Gönderen Konu: Ekim sonrası 2 gün istirahat yeterli mi?  (Okunma sayısı 542 defa)

Lauri

• Hero Member
Ynt: Ekim sonrası 2 gün istirahat yeterli mi?
« Yanıtla #1 : 04 Şubat 2022, 21:39:54 »
Arkadaşlar işlerim çok yoğun ama saç ektirmek de istiyorum bazıları ektirdikten sonra 10 gün evde yatman lazım diyor fakat o kadar boş vaktim yok.sizce 2 gün dinlenip sonra işime devam etsem sorun olur mu?

Valla en temizi kabuk dökene kadar evde geçirmek. Benim kafadaki ödem belki de 5. Günde falan geçmişti. Hele 2. 3. Günde uzaylı kafa gibiydi yamuk yumuk.

Ekimin sağlığı için bence şartları zorlamalısın.

Bu sorunun cevabı biraz da ne iş yaptığına göre de değişebilir. Mesela madenciysen, salak salak konuşma tabi ki olmaz derim. Yazılımcıysan ofiste hareketsiz çalışıyorsan ona göre değişir cevap. :)

Saulgoodman

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 04 Şubat 2022, 22:14:46 »
Valla en temizi kabuk dökene kadar evde geçirmek. Benim kafadaki ödem belki de 5. Günde falan geçmişti. Hele 2. 3. Günde uzaylı kafa gibiydi yamuk yumuk.

Ekimin sağlığı için bence şartları zorlamalısın.

Bu sorunun cevabı biraz da ne iş yaptığına göre de değişebilir. Mesela madenciysen, salak salak konuşma tabi ki olmaz derim. Yazılımcıysan ofiste hareketsiz çalışıyorsan ona göre değişir cevap. :)

Yok Ağır bir işte çalışmıyorum ofisteyim ama ofise gidene kadar istanbul trafiğinde 3 saat araba kullanmam gerekiyor:)

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 04 Şubat 2022, 22:36:09 »
Yok Ağır bir işte çalışmıyorum ofisteyim ama ofise gidene kadar istanbul trafiğinde 3 saat araba kullanmam gerekiyor:)

Kardeşim ekim sonucuna olabilecek etkilerini , seni zorlamasını, ödemin kaşına gözüne inmesini falan filan hepsini geçtim. Ne kadar çok sağda solda hareket edersen kafayı bi yere sürtme vurma ihtimalini arttırırsın. Düşün ki 6-7 ay kafanın üstüne dokunduğundali hissiyat anca geri geliyor. Hele ki ilk günler kafamın neredeyse kulak hizasının üstündeki herhangi bir yeri hissettiğimi hatırlamıyorum.

Forumda kafayı vurdum, deri sıyrıldı birşey olur mu diye soranı bile gördük. Adamın kafa derisi yırtılmış neredeyse doktora gitmek aklına gelmiyor düşün. Hiç acı hissetmmediğine eminim.

Belki hiç birşey olmayabilir ama hiç bilemezsin. Bazen şansı zorlamamak lazım.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #4 : 04 Şubat 2022, 23:45:35 »
Hocam bir hafta izin al diğerlerine pasla işi gücü. O kadar para verdin iş arkadaşların da bir zahmet anlayışla karşılasınlar.

Yarın birgün onların da cenazesi bilmem neyi olur onlar da sana paslar.
« Son Düzenleme: 05 Şubat 2022, 02:22:49 Gönderen: zweig »
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Kayser Soze

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 05 Şubat 2022, 01:29:20 »
Ektirme dostum...
Bu kadar büyük risk alacağına, ektirme.

murattarum

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 05 Şubat 2022, 02:55:24 »
Ben abartmistim ekimden sonra 5 gun hotelde kaldim 5 haftada evde kaldim.eekimden sonrada son yikamaya kadarda kabuk dokulene kadar ekim yerim yapmisti sifir kabukla eve donmustum.arkadaslarin dedigi gibi kafa uyusuk surtsen bile hissetmiyorsun.zaten uykusuzsun ekimden sonraki ilk 5 gun iyice sersem oluyorsun.tabi ben pinpirikli biriyim en kotusunu dusunurum hep.belki sen farklisindir ama 2 gun cok az bir sure .
Dr.Muttalip keser saç ekimi
Saç ekimi forum
Saç ekimi sonuçları

Anchar

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 05 Şubat 2022, 03:00:17 »
kesinlikle 2 gün yeterli olur ama o iki günde full yat bence sonrası tırı vırı hocam istediğini yap çıkacak saç gene çıkar.
  • Ekim Tarihi: 05.04.2001
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 24
  • Medikal Tedavi Xpecia,minoxil

murattarum

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 05 Şubat 2022, 03:08:22 »
kesinlikle 2 gün yeterli olur ama o iki günde full yat bence sonrası tırı vırı hocam istediğini yap çıkacak saç gene çıkar.neymis tiriviri ektir 2 gun sonra kafana kask tak yada  sicakta kal yada surt kafani yada kafani sicak suyla yika yada sampuan kullan bunlari yapta tiriviriyi gor gereksiz oz guven verme arkadasa.
Saç ekimi forum
Saç ekimi sonuçları

Anchar

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 05 Şubat 2022, 03:11:36 »

ben bunları istirahat konusu için yazdım nerelere çektin sen böyle pes vallahi  ;D
  • Ekim Tarihi: 05.04.2001
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 24
  • Medikal Tedavi Xpecia,minoxil

murattarum

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 05 Şubat 2022, 03:13:22 »
ben bunları istirahat konusu için yazdım nerelere çektin sen böyle pes vallahi  ;D istirat ta iyidir riski azaltir dostum :)
Saç ekimi forum
Saç ekimi sonuçları

Facebook Twitter Instagram