Anket

SİZCE DONÖR BÖLGEM NE ZAMAN DÜZELİR ?

DÜZELMEZ
3 (9.4%)
2-3 AY DÜZELİR
3 (9.4%)
4-6 AY DÜZELİR
26 (81.3%)

Toplam Oy Verenler: 32

Oylama kapandı: 25 Temmuz 2022, 23:57:47

Gönderen Konu: 4300 GREFT DONÖR BÖLGEDE DÖKÜLME (MEDİCALPARK)  (Okunma sayısı 6144 defa)

Erdituluc

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
4300 GREFT DONÖR BÖLGEDE DÖKÜLME (MEDİCALPARK)
« : 25 Şubat 2022, 22:09:39 »
Selamın aleyküm saygı değerli arkadaşlar ve Meslek erbabı hocalarıım,öncelikle herkeze merhaba Saç ekimi sonrasında zamanla Donör bölgemde dökülme yaşadım saçkıran benzeri boşluklar oluştu biraz araştırdım fakat burada fikir alışverişi alıp yaşadığım sorunu sizlerlede paylaşmak istedim.Sizlerin,bu durumu yaşayan arkadaşlarında öneri ve yorumlarını bilmek isterim.

Saçlarımın önünü sıkılaştırmak ve tepe bölgemi yoğunlaştırmak için 4200-4500 Arası kök alındı.
İstanbul Gaziosmanpaşa Özel MedicalPark Hastanesinde ekim yaptırdım.Doktorum düzeleceğini ve moralimi çok bozuyorsa tekrar ekim yapabileceğini söyledi yurt dışına gideceğim için her hafta kan alınarak PRP uygulatıyorum.Bu hafta PRP+Mezoterapi uygulanacak.

Toplam geçen süre Bugün 24.Gün

Şampuan Sebamed
Kullandığım Vitaminler
Xpecia Tablet(Günde 2 Adet 12 saatte 1)

Erdituluc

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Konuyu yanlış yere mi açtım acaba ? Sayın moderatör arkadaşlar birden fazla fotograf ekleyemiyormuyum ?? Yardımcı olursanız sevinirim.
  • Ekim Tarihi: 03.02.2022
  • Ekim Merkezi ismi MedicalPark
  • Greft Miktarı 4300
  • Yaşınız 32
  • Medikal Tedavi Xpecia

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
Öncelikle geçmiş olsun. Doku küsmesi olan bir bölge de "moraliniz bozuluyorsa tekrardan saç ekelim" önerisi bana enteresan geldi. Forumda böyle vakaları gördük ve gerçekten 6 ay içerisinde bir toparlanma oluyor. Donör alnınızda saç çıkış sürecini hızlandırmayı düşünüyorsanız doktorunuza da danışarak minoksidili araştırabilirsiniz.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
Usta sıkıntı yok inşallah. Ben daha önce birkaç kişi daha gördüm. Nedeni kalın punchlar kullanımından oluyormuş galiba ama tam emin değilim.

Herkeste 6-7 ayda topladı. Sizde de öyle olur diye düşünüyorum. Geçmiş olsun.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Erdituluc

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Öncelikle geçmiş olsun. Doku küsmesi olan bir bölge de "moraliniz bozuluyorsa tekrardan saç ekelim" önerisi bana enteresan geldi. Forumda böyle vakaları gördük ve gerçekten 6 ay içerisinde bir toparlanma oluyor. Donör alnınızda saç çıkış sürecini hızlandırmayı düşünüyorsanız doktorunuza da danışarak minoksidili araştırabilirsiniz.

Mart ayının sonunda yurt dışına gideceğimden sebeb çok kafana takarsan ekim yapabilirim ama bence düzelicek dedi.PRP sürelerini haftada 1 olarak kısalttı.Minoksidil’i soracağım çok teşekkürler.Saçları yoğunlaştıralım derken olan saçımızdan olduk vallahi.
  • Greft Miktarı 4300
  • Yaşınız 32
  • Medikal Tedavi Xpecia

Erdituluc

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Usta sıkıntı yok inşallah. Ben daha önce birkaç kişi daha gördüm. Nedeni kalın punchlar kullanımından oluyormuş galiba ama tam emin değilim.

Herkeste 6-7 ayda topladı. Sizde de öyle olur diye düşünüyorum. Geçmiş olsun.

Öncelikle yorumunuz için teşekkür ediyorum üstadım.İnanın nedenini bilmiyorum.Arkadaşım yaptırdı ve referans oldu iyi sonuç aldı böyle bir durumda yaşamadı ama bizede böylesi vesile oldu inşallah dediğiniz gibi zamanla düzelir.Henüz fazla fotograf eklemeyi bilmediğim için ekim öncesi ve sonrası olarak fotograf koyamadım ama süreçlerimide burada paylaşmak diğer arkadaşlara yardımcı olmak isterim.
  • Greft Miktarı 4300
  • Yaşınız 32
  • Medikal Tedavi Xpecia

pisikletadam

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
bu gibi durumlarda minoxil sprey kullanmak ve soğuk su ile ilgili alanı yıkamak gibi önerilerde bulunuluyor genelde.bu durumu yaşayıp deneyimleyen arkadaşlar konuya yazarsa daha isabetli olur.

