Gönderen Konu: Gözlük Fiyatları Ne Durumda?  (Okunma sayısı 466 defa)

Whatever 282

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Gözlük Fiyatları Ne Durumda?
« : 14 Mart 2022, 17:46:22 »
İlk defa gözlük alacağım için kazıklanmak ya da çok optik gezmek istemiyorum. Marka takıntım yok kalitesiz bir şey olmasın yeter. Çerçeve+cam ortalama kaç TL öderim?

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
Ynt: Gözlük Fiyatları Ne Durumda?
« Yanıtla #1 : 14 Mart 2022, 18:14:56 »
1) Gözlük numarana göre cam kalınlaşacaktır. Camı inceltmek istemiyorsan çok cüzi miktara cam işin hallolur. Ama dersen ki "biraz inceltelim" ne kadar incelirse o kademede maliyet artacaktır.

Örnek veriyorum. 2019'da gözlük almıştım. Camı %50 civarında incelttirdim ve bana 2 cam fiyatına geldi. Fakat daha rahat.

2) Atasun optik normalden bir tık pahalıdır genelde. Fiyat karşılaştırması yapabilirsin civar optiklerde.

3) Gözlük denince cam değil de çerçevesi para eder. Devlet sağolsun çok basic bir çerçeve sunuyor. Sanki Gordon Freeman'ız...

Neyse.

Orta halli bir çerçeve hoş olabilir çünkü gerçekten bence önemli. Ben normalde lens takıyorum, aşırı rahat. Gözlüğü sadece gece kitap okurken, uykum geldiğinde araştırma yaparken kullanıyorum. Sen bir yerlere giderken de takacaksan üçüne beşine bakmadan bir şey almanı tavsiye ederim.

Ben 2019'da orta halli ve yüzde elli inceltilmiş cama 200 lira ödemiştim bir optikçide. Halen çok memnunum.  Fiyatları şuan için bilmiyorum maalesef.

Ama lensin yanına yaklaşamaz.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Whatever 282

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 15 Mart 2022, 12:40:48 »
1) Gözlük numarana göre cam kalınlaşacaktır. Camı inceltmek istemiyorsan çok cüzi miktara cam işin hallolur. Ama dersen ki "biraz inceltelim" ne kadar incelirse o kademede maliyet artacaktır.

Örnek veriyorum. 2019'da gözlük almıştım. Camı %50 civarında incelttirdim ve bana 2 cam fiyatına geldi. Fakat daha rahat.

2) Atasun optik normalden bir tık pahalıdır genelde. Fiyat karşılaştırması yapabilirsin civar optiklerde.

3) Gözlük denince cam değil de çerçevesi para eder. Devlet sağolsun çok basic bir çerçeve sunuyor. Sanki Gordon Freeman'ız...

Neyse.

Orta halli bir çerçeve hoş olabilir çünkü gerçekten bence önemli. Ben normalde lens takıyorum, aşırı rahat. Gözlüğü sadece gece kitap okurken, uykum geldiğinde araştırma yaparken kullanıyorum. Sen bir yerlere giderken de takacaksan üçüne beşine bakmadan bir şey almanı tavsiye ederim.

Ben 2019'da orta halli ve yüzde elli inceltilmiş cama 200 lira ödemiştim bir optikçide. Halen çok memnunum.  Fiyatları şuan için bilmiyorum maalesef.

Ama lensin yanına yaklaşamaz.
Öncelikle ilgin için teşekkür ederim <3
Cam kalınlaşması konusunu sordum. Artık kalın camlar kalkmış sanırım direkt inceltilmiş satıyorlarmış.
50 TL SGK indirimi ile 300tl ödedim. Tabii bu orta segment.100tl'ye de vardı 1000tl'ye de.
Gözümüz bozuk, saçımız dökük. Vücutlar dağıtılırken ucuza gelir diye 2.el seçmiş olabilir miyiz?
Kullandıklarını:
Biotin 5000mg
Her gün 1 Dutasteride 0,5mg
Haftada 3 kez dermaroller
Günde 2 Minoksil +bemiks + bephanten+ evigen
Günde 2 defa masaj
Folik asit ve D vitamini takviyesi

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #3 : 15 Mart 2022, 13:15:39 »
Öncelikle ilgin için teşekkür ederim <3
Cam kalınlaşması konusunu sordum. Artık kalın camlar kalkmış sanırım direkt inceltilmiş satıyorlarmış.
50 TL SGK indirimi ile 300tl ödedim. Tabii bu orta segment.100tl'ye de vardı 1000tl'ye de.
Gözümüz bozuk, saçımız dökük. Vücutlar dağıtılırken ucuza gelir diye 2.el seçmiş olabilir miyiz?
Vay be. Teknoloji gelişmiş yav. Demek hepsi inceltilmiş ha. Her şeyde teknoloji gelişsin saça gelince yok. Ula prostat ilacı kullanıyoruz a be vicdansızlar.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 15 Mart 2022, 14:09:52 »
Gözlük alacaksan kaliteli bir ürün al uzun süre kullan
Kaliteli olsun ki devamlı kullanacaksan gözlerin için kaliteli cam olacaktır bu önemli
Hemde keyifle tak

Atasun optik gibi alışveriş merkezlerinde şubeleri olan
Gözlükçüler genelde ünlü markaları uygun fiyata verir
Global Moderator

Whatever 282

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 15 Mart 2022, 15:32:39 »
Gözlük alacaksan kaliteli bir ürün al uzun süre kullan
Kaliteli olsun ki devamlı kullanacaksan gözlerin için kaliteli cam olacaktır bu önemli
Hemde keyifle tak

Atasun optik gibi alışveriş merkezlerinde şubeleri olan
Gözlükçüler genelde ünlü markaları uygun fiyata verir
Katılıyorum ancak kart limiti yetersizliği sebebiyle orta segment seçmek durumunda kaldım :/
Kullandıklarını:
Biotin 5000mg
Her gün 1 Dutasteride 0,5mg
Haftada 3 kez dermaroller
Günde 2 Minoksil +bemiks + bephanten+ evigen
Günde 2 defa masaj
Folik asit ve D vitamini takviyesi

Karakutu

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 15 Mart 2022, 16:16:59 »
Fiyat önemli ama gözlükte konfor daha önemli. Kendim hep en hafifine dikkat ederim çünkü burun üzerinde iz bırakmamalı yok gibi hissettirmeli.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 17 Mart 2022, 16:09:04 »
Katılıyorum ancak kart limiti yetersizliği sebebiyle orta segment seçmek durumunda kaldım :/

Hafif titanyum seçseydin. ? Sürekli takscağın için
Global Moderator

BahtsızBedevi31

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #8 : 09 Nisan 2022, 13:29:35 »
Boşver gözlüğü direkt lens kullan. Hatta numaran yüksek değilse hiçbir şey kullanma ilerde artarsa lensle devam edersin. Gözlük çekilecek dert değil.

Edit: Konuyu okumadan yazmışım. Çoktan almışsınız bile hayırlı olsun. Bir süre sonra lense geçersiniz artık :)

Hakko

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 10 Nisan 2022, 20:58:41 »
Vay be. Teknoloji gelişmiş yav. Demek hepsi inceltilmiş ha. Her şeyde teknoloji gelişsin saça gelince yok. Ula prostat ilacı kullanıyoruz a be vicdansızlar.

Iyi güldüm be   ;D ;D ;D
  • Ekim Tarihi: 21/22 Mart 2022
  • Ekim Merkezi ismi AHD
  • Greft Miktarı 3000
  • Yaşınız 49
  • Medikal Tedavi Biotin 10.000

Facebook Twitter Instagram