Gönderen Konu: 22 Yaşında saç ektireceğim (28 Nisanda)  (Okunma sayısı 1456 defa)

Anıl

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
22 Yaşında saç ektireceğim (28 Nisanda)
« : 16 Nisan 2022, 07:16:59 »
 Arkadaşlar merhaba. Benim 17 yaşından beri başlayan bir saç dökülmesi problemim vardı. Saçım ince telli ve dalgalıydı. Banyoda sürekli dökülüyordu. Hepimizin kullandığı yağları kullandım sonuç alamadım. Doktora gittiğimde genetik dedi. Babam kel. Amcalarımın bazıları kel. Anne tarafında ise hiç kel yok diyebilirim. Dayı tarafımda sadece seyrelme var.

Bir takım çaylar içiyordum kaynatıp. Yeşilçay gibi. Kabak çekirdeği yiyordum. Ama bir işe yaramayacağını biliyordum. Bazı ilaçlar olmuş olsada bunları kullanmak istemedim yaşım gereği daha çok gençtim bu ilaçlar için. En sonunda yaşım 21 olunca çok ciddi bir şekilde saç kaybı yaşadım. En çok 19-21 yaş arasında saçım baya döküldü diyebilirim.

Sibel hanımın kliniğinde saç ektireceğim. 2. seçenek üzerinden anlaştık. Kanalları Sibel hanım açacak. Nasıl bir planlama yapılması gerektiğini hiç bilmiyorum ama. 2 ekim veya 3 ekim yapabilirim aynı seçenek üzerinden. 1. ekimden 2-3 sene geçse daha iyi olur 2. ekimi yaptırmak için. Yoksa maximum greft ile tek ekimde bitirilmeli mi sizce ? Ayrıca saçlarım baya ince telli. İnce telli ve dalgalı.

Siz ne düşünüyorsunuz ? Nasıl bir planlama yapmalıyım ? Sizce donör bölgem iyi mi yeterli mi ? Tecrübeli büyüklerimden ve Hintell abimden tavsiyeler bekliyorum. Saolun.

Robert

• Hero Member
Ynt: 22 Yaşında saç ektireceğim (28 Nisanda)
« Yanıtla #1 : 16 Nisan 2022, 11:44:57 »
Sibel hoca maksimum greft çalışıyor yaşınız genç olduğu için fazla grefte yanasmayin derim mevcut saçlar epey incelmiş takviye almanız lazım

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #2 : 16 Nisan 2022, 12:15:49 »
Dostum maximum greft çalışıldığı halde greftlerin çoğunu tüketmiş olacaksın. 2'ye ayırıp ilk frontal sonra vertex çok daha iyi olurdu.
Şakaklar biraz geri olacak şekilde 4000 civarı frontal olarak bence fena olmazdı.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 16 Nisan 2022, 13:42:23 »
Bu şekilde iki ekim planlasa sibel hoca senin için daha iyi olur
Ya da ileride tepe ye bir sıklaştırma daha gerekir
Global Moderator

Tokyo

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 16 Nisan 2022, 16:12:36 »
.
« Son Düzenleme: 17 Nisan 2022, 03:54:33 Gönderen: Tokyo »

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 16 Nisan 2022, 21:58:09 »
 once medikal tedavi sonra ekim daha mantıklı olurdu.ekimde cılızlar ölür güçlendirip girsen daha iyi olurdu.yasın ufak ama 6 ay finasterid kullan masaj dermoller ile guclendir sonra ektirsen ekimi erteleyebilirsen daha mantıklı olurdu.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Anıl

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 16 Nisan 2022, 22:00:38 »
once medikal tedavi sonra ekim daha mantıklı olurdu.ekimde cılızlar ölür güçlendirip girsen daha iyi olurdu.yasın ufak ama 6 ay finasterid kullan masaj dermoller ile guclendir sonra ektirsen ekimi erteleyebilirsen daha mantıklı olurdu.
Hocam ben açıkçası hiçbir şekilde finasterid, proscar kullanmayı düşünmüyorum şahsen. Yan etkilerinden çok korkuyorum. Dediğiniz gibi yaşım küçük ama bu yaşta neden saçım yok psikolojisi beni yiyip bitiriyor maalesef.
  • Ekim Merkezi ismi sibel ulusan medical hair
sibel ulusan medical hair

davud123

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 16 Nisan 2022, 22:15:30 »
hiç korkma iyi bir yerde yaptiriyorsun 1 yil sonra iyi ki yaptirmisim diyceksin.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 16 Nisan 2022, 22:19:08 »
 hocam o zaman prp igf falan saçı besleyip ektirsen daha mantıklı olurdu cılızlardan olumlu cevap verenleri kurtarırdın zaten ektircen kendi saçında gidicekler çok var.ekimde ölür sonraki zamanda ölür.şu aşamada ekimi doğru bulmuom medikalle guclendirip ekim daha doğru olurdu bari ekimden sonra belli sure sonra lokal tedaviler yap
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

murattarum

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 16 Nisan 2022, 23:37:20 »
Sibel hocanin plani falan yok bam bam bam.saaak.6.000 .saaak.7.000
Dr.Muttalip keser saç ekimi
Saç ekimi forum
Saç ekimi sonuçları

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 16 Nisan 2022, 23:53:42 »
  gelecek dusunulmeden ekim cebi doldurmaktır .doğru bir merkez müşterisinin gelecek yıllarınıda dusunur.dokulme devam ederken ekim en buuyuk yanlış.

Anıl

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 17 Nisan 2022, 03:03:08 »
  gelecek dusunulmeden ekim cebi doldurmaktır .doğru bir merkez müşterisinin gelecek yıllarınıda dusunur.dokulme devam ederken ekim en buuyuk yanlış.
Hocam dökülme bitmeden ektirmek yanlış buna bende katılıyorum. Ama 20-30 yaş arasında saçım olmayacaksa 30 yaşından sonra saçım olmasının ne anlamı var ? Bana göre bir anlamı yok. Genç yaşta aynaya bakmaktan çekinir hale geldim. 10 sene sonra elbet bir ilaç tedavi falan bulurlar. Benim derdim 20 li yaşlarımı saçlı geçirmek.

Anıl

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 17 Nisan 2022, 03:18:01 »
hocam o zaman prp igf falan saçı besleyip ektirsen daha mantıklı olurdu cılızlardan olumlu cevap verenleri kurtarırdın zaten ektircen kendi saçında gidicekler çok var.ekimde ölür sonraki zamanda ölür.şu aşamada ekimi doğru bulmuom medikalle guclendirip ekim daha doğru olurdu bari ekimden sonra belli sure sonra lokal tedaviler yap
Hocam biotin takviyesi alıyorum şuan. Bunu 1 sene boyunca sürdüreceğim. Ve ekimden sonra prp ye başlayacağım. Aktif olarak vücut geliştirmeyle ilgileniyorum. Spor yapıyorum. Benim için bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum  bilmem siz ne düşünüyorsunuz

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 17 Nisan 2022, 03:59:49 »
 ağırlığı kararında calıs.o dısardan alınan takviyeleri alma derim.aslında ekim oncesi guclendirip girsen daha iyi olurdu .ekim ve prp ile devam edersin.biotin minyaturleşmeye incelmeye etki etmez genetik harici kalınlaştırır

Trevor

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 17 Nisan 2022, 15:51:27 »
saç tipi nedense saç ekimi için bana uygunsuz geldi umarım yanılırım dalgalı ve kıvrık olduğu için.

Facebook Twitter Instagram