Gönderen Konu: Kullandığım İlaçlar Hakkında Yardım  (Okunma sayısı 377 defa)

aliveli123

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Kullandığım İlaçlar Hakkında Yardım
« : 13 Nisan 2022, 15:37:10 »
Arkadaşlar merhaba. Saç dökülmem mevcut bu yüzden dermatoloğa başvurdum. Androvium %5 spreyi ve Alopecia'nın procapıl şampuanını verdi. 6-7 aydır kullanıyorum ama bir gelişme yok ve son 1 aydır sprey inanılmaz kaşıntı yapmaya başladı. Bu durum normal midir bana ne önerirsiniz ?

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
Ynt: Kullandığım İlaçlar Hakkında Yardım
« Yanıtla #1 : 13 Nisan 2022, 15:56:13 »
Yaşın kaç dostum?
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

aliveli123

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 13 Nisan 2022, 15:58:56 »

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #3 : 13 Nisan 2022, 16:12:20 »
Finasterid düşünebilirsin
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

aliveli123

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 13 Nisan 2022, 16:16:16 »
Finasterid düşünebilirsin
Hocam peki bu kullandığım ilaçların neden etkisi olmadı ? 0 etki diyemem ama hala dökülme var. Şampuanı sürekli kullandım 2-3 günde bir. Spreyi ise 1 ay kullanmadığım oldu sadece

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #5 : 13 Nisan 2022, 16:19:16 »
Aslında minoxidil damarları genişletip yeni saç oluşumu yapmış olması gerek ki yapmıştır. Fakat dökülmeyi durduramaz elbette.

Testesteronun bir kısmı DHT'ye dönüşüyor ve sürekli saç dibine zarar verip beslenmesini engelliyor. Bunun önüne geçmeden maalesef şampuan belki yüzde 1 etki eder ya da etmez.

Nasıl ki bir diş olsun. Içten sürekli çürüyor. Dıştan ise biz full bakım yaptırıyoruz. Ya çok az etki yada sıfır etki görülür. Bu da öyle gibi gibi.

aliveli123

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 13 Nisan 2022, 20:26:16 »
Aslında minoxidil damarları genişletip yeni saç oluşumu yapmış olması gerek ki yapmıştır. Fakat dökülmeyi durduramaz elbette.

Testesteronun bir kısmı DHT'ye dönüşüyor ve sürekli saç dibine zarar verip beslenmesini engelliyor. Bunun önüne geçmeden maalesef şampuan belki yüzde 1 etki eder ya da etmez.

Nasıl ki bir diş olsun. Içten sürekli çürüyor. Dıştan ise biz full bakım yaptırıyoruz. Ya çok az etki yada sıfır etki görülür. Bu da öyle gibi gibi.
Hocam peki ben nasıl çözüm elde edebilirim ? Finasterid nasıl bir yardımda bulunur bana ? Bu kullandığım ilaçlardan farkı nedir

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #7 : 13 Nisan 2022, 20:32:04 »
Hocam peki ben nasıl çözüm elde edebilirim ? Finasterid nasıl bir yardımda bulunur bana ? Bu kullandığım ilaçlardan farkı nedir
Finasterid içten müdahale eder. Testesteronun DHT'ye dönüşümünü belli miktarda durdurur. Dolayısıyla saçların mevcut durumdan daha sağlıklı hale gelir çünkü saldırı biraz daha azalmış olacak.

Şuan kullandıkların dıştan.

Facebook Twitter Instagram