Anket

Gönderen Konu: 16 yaşında nasıl bir yol izlemeliyim?  (Okunma sayısı 700 defa)

sofarsogoodsowhat

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
16 yaşında nasıl bir yol izlemeliyim?
« : 09 Nisan 2022, 21:02:48 »
Yaşım 16, %100 kel olacağım çünkü iki sülalemdeki herkes kel peki ne yapmalıyım? Saçlarımın döküleceği bir gerçek ama dökülmeyi 30'lu yaşlara ertelemek istiyorum. Şimdiden şakaklarımda incelme, minyatürleşme mevcut. Saç masajı yapıyorum, haftada bir şakaklara zeytinyağı sürüyorum bunun dışında ekstradan ne yapabilirim?

BahtsızBedevi31

• Jr. Member
  • **
Ynt: 16 yaşında nasıl bir yol izlemeliyim?i
« Yanıtla #1 : 10 Nisan 2022, 19:50:32 »
Aynı durumdayız. Bu yaşta yapılabilecek pek bişey yok maalesef. Minoxil almıştım ama kullanmıyorum 3 kutu duruyor öyle. Masajın ve yağların çok bi işe yaradığını düşünmüyorum. Tek yaptığım şey haftada 2 kere ketokonazol şampuan kullanmak. Kafamda 10-15 dakika bekletiyorum. Faydası olur mu ya da daha mı çok zararı olur bilmiyorum ama elimden başka bişey gelmiyor. Keşke 22-23 yaşından sonra başlasaydı da Finasterid kullanabilseydim.

Cardozoo

• Hero Member
Ynt: 16 yaşında nasıl bir yol izlemeliyim?
« Yanıtla #2 : 11 Nisan 2022, 23:02:51 »
Her yaşta insanı etkiliyor saç dökülmesi. En kötü etkilediği ise erken yaşta kaybetmek. Benim saçlarım 16 da dökülmeye başladı. 17.5 da ise resmen saçlarım bağımsızlığını ilan edip yastığıma, çarşafıma, ellerime, aklınıza getirebileceğiniz her yüzeye akın etmeye başladı. 1-2 yıl saçlarımı 3'e vurarak geçirdim. Tabi bu olay psikolojimi etkiledi. Saçlarımın durumundan dolayı özgüvenim sıfıra indi. Yansımama bakmak bile benim modumu yerlere indirmeye yetiyordu. Tabii bir de yaşıtlarınızı sırma saçları ile gördüğünüzde böyle şansın diyorsunuz. Finasteridi çok araştırdım. Her kaynağa baktım. Minoxidil denedim ama TR'de çok pahalı olması ve döngüsüydü, kepek yapmasıydı falan uğraşılacak şey değildi. 19'u 3 ay geçtikten sonra finas kullanmaya karar verdim ve iyi sonuç verdi. Her gün psikolojimi etkileyen bir şeyle yaşamaktansa şansımı denemeye karar verdim. Size tavsiyem spora başlamanız. Yeteri kadar protein alıp iyi bir vücut yapın. Deadlift squattan kesinlikle uzak durun. Omurganıza yük bindirmeyin. Yaşınız 19-20'ye geldiğinde ise finas kullanmaya başlayın. Şu anda haftada iki kere 1.5mm microneedling yapabilirsiniz. Duştan sonra temiz saça yapın.
Hafta 3 kere 1.25 mg finasterid,günlük şakaklara minox
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #3 : 11 Nisan 2022, 23:18:52 »
Her yaşta insanı etkiliyor saç dökülmesi. En kötü etkilediği ise erken yaşta kaybetmek. Benim saçlarım 16 da dökülmeye başladı. 17.5 da ise resmen saçlarım bağımsızlığını ilan edip yastığıma, çarşafıma, ellerime, aklınıza getirebileceğiniz her yüzeye akın etmeye başladı. 1-2 yıl saçlarımı 3'e vurarak geçirdim. Tabi bu olay psikolojimi etkiledi. Saçlarımın durumundan dolayı özgüvenim sıfıra indi. Yansımama bakmak bile benim modumu yerlere indirmeye yetiyordu. Tabii bir de yaşıtlarınızı sırma saçları ile gördüğünüzde böyle şansın diyorsunuz. Finasteridi çok araştırdım. Her kaynağa baktım. Minoxidil denedim ama TR'de çok pahalı olması ve döngüsüydü, kepek yapmasıydı falan uğraşılacak şey değildi. 19'u 3 ay geçtikten sonra finas kullanmaya karar verdim ve iyi sonuç verdi. Her gün psikolojimi etkileyen bir şeyle yaşamaktansa şansımı denemeye karar verdim. Size tavsiyem spora başlamanız. Yeteri kadar protein alıp iyi bir vücut yapın. Deadlift squattan kesinlikle uzak durun. Omurganıza yük bindirmeyin. Yaşınız 19-20'ye geldiğinde ise finas kullanmaya başlayın. Şu anda haftada iki kere 1.5mm microneedling yapabilirsiniz. Duştan sonra temiz saça yapın.
Ben sporla özgüvenin tazeleneceğini zannetmiyorum dostum. Fit olmak belki küçücük arttırır ama saçının olmadıktan sonra hiçbiri benim için beş para etmez.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 11 Nisan 2022, 23:32:13 »
Ben sporla özgüvenin tazeleneceğini zannetmiyorum dostum. Fit olmak belki küçücük arttırır ama saçının olmadıktan sonra hiçbiri benim için beş para etmez.
  bana fitsin derler falan filan ben bazen mahsus bozarım fitliği bazen fit olurum piskolojimi etkilemez ama saçlar kotuyken ozguvenim kalmaz.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 11 Nisan 2022, 23:34:51 »
Yaşım 16, %100 kel olacağım çünkü iki sülalemdeki herkes kel peki ne yapmalıyım? Saçlarımın döküleceği bir gerçek ama dökülmeyi 30'lu yaşlara ertelemek istiyorum. Şimdiden şakaklarımda incelme, minyatürleşme mevcut. Saç masajı yapıyorum, haftada bir şakaklara zeytinyağı sürüyorum bunun dışında ekstradan ne yapabilirim?
yağlı şeleri surdukten sonra kafanı çok iyi arındır yoksa tıkar gozenekleri doker zaten pek işinede yaramaz.2 yontem var hormonu baskılamak ve saç kokunu hormona karşı dayanıklı hale getirmek.bu yasta hormon baskılanmaz  ama masajla dermollerle dolaşımı arttırarak saçı besleyebilirsin zaten saçı bir tek damardaki kan besler gerisi faso fiso.minoxidilde bu işi yapar damarları açıp.sitede senden 3 4 yas buyuk genc arkadaslarımızın tedavisine bak
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Karakutu