Erdituluc

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
bu gibi durumlarda minoxil sprey kullanmak ve soğuk su ile ilgili alanı yıkamak gibi önerilerde bulunuluyor genelde.bu durumu yaşayıp deneyimleyen arkadaşlar konuya yazarsa daha isabetli olur.

Öneriniz fikriniz için teşekkürler umarım başına gelen arkadaşlarda yazarlar tecrübelerini fikirlerini süreçlerini sağolun.
  • Greft Miktarı 4300
  • Yaşınız 32
  • Medikal Tedavi Xpecia

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Forum kurallara uygun şekilde paylaşım yapmalısınız yoksa konu silinir
Başlığa ekim merkezi ve greft sayısı yazınız

Konuyu 12 ay paylaşmayacaksanız silin demeniz yeterli.
Global Moderator

Erdituluc

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Forum kurallara uygun şekilde paylaşım yapmalısınız yoksa konu silinir
Başlığa ekim merkezi ve greft sayısı yazınız

Konuyu 12 ay paylaşmayacaksanız silin demeniz yeterli.

Konu başlığıma Greft sayımı belirttim ekim merkezimi profil bilgilerimde MedicalPark olarak belirttim.Başka bir yanlışlık varsa düzeltebilirim amacım yaşadığım sorun ile karşılaşan arkadaşların fikrini alıp sürecimi ve sonuçları bu konu altında arkadaşlar ile paylaşmak.Uyardığınız için teşekkür ederim.
  • Greft Miktarı 4300
  • Yaşınız 32
  • Medikal Tedavi Xpecia

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
Konu başlığıma Greft sayımı belirttim ekim merkezimi profil bilgilerimde MedicalPark olarak belirttim.Başka bir yanlışlık varsa düzeltebilirim amacım yaşadığım sorun ile karşılaşan arkadaşların fikrini alıp sürecimi ve sonuçları bu konu altında arkadaşlar ile paylaşmak.Uyardığınız için teşekkür ederim.
Hocam şuanki başlığınız Doku küsmesi ya. Hintel abi de merkezi ve greft sayısının oraya yazılmasını istiyor. Tıpkı diğer konular gibi.

Selametle
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Erdituluc

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: 4300 GREFT DONÖR BÖLGEDE DÖKÜLME (MEDİCALPARK)
« Yanıtla #11 : 26 Şubat 2022, 00:54:59 »
21.GÜN DONÖR BÖLGEM

İLERLEYEN GÜNLERDE DETAYLI FOTOGRAFLAR YÜKLEYECEĞİM
  • Greft Miktarı 4300
  • Yaşınız 32
  • Medikal Tedavi Xpecia

Erdituluc

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 26 Şubat 2022, 13:31:40 »
Hergün daha kötü oluyor lütfen değerli yorum ve önerilerinizi esirgemeyin.

Ciddi derecede kaşınma oluyor

Şampuan Sebamed normal

Vitamin 12 saatte 1 Xpecia
  • Greft Miktarı 4300
  • Yaşınız 32
  • Medikal Tedavi Xpecia

canon06

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #13 : 26 Şubat 2022, 14:13:12 »
Hocam geçmiş olsun öncelikle.Forumda sizle aynı durumu yaşayanlar olmuş.Zamanla toparlamışlar.Biraz zor bir durum tabiki ama çok kafaya takmadan geçmesini bekleyin.
  • Yaşınız 30

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 26 Şubat 2022, 14:49:54 »
Teşekkürler kurallar uygun şekilde düzenlediğiniz için. Çok geçmiş olsun Bazı bölgeler doku küsmesinden ziyade aşırı dengesiz alımdan kaynaklı kellik oluşmuş gibi normalde doku küsmeleri olur evet ama sizinki doku küsmesinden ziyade bazı bölümlerden aşırı alım yamasından kaynaklı kendi saçlarınız var planlama önce saçlarınızı güçlendirip sonra önden ortaya kadar bir ekimle yapılmalıydı umarım kendi saçlarınız açılan kanallardan dolayı hasar almaz.

Alımı yapan arkadaş kim adı soy adı nedir?

Zamanla düzelir ama sanırım bazı alanlar çok seyrek kalacak dengesiz alım yapılmasından kaynaklı

Forumdan merkez araştırmadın mı ekim öncesi?

Global Moderator

Facebook Twitter Instagram