Gönderen Konu: Ön Tarafa Ekim, Arkaya Protez Saç  (Okunma sayısı 1136 defa)

tacticoolbear

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ön Tarafa Ekim, Arkaya Protez Saç
« : 22 Şubat 2022, 06:59:05 »
Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar aranıza henüz katılmış bulunmaktayım. Çok kısa bir şekilde kendi saç dökülme sürecimden bahsedip sonrasında direkt konuya gireceğim. 22 yaşındayım. 19 yaşındayken Minoxil kullanmaya başladım tanıdık tavsiyesiyle zira saçlarımın ön ve yan kısmı çok seyrelmişti. Yaklaşık 1 yıl boyunca çok nadir aksatmalarla minoxil+içine 10 adet Avodart karıştırarak kullandım ve tahmin dahi edemeyeceğiniz kadar iyi sonuç aldım. Yani öylesine bir toparlanma oldu ki bunu size çok rahat bir şekilde şöyle açıklayayım oran olarak o iki ilacın karışımı neredeyse %85-90 oranında geri kurtardı dökülenleri. Sonra başıma gelecekleri bilmeden bıraktım ikisini de. Hiçbir yan etkisini görmememe rağmen bıraktım ve saçlarım eskisinden de kötü hale geldi. Üstelik bu sefer sadece ön ve yan kısım değil, orta kısımda da dehşet bir seyrelme oluştu. Gözle çok rahat görülür düzeyde. Yaklaşık 1 yıldır yeniden kullanmaya başladım ki şu an Xpecia ve haftada bir Dermaroller de kullanıyorum ancak ilk kullanışımda aldığım etkinin yarısını bile alamadım açıkçası ve artık ekim yaptırmak benim için bir zorunluluk haline geldi. Buraya kadar olan kısım benim dökülme sürecimdi. Şimdi gelelim asıl konuya. Normal şartlarda ben açıkçası istisnalarına şahit olsam da saç ekimine hiç sıcak bakamadım ki hala da bakmıyorum ama mecburiyet tercihlerin önüne geçer her zaman için. Şimdi saç ekiminde sorun bence ekilenlerin yeterli sıklıkta çıkmaması ki bunun başlıca nedeni de greftlerin orta bölgelere de paylaştırılması. Şimdi buraya 3 tane efsanevi video linki bırakacağım ve yazının kalanına da linkin altında devam edeceğim.

Şimdi bu videoları izlediyseniz olayı anlamışsınızdır zaten. Protez saçın kimilerinde çok doğal kimilerinde çok yapay durmasının iki tane sebebi var:
1- Kullanılan sistemin kalitesiz olması.
2- Aşırı dökük ve çizgisi kaybolmuş yan bölgelerin aksine üst kısma saç yoğunluğu çok fazla olan bir sistem yapıştırılması. Orantısızlık.
Şimdi ben de bu videoları görünce aklıma gelen bir fikri burada size danışmak istiyorum. Orta kısımlar yerine bütün greftleri sadece Hairline dediğimiz ön tarafa ve yan taraflara ektirirsek, ekimi yapan doktorun da yeteneğine ve kalitesine göre değişkenlik göstermekle birlikte her halükarda çok daha yoğun bir sonuçla karşılaşılması muhtemel. Ben de bu şekilde bir şey yapıp üst kısmın arka taraflarını, ekim sonucunda ortaya çıkan saç yoğunluğu ile orantılı yoğunluğa sahip ve kaliteli bir protez saç ile kapatsam nasıl olur sizce? Tıpkı bu videolardaki gibi? Bu konuda fikir alışverişi çok faydalı olacaktır diye düşünüyorum. Buraya kadar okuyan ve cevaplayan herkese şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
Ynt: Ön Tarafa Ekim, Arkaya Protez Saç
« Yanıtla #1 : 22 Şubat 2022, 11:32:40 »
Dostum dediğini çok net anladım. Evet, özellikle geniş alansa biraz seyrek ve yapay duruyor saçlar ekilince. Fakat dediğin gibi tercihlerin önüne geçiyor zorunluluklar.

