Gönderen Konu: Alopexy t mi Minoxidil Forte mi Ramadan fx 16 mı?  (Okunma sayısı 1086 defa)

spelex

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Alopexy t mi Minoxidil Forte mi Ramadan fx 16 mı?
« : 07 Şubat 2022, 00:47:40 »
Arkadaşlar Alopexy t mi Minoxidil Forte mi Ramadan fx 16 mı? Bunlardan hangisini tavsiye edersiniz. Kullananlar tecrübelerini söyleyebilir mi?

Alpha

• Hero Member
Ynt: Alopexy t mi Minoxidil mi Ramadan fx 16 mı?
« Yanıtla #1 : 07 Şubat 2022, 01:02:04 »
Alopexy ve minoxil aynı şey zaten .
Ramadan minoxil + finasterid içeren topikal solüsyon.
Bu yönden ramadan daha ağır basar ama içeriğine güvenme nasıl üretildiği ve içine ne konduğu tam belli değil.
Kısa sürede saç çıkaran bir şey istiyorsan fit care kullan yalnız kalıcı saç çıkarmaz daha çok bebek saç çıkarıyor ve o saçlarda kolay kolay uzamıyor bırakıncada hepsi dökülüyor ama dediğim gibi riskli içerik kullanacaksan ramadan yada fitcare tercih edilebilir ama tabi bence ikiside sağlıklımı değilmi muamma.

spelex

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Alopexy t mi Minoxidil Forte mi Ramadan fx 16 mı?
« Yanıtla #2 : 08 Şubat 2022, 06:18:38 »
Bu konuda arkadaşlarımızın görüşlerini bekliyorum.

Ryan

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Alopexy t mi Minoxidil Forte mi Ramadan fx 16 mı?
« Yanıtla #3 : 08 Şubat 2022, 10:21:35 »
Ben ramadan fx 16 kullandım. Hem de avustralya da bulunan bir tanıdığım aracılığı ile direkt temin ediyordum, yani ramadan eczanesinden alıp bana kargo ile yolluyordu. daha önce saç ekimi yaptırmış bir arkadaşımın sanki ikici bir ekim yapılmış gibi aşırı gürleşen saçlarının sebebini sormamla tanıdım ürünü. sonra başta anlattığım gibi orada yaşayan tanıdığım aracılığı ile temin ettim.

Gelelim ürünün nasıl olduğuna. ben toplamda 3 şişe kullandım saçlar inanılmaz oldu. beklentimin bile çok üzerine çıktı ve çok kısa sürede. tamam dedim artık çözmüşler bu işi. Tabii aklımın bir köşesinde minox'un hep bir döngüsünden bahsedilir ya o var. sonuçta minox da var içinde. işte artık döngü mü , etkisi mi gidiyor, saçlar zayıflamaya başladı eskisi gibi ve eski görüntüsüne döndü. diğer kullanan arkadaşım halen kullanıyor 2-3 sene oldu, aynı döngü onda da oldu. yani eski görüntüsüne döndü ama halen kullanıyor bana sorarsan eski görüntüsünde ama kendisi öyle olmadığını iddia ediyor.

sonuç olarak tabir-i caizse saç fırşkırdı bende ama 3 ay kadar :) sonrasında bırakınca verdiğini geri aldı. verdiklerini geri alırkenki süreci izlemek insanı üzüyor gerçekten. bir de şu var ben etki azalınca ve saçlar tekrar dökülme eğilimine girince bıraktım. kullanmaya devam etsem ne durumda olurdum kestiremiyorum. diğer bir konu ise ücreti kur farkında dolayı biraz tuzlu. tedavinin sürdürülebilir olması da lazım diye düşünüyorum hocam 2 ay kullanayım sonra saçlar iyi olunca bırakayım diye düşünme. yukarıda dediğim gibi tekrar verdiklerini kaybetmeyi izlemek daha üzücü oluyor. umarım aydınlatıcı olmuştur.
« Son Düzenleme: 08 Şubat 2022, 10:30:52 Gönderen: Ryan »
  • Yaşınız 36

Facebook Twitter Instagram