Gönderen Konu: Saç Ekimi Planlamam Hakkında Tavsiyeleriniz  (Okunma sayısı 310 defa)

Firet

• Yeni üye
  • *
Saç Ekimi Planlamam Hakkında Tavsiyeleriniz
« : 16 Şubat 2022, 15:57:34 »
Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık 6-7 aydır forumu takip ediyorum, bir çok arkadaşın tecrübeleri ve önerileri sayesinde çok fazla bilgi edindim.
Klinik olarak fiyat performans açısında medeks'i gözüme kestirdim ve 3 ay önce bir görüşme yaptım.
İşlerim müsait olmadığı için işlemi yaptıramadım ama mart ayının ilk haftası yaptırmayı planlıyorum.

Yaptıracağım bu işlemin sonuçlarını hayatımın sonuna kadar taşıyacağım için, her ne kadar bilgi edinsem de bir tereddüdüm var.
Bu nedenle bu başlığı açarak, tecrübeli ve uzman arkadaşların tavsiyelerini almak istedim.

Öncelikle yaşım 37, klinik ile görüşmemde bana saçımın ekim için uygun olduğunu, ama donörümün zayıf olduğunu ve 3500-4000 greftlik tek atış hakkım olduğunu söylediler ve mevcut ihtiyacımı göreceğini ilettiler.

Fotoğrafları yükleyebildiysem eğer, göreceğiniz üzere ön açıklık ve üst bölge sıklaştırması yapmam gerekiyor.

Tavsiyenize ihtiyacım olan sorularım;
*Ön açıklık ve üst bölge yaptırmam konusunda bir hatam var mı ?
*Saçlarımı resimdeki gibi kısa kestiriyorum her zaman, kısa saçta ekim belli olur mu ? olmaması için kliniğe söylemem gereken bir şey var mı ? şöyle olsun, böyle olsun vs.
*Saç ektiren arkadaşlar, saçları uzatıp, jöleleyerek, tarayarak foto attığı için doğal durumunu göremedim hiç, bu konuda da acaba ekim olduğu belli olmasın diye mi böyle yapmak zorunda kalıyorlar diye düşünüyorum. Açıkçası her gün böyle bir uğraş vermek zorunda kalacaksam tekrar düşüneceğim bu konuyu.
*Ekim öncesi ve sonrası biotin 5000 mg ve xpecia kullanmayı düşünüyorum. Propecia gerek var mı ?
*Saç ekimi işleminden ne kadar sonra, donör bölge ve ekim bölgeyi tıraşlatabilirim.  şok dökülmeden sonra saçlarımı 2 ve 3 numara vurdurarak hayatıma devam edebilir miyim. Saç gelişiminde sıkıntı olur mu saçın kısa tutulması.
*Ekim yaptırdıktan 5-10 yıl sonra durumundan memnun olanlar var mı ?

Başka önerileriniz var ise onları da paylaşabilirseniz sevinirim.
Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç Ekimi Planlamam Hakkında Tavsiyeleriniz
« Yanıtla #1 : 16 Şubat 2022, 19:21:32 »
selamlar donör bölgesi çok kısa o yüzden donör bölgeniz hakkında bir fikir edinemedim saç telleri nasıl kalınmı sıklık nasıl vs.

kendi saçlarınız çok incelmiş onlarda kısa ama gördüğüm bu dökülme devam edecektir Finasterid araştırın bence

ön çizgi ve planlama bu şekilde planlanabilir size en uygun çizgi
zaten medeks çizgileri güzel
Global Moderator

Ercan1907

• Sr. Member
Ynt: Saç Ekimi Planlamam Hakkında Tavsiyeleriniz
« Yanıtla #2 : 16 Şubat 2022, 21:46:03 »
Evet Medeks ekimleri ve ön hat çizimleri başarılı

Facebook Twitter Instagram