Gönderen Konu: Toplumda genç bireylerde kellik ne durumda ? Saha araştırması yapacağım  (Okunma sayısı 1098 defa)

icindentramvaygecensarki

• Sr. Member
Tiktok,instagram gibi sosyal medyada bizden 2-3 yaş küçük ya da bizle yaşıt hatta bizden büyük arkadaşların hepsi hemen hemen norwood 1, adamların saçında alın var gibi bir durum yani, asabımı bozdu. Tek AGA'lı ben miyim ulen diye, hala da bozuluyor, genetiğimizin attığı gol resmen, gol yedik ama maç henüz bitmedi
Bugün sokakta yürürken şöyle bir bakayım dedim 18-29 yaş arası gençlerin saçlarına, norwood 3 norwood 4 çok gördüm. Ama yaşlarını tam kestiremedim çünkü maske vardı, zaten AGA'lı saçlar Nw4 ile beraber insanı yaşlı gösterir o yüzden anlayamadım
Sizce durum nedir ? Sosyal hayatta cidden 18-29 yaş arasında düşündüğümüz kadar kellik yok mu yoksa ?

Mehmetali32

• Hedef Az ama Devamlı Tedavi saç yapıyım derken kaş çıkarmadan
  • Hero Member
  Uzuluyorum sana  bu takıntılık seni mahfedecek  allah ailene sabır versin  .......
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
Bioxin ForteSarımsaklı Samp +Nizoral
Biberiye +Hint+Zeytiyagı+cam Terabendi Yagı Vitamin Kompleksi
 Haftada 3 gun spor +Dusta   Masaj +Dermoreller 2/ay
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

Kant

• Sr. Member
« Son Düzenleme: 13 Ocak 2021, 03:02:10 Gönderen: Louis »

baskan123

• Hero Member
hocam, kendinde olan kelliği başkasında görerek kendini tatmin etmeye calısıyorsun yapma.

saç ektir kurtul.

Kelbiradam24

• Jr. Member
  • **
Yaş 25, norwood 6 yım.Hayatin sillesini yedim.Atalarım bana kazık attı.😂Benim yastaki erkeklerin bence çok azı bu durumda yani 20 30 arası kel olanlar çok az.Malesef ailede baskın kellik olması bu duruma sebep oluyor.Bizim iş, ekim yada ilaçla çozulecek mesele degil.Yıllardır proscar ,minoxil ,dermoreller kullandım.Ama bir şekilde yine kel kaldım.Çünkü sebebi 7 ceddimin de kel olması.Yakın akrabalarıma baktığımda saçlı erkek göremiyorum.O yüzden  bu illet tamamen genetik.Bu dönemde insanlar daha dış görünüşe  çok önem verdigi için oldukça önemli bir sorun .

ThinBald

• Full Member
Arada dikkat ediyorum 10 erkek görüyorsam 4-5'inin saçı incelme yani dökülmenin ilk evresinde oluyor, tabi ki onlar fark etmiyorlar daha önce AGA hakkında araştırması yapmadıkları için, ya da biliyorlar ama söylemiyorlar ve ilaç felan kullanıyorlar, 17 yaşında finasterid kullanan birini tanıyorum mesela. Ama şimdi bu işin tip tarafına gelecek olursak o saçlı gördüğünüz kişilerin hangisinde süpermodel tipi vardır ? Yani ben saçın tipi doğrudan etkileyen bir durum olduğunu düşünmüyorum, önemsiz demiyorum tabi ki (öyle desem burda olmazdım) ama tip=saç olarakta görmemek lazım.
Ketoral ketokonazol %2 Şampuan iki günde bir

Ketoralin saçı yıpratmaması için gliss ultimate oil elixir bakım spreyi

Dermastamp 1.5 mm hafta da bir

emekli kel

• Hero Member
 dedelerin genclik resimlerine bak arkadaslarıyla birde şimdiki gencleri arkadaslarıyla cekindiği resimlere bak.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Mehmetali32

