Gönderen Konu: Saygıdeğer Romalılar !  (Okunma sayısı 536 defa)

Zorba

• Yeni üye
  • *
Saygıdeğer Romalılar !
« : 06 Mart 2022, 14:37:00 »
Görüyorum ki formda sac üzerine neredeyse tüm konular konusulmus, yorumlar yapılmış. Pekala sac ekim merkezlerinin bizlere ekim yapmadan önce vaadettiklerinin ekim sonrasinda bi teminat belgesi var midir ?  Ekim merkezleri kendilerini guvence altina almak icin imzalattiklari birden fazla belgelerin karsisinda bizlerin bir tek belge hakkimiz yok mudur ?Tekrar bir muhattap bulma cabasina girmeden gönül rahatlığıyla sorunlarımızi ifade edebilecegimiz gerektiginde resmi makamlara başvuru yapabilecegimiz bir belge ?  Bazi Ekim merkezlerince verilen garanti belgelerinin bir teminati gercekte var midir ? Bizi bu kadar tedirgin eden elbetteki kulağa hoş gelen vaadler degil de yapilan işin sonucunda yalniz kalmak degil midir?
Bunlari da düşünmeden edemiyorum ben de çoğunuz gibi ?
Sizleri alisilmisin disinda yeni bir güncel tartismaya davet ediyorum. Bu soru uzerine fikirlerimizin burda bulunan herkesin yararina olacagi  düşüncesindeyim. ..Saygılarımla
ŞUNLARADA BAKABİLİRSİNİZ

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
Ynt: Saygıdeğer Romalılar !
« Yanıtla #1 : 06 Mart 2022, 14:43:45 »
Öyle bir şeyin gerçekleşeceğini zannetmiyorum çünkü kötüye kullanma gibi bir durum olabilir.

Şimdi bir hayal kuralım ve dediğinin gerçekleştiğini farz edelim. Operasyon yapılan kişi gerekli zamanda gerekli destekleri almaz, ekimin ilk günlerinde sorumsuzca davranıp kafayı oraya buraya sürter, terlemek veya cinsel ilişki yaşanmasını yasakladığı halde deli dana gibi oraya buraya saldırırsa yapılan ekim zayi olabilir.

Burada ekim yapan kişi mağdur olur.
Orta yol bulunmalı ama nasıl bulunur bilinmez.

Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Zorba

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 06 Mart 2022, 15:04:23 »
sizin söylediginiz gibi pata kute karar alinmaz merak etmeyin,   en kötü soruşturma yapılır,  nihayetinde kim dogru kim yanlış ortaya cikar . Neden mağdur olsun ki ? Burda amac iki taraf icin de mağduriyeti önlemek zaten en bastan 😊

Robert

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 06 Mart 2022, 16:32:13 »
Alışılmışın dışında bir tartışma mı? Güldürme hocam teminat belgesine ihtiyacın yok eser sözleşmesi gereği dava açabilirsin.Bu da estetik bir operasyon nasıl ki bir güzellik salonunda yaptığın bir işlem sonucunda mağduriyetin olmuşsa ya da burun ameliyatı sonucu istediğin sekili,sonucu elde edememişsen saç ekimi sonucunda da aynı yönteme dayaranarak dava açabilirsin.

Robert

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 06 Mart 2022, 16:36:40 »
Öyle bir şeyin gerçekleşeceğini zannetmiyorum çünkü kötüye kullanma gibi bir durum olabilir.

Şimdi bir hayal kuralım ve dediğinin gerçekleştiğini farz edelim. Operasyon yapılan kişi gerekli zamanda gerekli destekleri almaz, ekimin ilk günlerinde sorumsuzca davranıp kafayı oraya buraya sürter, terlemek veya cinsel ilişki yaşanmasını yasakladığı halde deli dana gibi oraya buraya saldırırsa yapılan ekim zayi olabilir.

Burada ekim yapan kişi mağdur olur.
Orta yol bulunmalı ama nasıl bulunur bilinmez.
Bu dediğin milyonda bir hocam Ekim yapan biri tam tersi daha fazla gayret göstererek takviye alıyor beslenmesine dikkat ediyor o kadar da masraf yapıyor Ekim süreci boyunca çektiği fotoğraflarla dava açar aldığı ilaclari mahkemeye sunar burayı bile delil olarak gösterebilir forum kayitlari da bir delildir ayrıca mahkeme isterse saç ekimi alanında uzman bilirkişiye göndererek görüş isteyebilir maddi manevi tazminat istenebilir bence

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #5 : 06 Mart 2022, 16:42:46 »
Bu dediğin milyonda bir hocam Ekim yapan biri tam tersi daha fazla gayret göstererek takviye alıyor beslenmesine dikkat ediyor o kadar da masraf yapıyor Ekim süreci boyunca çektiği fotoğraflarla dava açar aldığı ilaclari mahkemeye sunar burayı bile delil olarak gösterebilir forum kayitlari da bir delildir ayrıca mahkeme isterse saç ekimi alanında uzman bilirkişiye göndererek görüş isteyebilir maddi manevi tazminat istenebilir bence
Haklısın
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Zorba

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 06 Mart 2022, 16:59:11 »
peki eser sözleşmesi dediginiz nedir?  Demek istediginiz ekim merkezinin imzalattigi belgelerden bir nüshası mi ?Daha önce hiç estetik operasyon gecirmedim, biraz daha aciklayabilir misiniz? Sonuc olarak operasyon sonunda verilen fatura benzeri olmasa da bi belge veriliyor mu ?

Robert

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 06 Mart 2022, 17:11:44 »
peki eser sözleşmesi dediginiz nedir?  Demek istediginiz ekim merkezinin imzalattigi belgelerden bir nüshası mi ?Daha önce hiç estetik operasyon gecirmedim, biraz daha aciklayabilir misiniz? Sonuc olarak operasyon sonunda verilen fatura benzeri olmasa da bi belge veriliyor mu ?
Bunun için bir belgeye ya da sözleşmeye gerek yok eser sözleşmesinin bir şekil şartı yok sözlü olarak bile yapabilirsin karşı taraf bu ekimi ben yapmadım dese o zaman yazılı şekil şartı aranır sen tanıkla banka dekontuyla bir sekilde ispat edebilrsin burada bahsettiğimiz sözleşmeyi yazılı olarak algılama güzellik salonuna gittin bir işlem yaptın zarar gördün istediğini alamadin dava açarsın eser sözleşmesi gereği arada sadece sözlü bir taahhüt var bu da aynı şekil şartı yok eser sözleşmesinin istediğin şekilde yapabilirsin

Zorba

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 06 Mart 2022, 17:47:56 »
tamamdir yeterince açıklayıcı oldu, Teşekkür ederiz

Robert

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 06 Mart 2022, 20:21:17 »
Rica ederim

Facebook Twitter Instagram