varmıdır

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 05 Şubat 2022, 18:02:24 »
saçını bağlıyorsan ya da taç kullanıyorsan yapma ve de kısalt biraz hava alsın beslesin toparlasın kendini saçın
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

Tugrlyurdkl

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 05 Şubat 2022, 18:05:18 »
Bağladığım zamanlar çok nadiren oluyor ve saçımı şu an uzatıyorum 21 ay oldu 21 ay önce kazımıştım jiletle kısa saç kafa yapımdan dolayı ben de çok kötü duruyor

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 05 Şubat 2022, 19:34:51 »
Yani ne kadar kabullenmrk istemesen de genetik dökülme, yanlar sıklığı ve kaliteyi kaybetmiş muhtemelen üstler de öyle henüz farketmiyorsun

Tugrlyurdkl

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 05 Şubat 2022, 19:39:04 »
Sadece oraların dökülüp geri kalan kısımların dökülmeme ihtimali varmı ve saçım zaten genel olarak doğduğumdan beri seyrek ortadan ayırınca normal saça göre seyrek gözğkğyor fakat küçüklüğümden beri durum böyle

Facebook Twitter Instagram