• Hero Member
dedelerin genclik resimlerine bak arkadaslarıyla birde şimdiki gencleri arkadaslarıyla cekindiği resimlere bak.
   dedelerin zamanında bu kadar hava kirlilgi varmıydı  suları bu kadar kireclimiydi   sampuaanlara varmıydı   dedeler  stres yapıyorlarmıydı bu dunyada fazlasını istiyorlarmıydı aza kanaat getirmiyorlarmıydı dedelerde takıntı uzuntu bilinmezlik  sukretmeme   yediklerinde kimyasal  hormonlu varmıydı    bunları sormak lazım     dedeler  bu yuzden 50 yasına kadar saclıydı iste bir kuru sogan yiyip bir mercimek corbasıyla sukrediyorlar bazen midelerini ac bırakarak terbiye ediyorlardı vucut sindirebiliyor canlı kalabiliyor   kellik gibi sorunlar yasamıyordu asıl bunu sormak lazım 
 O yuzden her zaman aza kanaat edip  fazlasını istemeden sukrederek sabırlı olup kendimizi uzmeden tedavi yapmalıyız   en basitinden ozetiiiii...

• Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

My Precious

• Hero Member
   dedelerin zamanında bu kadar hava kirlilgi varmıydı  suları bu kadar kireclimiydi   sampuaanlara varmıydı   dedeler  stres yapıyorlarmıydı bu dunyada fazlasını istiyorlarmıydı aza kanaat getirmiyorlarmıydı dedelerde takıntı uzuntu bilinmezlik  sukretmeme   yediklerinde kimyasal  hormonlu varmıydı    bunları sormak lazım     dedeler  bu yuzden 50 yasına kadar saclıydı iste bir kuru sogan yiyip bir mercimek corbasıyla sukrediyorlar bazen midelerini ac bırakarak terbiye ediyorlardı vucut sindirebiliyor canlı kalabiliyor   kellik gibi sorunlar yasamıyordu asıl bunu sormak lazım 
 O yuzden her zaman aza kanaat edip  fazlasını istemeden sukrederek sabırlı olup kendimizi uzmeden tedavi yapmalıyız   en basitinden ozetiiiii...

Açık ara forum tarihinin en zeki üyesi sensin.Çok gelişmiş bir beyin yapın var.Dedelerin kel kalmamasının nedeni şükretmelerimiymişmiş düzgün beslenmeleriymişmiş yok hava kirli değilmiymiş geç bu işleri.
Hayat standartları eskiden 10 kat daha zordu.Çoğu erkek ergenlikten itibaren it gibi çalışır bin bir türlü zorluğa göğüs gererdi
50 yaşında Norwaarrd2 dedenin elbette genetiği iyidir ama genetik böyle işlemiyor saç genetiğin senin 10 nesil önceki atandanda gelebilir.Ama gerek yok sen şükretmeye devam et Norward 2 saçına

Mehmetali32

• Hero Member
Açık ara forum tarihinin en zeki üyesi sensin.Çok gelişmiş bir beyin yapın var.Dedelerin kel kalmamasının nedeni şükretmelerimiymişmiş düzgün beslenmeleriymişmiş yok hava kirli değilmiymiş geç bu işleri.
Hayat standartları eskiden 10 kat daha zordu.Çoğu erkek ergenlikten itibaren it gibi çalışır bin bir türlü zorluğa göğüs gererdi
50 yaşında Norwaarrd2 dedenin elbette genetiği iyidir ama genetik böyle işlemiyor saç genetiğin senin 10 nesil önceki atandanda gelebilir.Ama gerek yok sen şükretmeye devam et Norward 2 saçına
            Bana mecazi  laf gondermesi yapıyorsun hadi ben senin gibi yapmayarak direk bu konuda senin bu yorumuna gore  elestiriyorum
Forumun gelmis gecmis en fakirce apdalca dusunen ve  forumda  dediklerimi  carpıtan ve bunu icin odul alması gereken  ve bizzatt  bu yorumlarından dolayı  mutesekir memnun  oldugum '' insan '' grubunda gordugum sahıslardan biri oldun  yani  benim yazdıklarımı   bu kadar carpıtabilirdi  bir insan  yok tırnak icinde eklemeliydim bu kısmı senden ozur diliyorum bize hakaret olurdu EYYYYYY BİCARE MAHLUKATTTTT  hayat zordu erkeklikten itibaren it gibi calısıyordu diyorsun pekkiii bu insanlar  bu zorluklara sevdikleri icin  mutlu oldukları icin      ve yasadıkları icin senin gibi offff  cekiyorlarmıydı   ey bicareeeeee  ne yazdıklarını bilmeyen nereye yorum yapacaklarını bilmeyen  ve benim sozlerime sırf muhalefet olsun diye beni asagılamaya calısan mahlukat sunu bilki  senin gibileri bu forumda duzeltecegim    peki bana bunu cevap ver  30 unda 40 ında 50 sinde kellesmeye baslayan dedelerimiz vardı bunların genetiginde kellik yokmuydu   sen  simdide boyle soylersin hayat zorlukları kellestirdi ben senin o duz dusunen mantıgının  icine tukereyim  benim bugun moralimi bozan mahlukatttt vallahi  senin gibilerini bu forumdaa bu dusuncelerinizi bu kafanız ı      soyleye soyleye  duzeltecegim bunu  bana oluyor 3 .kere yapıyorsun    senide  mahlukat terbiyesi adlı not defterimi kaydediyorum hic korkmaa bu zihniyeti ilk once bu forumdan sonra yavas yavas  nice forumlara aktararak duzeltecegim     ...
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