Protez saçın çok zorluk çıkardığını duydum. Forumda Leodinas diye bir arkadaşımız var. Imzasinda protez saçı tecrübe etmiş ve bize deneyimlerini aktarmış. O bu konuda fikir verebilir.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

tacticoolbear

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 24 Şubat 2022, 05:01:30 »
Dostum dediğini çok net anladım. Evet, özellikle geniş alansa biraz seyrek ve yapay duruyor saçlar ekilince. Fakat dediğin gibi tercihlerin önüne geçiyor zorunluluklar.

Protez saçın çok zorluk çıkardığını duydum. Forumda Leodinas diye bir arkadaşımız var. Imzasinda protez saçı tecrübe etmiş ve bize deneyimlerini aktarmış. O bu konuda fikir verebilir.
Evet hocam protez saçın zorlukları da göze çarpıyor. Tüm zorluklarını araştırmalarımda ve çevremde tanık olduğum kullanıcı deneyimlerinden dolayı çok iyi biliyorum. Açık konuşmak gerekirse hiç saç ekilmemiş bir kafaya protez saç yapılmasını hiç doğru bulmuyorum çünkü hem bahsettiğim orantısızlık oluşursa yapay olduğu aşırı belli oluyor hem de orantısızlık oluşmasa bile neredeyse orjinal saç kadar doğal olan sistemlerin ömürleri 3 ay fiyatları 300-600 dolar civarında yani çekilecek çile değil açıkçası. Hele parası olmayan adamın hiç bulaşmaması gerekir. Tek avantajı dediğim gibi saç yoğunluğunun fazla olması. Ama işte bu mereti yazıda bahsettiğim şekilde bir saç ekimiyle desteklediğimiz zaman gördüğüm kadarıyla inanılmaz doğal duruyor. Yani bizim gibi genç yaşlarda bu sorunu yaşayan kişilerin biraz gözü kara oluyor zorluklara göğüs germe konusunda, bilirsin. Ben açıkçası bu avantajından dolayı bütün dezavantajlarını sırtlayabilirim diye düşünüyorum. Şimdi yakın zaman içerisinde ekim yaptırmak için ismini not ettiğin doktorlarla konuşup bu işin oluru var mıdır, sadece önleri ve yanları kapatmaya yanaşırlar mı gibisinden bir konuşucam. Eğer olumlu geri dönüş alırsam ekim yaptırmayı planlıyorum. Ekimin 8-9. ayları gibi de protez saçı bu şekilde kullanmaya başlayıp burada tüm süreci paylaşacağım. Gönüllü denek gibi görüyorum kendimi :) sürecin sonunda göreceğiz nasıl olduğunu, zorluklarına katlanılabiliyor mu falan. Belki benim gibi bu konuda gözünü karartmış ama çaresizlikten bir şey yapamayan birkaç kişi de benden sonra bu yolu denerler zirâ saç ekiminde orta kısımlara yapılan ekimler gerçekten sıkıntılı. Çıkma oranı çok düşük gördüğüm kadarıyla. Bakalım, her şeyin hayırlısı.
  • Ekim Tarihi: 09.12.2022
  • Ekim Merkezi ismi Asuman Hair Transplant Clinic
  • Greft Miktarı 2500
  • Yaşınız 22

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 24 Şubat 2022, 10:37:07 »
Bu yöntem diffuse thinning olanlar icin cok iyi olabilir. Senin söylediğin ekim ile beraber yapilmasi da mantikli geldi ama doktorlar oyle bir ekim yaparlar mi bilemiyorum.
« Son Düzenleme: 24 Şubat 2022, 13:46:43 Gönderen: bohemian »
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #4 : 24 Şubat 2022, 11:00:51 »
Elbette senin tercihin dostum. Nasıl istersen öyle olsun :)
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

bmwm3

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 06 Eylül 2023, 15:46:01 »
Son durum ne hocam uyguladınız mı dediğinizi

Gamer

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları