Gönderen Konu: Sert deride çıkışların durumu  (Okunma sayısı 1269 defa)

Robert

• Hero Member
Sert deride çıkışların durumu
« : 30 Mart 2022, 16:25:17 »
Merhaba arkadaşlar  saç derisi sert olup güzel sonuç alan arkadaşlar var mı acaba?Dokunun sertliği saç ekimini doğrudan etkiler mi?Forum üyelerinden çoğunun dokusu sert olabilir bu arada.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
Ynt: Sert deride çıkışların durumu
« Yanıtla #1 : 30 Mart 2022, 16:34:54 »
Kurban tam ağzımdan lafı aldın. Araştırdım ama bir doktorun herhangi bir cevabını bulamadım konu hakkında.

Ben de çok merak ediyorum çünkü benim de sert deri problemim var.

Bilen arkadaşlar veya aramızda doktor varsa lütfen cevapları esirgemeyelim.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Robert

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 30 Mart 2022, 16:43:39 »
Kurban tam ağzımdan lafı aldın. Araştırdım ama bir doktorun herhangi bir cevabını bulamadım konu hakkında.

Ben de çok merak ediyorum çünkü benim de sert deri problemim var.

Bilen arkadaşlar veya aramızda doktor varsa lütfen cevapları esirgemeyelim.
Ben de baya araştırdım net bir bilgi yok derim sert diyenler konusunu yarıda bırakmış kaldık böyle 😅

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #3 : 30 Mart 2022, 17:19:15 »
Hocam bu arkadaşın da saç derisi sertmiş. Daha önce mesaj atmıştım kendisine. Sadece öne ekim yapılmış, sonuç gayet güzel.

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=20286.0

Birkaç kişi daha hatırlıyorum. Sert denmiş ekim yapılırken ama güzel bir sonuç çıkmış.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Robert

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 30 Mart 2022, 17:37:16 »
Hocam bu arkadaşın da saç derisi sertmiş. Daha önce mesaj atmıştım kendisine. Sadece öne ekim yapılmış, sonuç gayet güzel.

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=20286.0

Birkaç kişi daha hatırlıyorum. Sert denmiş ekim yapılırken ama güzel bir sonuç çıkmış.
Ben de bunu gördüm bunlardan bağımsız doğrudan etkiler mi onu çok merak ediyorum şuan

heprotar

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 30 Mart 2022, 20:32:00 »
Kelliğin nedeni zaten saç derisinin sertleşmesi  :) yani tıp dilinde buna kalsifikasyon deniyor .Saç ekimi yaptıran kişilerde uzun zaman önce saç kaybı yaşandıysa kafa derilerinde kalsifikasyon daha fazla oluyor ama saçlarında yeni bir seyrelme ve dökülme oluştuysa henüz kalsifikasyon yeni başlıyor demektir.Bunun ileri sürecinde kişinin kellik derecesi arttıysa ve uzun süreli güneş ışınlarına maruz kalma fazla olduysa bunun derecesi artıyor.
Saç ekimi yaptıracaklar bu yüzden uzun süreli beklemeli yani tarla fazla çoraklaşmadan ekim yaptırma düşüncesi varsa bir an önce yaptırmaları daha mantıklı olur  :)

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #6 : 30 Mart 2022, 20:44:36 »
Kelliğin nedeni zaten saç derisinin sertleşmesi  :) yani tıp dilinde buna kalsifikasyon deniyor .Saç ekimi yaptıran kişilerde uzun zaman önce saç kaybı yaşandıysa kafa derilerinde kalsifikasyon daha fazla oluyor ama saçlarında yeni bir seyrelme ve dökülme oluştuysa henüz kalsifikasyon yeni başlıyor demektir.Bunun ileri sürecinde kişinin kellik derecesi arttıysa ve uzun süreli güneş ışınlarına maruz kalma fazla olduysa bunun derecesi artıyor.
Saç ekimi yaptıracaklar bu yüzden uzun süreli beklemeli yani tarla fazla çoraklaşmadan ekim yaptırma düşüncesi varsa bir an önce yaptırmaları daha mantıklı olur  :)
Güzel bilgi hocam sağolun

Dr.hair

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 30 Mart 2022, 20:52:12 »

Saçsız deri  güneş ışınları direk maruz kaldığı için deri altındaki yağ tabakasına ve deri yapısına zarar verir . Arkadaşın dediği gibi kalsifik derilerde saç ekimi sonucu az da olsa olumsuz etkiler .

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #8 : 30 Mart 2022, 20:58:16 »

Saçsız deri  güneş ışınları direk maruz kaldığı için deri altındaki yağ tabakasına ve deri yapısına zarar verir . Arkadaşın dediği gibi kalsifik derilerde saç ekimi sonucu az da olsa olumsuz etkiler .
:(

Robert

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 30 Mart 2022, 21:17:06 »
:(
Hocam benim saç her yerde var ama biraz  seyrek tabiki güneş ışınlarından korunuyor çünkü kapatiyordum bir şekilde toppik falan..Ancak Asuman hanım senin doku sert dedi daha önce bir Ekim gecirmemin etkisi var mıdır bilmiyorum doku doğuştan sertse onu bilemem önceki ekimimde doku sertliği gündeme gelmedi bende suankinde geldi kkafama baya bir takıldı

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #10 : 30 Mart 2022, 21:20:20 »
Ben de aslında hep cap takarak dışarı çıktım. Güneşten kafatasım hiç etkilenmemiştir diye düşünüyorum. Belki başka sebepler vardır.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 30 Mart 2022, 21:21:15 »
 hucre bayağı aşağılarda .hucre canlı kıl ölüdür.deri falan etkilemez.onceki ekim olabilir yıpranmıştır falan veya yapısı odur.ben bir önceki ekimde ölü deriyi ayıklamadan ekmişler kafada ölü deri olup bir sonraki ekimde ektiği saçı çıkan gordum.faso fiso bunlar.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #12 : 30 Mart 2022, 21:28:06 »
hucre bayağı aşağılarda .hucre canlı kıl ölüdür.deri falan etkilemez.onceki ekim olabilir yıpranmıştır falan veya yapısı odur.ben bir önceki ekimde ölü deriyi ayıklamadan ekmişler kafada ölü deri olup bir sonraki ekimde ektiği saçı çıkan gordum.faso fiso bunlar.
Usta deri sert olursa belki o incecik kıl çıkmakta zorlanabilir mi?

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 30 Mart 2022, 21:32:08 »
 çıkar he belki biraz gec olur belki olmaz farketmez.kafa derisi yuzunden saçı çıkmayan gormedim tas gibi kafalardan tarla gibi derilerden çıkan saçlar gordum
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #14 : 30 Mart 2022, 21:39:18 »
çıkar he belki biraz gec olur belki olmaz farketmez.kafa derisi yuzunden saçı çıkmayan gormedim tas gibi kafalardan tarla gibi derilerden çıkan saçlar gordum
Peki abi sağol

Ben de bunu gördüm bunlardan bağımsız doğrudan etkiler mi onu çok merak ediyorum şuan

Robert, Asuman hanım senin derin sert olduğunu dedikten sonra herhangi bir handikap söyledi mi yoksa öyle detay vermek için demiş olabilir mi?

Facebook Twitter Instagram