Gönderen Konu: kullandığım tevadilerin işe yaramaması  (Okunma sayısı 389 defa)

ahmetgny

• Yeni üye
  • *
kullandığım tevadilerin işe yaramaması
« : 09 Şubat 2022, 23:26:25 »
merhabalar bir konu hakkında yorumlarını merak ediyorum yaşım 20 1 senedir dut kullanıyorum minoxidilide o civar ama saçlarımda herhangi bir gürleşme kalitesinde bir artış göremiyorum aksine sanki ön kısımlar dahada seyrekleşmiş zaten şakaklar 2 sene önce baya açılmıştı şuan daha kötü durumda üstlerdede baya incelme seyrekleşme başladı 2 sene önce dermatoloğa gittim demir ve birkaç önemli vitamin çok az çıktı doktor bana ampül şeklinde bunları yazdı kullandım ama hiçbir şekilde bir şey değişmedi genetikten kaynaklı olduğundan muhtemelen yaklaşık 1 sene öncesindede prp yaptırmıştım 4 seans ciddi anlamda ondada hiçbir verim almadım önerebileceğiniz tedavi yöntemlerini söyler misiniz belki farklı şekilde bir sorun vardır gerçekten çok can sıkıcı bir durum heves bırakmıyor insanda

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
Ynt: kullandığım tevadilerin işe yaramaması
« Yanıtla #1 : 09 Şubat 2022, 23:49:13 »
Hocam ilk olarak saç vücutta en geç tepki alan yerdir. Yani doktorun önerdiği şeyleri, mesela vitamin açığın varsa direkt sağlıklı beslenmeye başlayarak yenmeyi deneyebilirsin.

Ilaçları kullanmak ve sonra bırakıp saçı gözlemlemek olmaz, düzenli olmak esas olmalı.

Yabancı forumlarda vardı, demir eksikliği olduğu için saçı epey seyreklesen insanlar. Tekrar vitamin analizi iyi olabilir.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

ahmetgny

• Yeni üye
  • *
Ynt: kullandığım tevadilerin işe yaramaması
« Yanıtla #2 : 10 Şubat 2022, 01:54:33 »
zaten bi 6 7 aydır aşırı sağlıklı besleniyorum spor yaptığımdan kaynaklı yüksek protein onun dışında sebze meyve ama dediğin doğru bi test yaptırmakta fayda var

Facebook Twitter Instagram