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 12 Nisan 2022, 00:06:30 »
Gençler sizlere tavsiyem vitamin değerlerinizi kontrol ettirip vitamin takviyesi yapın. Özellikle Biotin ve çinko ile en az altı ay devam edin. Göreceksiniz saçlarınız ve cildiniz canlanacak, tırnaklarda sorun varsa onlarda da düzelme olacak. Moral bozmak yok spor ve vitamin takviyesine sabırla devam.

karanlik

• Full Member
« Yanıtla #7 : 12 Nisan 2022, 00:56:59 »

kanka finasteride aylık ne kadar bir maaliyete sebep oluyor ve hiç yan etkisini görmedin mi

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 14 Nisan 2022, 04:15:26 »
Özgüven kazandırması açısından söylemedim. Geleceğe yatırım açısından söyledim. Finas kullanmaya veya o zaman belki daha iyi bir ilaç çıkarsa onu kullanmaya başladıklarında büyük bir artı ekler sana. Ve yaşıtların gibi kızlarla şansın olmayacağı için kendini meşgul edecek bir aktivite edinmiş olacaksın. Ayrıca spor yapmak özgüven artırıyor.
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 14 Nisan 2022, 04:17:58 »
kanka finasteride aylık ne kadar bir maaliyete sebep oluyor ve hiç yan etkisini görmedin mi
Proscar ile sudan ucuz. İlk haftalarda testoyu artırması güzel bir histi. Ama sonra vücut tsh ile testoyu azaltıyor sanırım normale dönüyorsun. Yaşadığım tek yan etki yağlanmayı artırması yani kilo aldırdı.
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

Whatever Sc

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 14 Nisan 2022, 04:24:29 »
Proscar ile sudan ucuz. İlk haftalarda testoyu artırması güzel bir histi. Ama sonra vücut tsh ile testoyu azaltıyor sanırım normale dönüyorsun. Yaşadığım tek yan etki yağlanmayı artırması yani kilo aldırdı.
Sonradan testosteronun düzelmesi konusunda bir kaynağın var mı? Bu konuları araştırıyorum, yabancı makalelerde bile bulmak çok zor.

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 14 Nisan 2022, 04:39:11 »
Sonradan testosteronun düzelmesi konusunda bir kaynağın var mı? Bu konuları araştırıyorum, yabancı makalelerde bile bulmak çok zor.

Kaynak yok ama bodybuilding de testosteron kullananların vücudu, testo fazla olunca üretimi azaltıyor/kesiyor. Buradan yola çıkarak söyledim.
« Son Düzenleme: 14 Nisan 2022, 05:10:35 Gönderen: Cardozoo »
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

Whatever Sc

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 14 Nisan 2022, 04:53:16 »

Kaynak yok ama bodybuilding de testosteron kullananların vücutu, testo fazla olunca üretimi azaltıyor/kesiyor. Buradan yola çıkarak söyledim.
Anladım, teşekkürler.

Facebook Twitter Instagram