My Precious

• Hero Member
            Bana mecazi  laf gondermesi yapıyorsun hadi ben senin gibi yapmayarak direk bu konuda senin bu yorumuna gore  elestiriyorum
Forumun gelmis gecmis en fakirce apdalca dusunen ve  forumda  dediklerimi  carpıtan ve bunu icin odul alması gereken  ve bizzatt  bu yorumlarından dolayı  mutesekir memnun  oldugum '' insan '' grubunda gordugum sahıslardan biri oldun  yani  benim yazdıklarımı   bu kadar carpıtabilirdi  bir insan  yok tırnak icinde eklemeliydim bu kısmı senden ozur diliyorum bize hakaret olurdu EYYYYYY BİCARE MAHLUKATTTTT  hayat zordu erkeklikten itibaren it gibi calısıyordu diyorsun pekkiii bu insanlar  bu zorluklara sevdikleri icin  mutlu oldukları icin      ve yasadıkları icin senin gibi offff  cekiyorlarmıydı   ey bicareeeeee  ne yazdıklarını bilmeyen nereye yorum yapacaklarını bilmeyen  ve benim sozlerime sırf muhalefet olsun diye beni asagılamaya calısan mahlukat sunu bilki  senin gibileri bu forumda duzeltecegim    peki bana bunu cevap ver  30 unda 40 ında 50 sinde kellesmeye baslayan dedelerimiz vardı bunların genetiginde kellik yokmuydu   sen  simdide boyle soylersin hayat zorlukları kellestirdi ben senin o duz dusunen mantıgının  icine tukereyim  benim bugun moralimi bozan mahlukatttt vallahi  senin gibilerini bu forumdaa bu dusuncelerinizi bu kafanız ı      soyleye soyleye  duzeltecegim bunu  bana oluyor 3 .kere yapıyorsun    senide  mahlukat terbiyesi adlı not defterimi kaydediyorum hic korkmaa bu zihniyeti ilk once bu forumdan sonra yavas yavas  nice forumlara aktararak duzeltecegim     ...
Okumadım reyis dururmumuz yoktu kusura bakma

Mehmetali32

• Hero Member
Okumadım reyis dururmumuz yoktu kusura bakma
Onuda ogretiriz  forumda kal bu dalda  sanada ogretmenlik yaparız   terbiye   onemli...
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları

APDAL ı hangi anlamda kullandınız?

Mehmetali32

• Hero Member
APDAL ı hangi anlamda kullandınız?
bunamı takıldın  soyluyeyim altını cizdigin ve aklına gelen ilk sey bu anlamda kullandım  tabi herkesin baakısacısı farklı kelimeler takılmayın arkadaslar o satırlardan bir anlam cıkarın  abdal= dusunupte  kendi anladıgını  konudan alakasızca farklı yorumlayan  kimse benim  soz hazinemdeki anlamı buuu
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

Parabellum

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
sosyal medyaya kendine güveni olmayan video foto paylaşmıyor hali ile keller de paylaşım yapmıyor bu yüzden hep saçı tipi yerinde olanlar denk geliyor kel biri video atsa dalga geçerler bizim toplumuz çoğu görüntüye önem veriyor buda cahil olduğumuzun göstergesi olarak düşünüyorum

Facebook Twitter Instagram