Gönderen Konu: Roaccutane ve Finasterid  (Okunma sayısı 888 defa)

thajsm

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Roaccutane ve Finasterid
« : 28 Mart 2022, 21:21:32 »
merhaba 3 aydır 2 günde 1 şeklinde finasterid kullanıyorum yüzümdeki sivilcelerden ötürü roaccutane kullanacağım bu iki ilacı eş zamanlı şekilde kullanabilir miyim

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
Ynt: Roaccutane ve Finasterid
« Yanıtla #1 : 28 Mart 2022, 23:06:03 »
Şöyle ki; Roaccutane ilacın etken maddesi İzotretinoin'dir. Doktorların cevapladığı bir sitede kısaca şöyle söylenmekte: "Accutane (onlarda bu marka ile satılıyormuş) saç dökülmesine neden olabilir. Dermatoloji doktorunuz ile iletişime geçerek böyle bir kaygınız olduğunu bildirin.)

Bir sitede de (Accutane saç kaybına yol açar ama Finasterid kullanarak bunun önüne geçebilirsiniz.) yazmakta. Bir sorun olsa söylerdi diye düşünüyorum.

Kaynak:  1) https://www.realself.com/question/chennai-combining-finasteride-accutane-hair-transplantation

2) https://www.medicalnewstoday.com/articles/326982#summary
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Yardımsever

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 28 Mart 2022, 23:44:48 »
merhaba 3 aydır 2 günde 1 şeklinde finasterid kullanıyorum yüzümdeki sivilcelerden ötürü roaccutane kullanacağım bu iki ilacı eş zamanlı şekilde kullanabilir miyim
Roaccutane saf A vitaminidir karaciğerdeki yağı neredeyse 0 lar kafa derin yüzün dudakların kup kuru olur çatlar pul pul olur ve saçların ekstra daha fazla dökülür bizzat deneyimledim

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 13 Nisan 2022, 20:39:23 »
Soruna kendi hikayemi anlatarak cevap vereyim.Ben de dutasterid ile birlikte roaccutane kullanmayı düşünüyorum doktorum zaten roaccutane yazdı bana günlük 40 mg lık doz şeklinde fakat önce sivilce ve yağlanma sorununu çözelim sonra saç sorununa geliriz dedi ama ben saç ile ilgili tedavimin bekletilmesini mantıklı bulmadığımdan dolayı detaylı bir araştırma yaptım ikisi de karaciğer değerlerini etkileyen ilaçlar dolayısıyla insan ürkmüyor değil ama ben yabancı forumlarda yaptıüım araştırmalar da kullananların olduğunu gözlemledim dolayısıyla iyi bir diyetle vücudumu temizleme planım var 1 ay sonra aynı gün 2 ilaca da başlamayı düşünüyorum her ay test takiplerimi aksatmadan yapacağım ilk ay  0.5 mg dutasterid ve  20 mg roaccutane kullanmaya başlayacağım sonra ki ay duruma ve iyileşmelerime göre bu dozajı 40 mg ma yükseltmeyi düşünüyorum ama önceliğim dutasterid i aksatmamak çünkü dutasterid ile ilgili yaptığım araştırmalarda sivilceye ve yağlanmaya iyi gelmesi bu da şu şekilde çalışıyor dutasterid sebum bezlerini küçültüyor uzun lafın kısası duruma göre bakacağım eğer karaciğer ve vucüt sağlığım açısından kötü veya ters bir durum olursa roaccutane bırakacağım ama hep dutasteridde kalacağım bakalım zaman ne gösterecek bunla iligi tecrübelerimi forumda paylaşacağım

GÜNLÜK 0.5 MG Avodart Dutasterid
GÜNLÜK 2 AGA E TABLET
GÜNLÜK 2 ADET 40MG ROACCUTANE (AKNETRENT)

BİZ BU İŞE GÖNLÜMÜZÜ VERDİK KARDEŞ.

thajsm

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 14 Nisan 2022, 04:23:46 »
Soruna kendi hikayemi anlatarak cevap vereyim.Ben de dutasterid ile birlikte roaccutane kullanmayı düşünüyorum doktorum zaten roaccutane yazdı bana günlük 40 mg lık doz şeklinde fakat önce sivilce ve yağlanma sorununu çözelim sonra saç sorununa geliriz dedi ama ben saç ile ilgili tedavimin bekletilmesini mantıklı bulmadığımdan dolayı detaylı bir araştırma yaptım ikisi de karaciğer değerlerini etkileyen ilaçlar dolayısıyla insan ürkmüyor değil ama ben yabancı forumlarda yaptıüım araştırmalar da kullananların olduğunu gözlemledim dolayısıyla iyi bir diyetle vücudumu temizleme planım var 1 ay sonra aynı gün 2 ilaca da başlamayı düşünüyorum her ay test takiplerimi aksatmadan yapacağım ilk ay  0.5 mg dutasterid ve  20 mg roaccutane kullanmaya başlayacağım sonra ki ay duruma ve iyileşmelerime göre bu dozajı 40 mg ma yükseltmeyi düşünüyorum ama önceliğim dutasterid i aksatmamak çünkü dutasterid ile ilgili yaptığım araştırmalarda sivilceye ve yağlanmaya iyi gelmesi bu da şu şekilde çalışıyor dutasterid sebum bezlerini küçültüyor uzun lafın kısası duruma göre bakacağım eğer karaciğer ve vucüt sağlığım açısından kötü veya ters bir durum olursa roaccutane bırakacağım ama hep dutasteridde kalacağım bakalım zaman ne gösterecek bunla iligi tecrübelerimi forumda paylaşacağım

bugün doktora gidip bunu sormayı düşünüyorum size de dönerim

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 16 Nisan 2022, 04:20:09 »
Çok teşekkürler geri dönüşünüzü mutlaka bekliyorum

GÜNLÜK 0.5 MG Avodart Dutasterid
GÜNLÜK 2 AGA E TABLET
GÜNLÜK 2 ADET 40MG ROACCUTANE (AKNETRENT)

BİZ BU İŞE GÖNLÜMÜZÜ VERDİK KARDEŞ.

Facebook Twitter Instagram