Gönderen Konu: Minoxil  (Okunma sayısı 2243 defa)

Hamit Özkan

• Sr. Member
Minoxil
« : 23 Nisan 2022, 23:19:22 »
İyi günler öncelikle.
Saçlarım için yaklaşık 4-5 aydır biotin takviyesi kullanmaktayım. Akrabamın kullandığı minoxil %5 sprey i de kullanmak istiyorum. Saçlarım seyrekleşti ve aralarını doldurmak istiyorum. Olabildiğince kellik sürecini geciktirmek istiyorum. Akrabam oldukça memnun bu sprey den. Sizce başlamamda bi sakıncı olur mu , saçımı daha da kötü yapar mı ? Saçlarım şuan da bu fotoğraflarda ki gibi.

Whatever Sc

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Minoxil
« Yanıtla #1 : 23 Nisan 2022, 23:32:41 »
Minoksil sabır ve bütçe ister. Başladıktan sonra bırakmayacaksın, ayda 250tlyi gözden çıkaracaksın. Döngü yaşadığını söyleyenler de var. Durum böyleyken bu saçlara minoksil kullanmak boşuna emek sarf etmek olur.

Robert

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 23 Nisan 2022, 23:44:09 »
Dostum bir sorunun yok senin burada ne demek istediğini anlamıyoruz artık yanlış anlama olacak benim saçım gür demek istiyorsun bence anasını satayım 100 kişi aynı cevabı verdi sen gene konu açıp aynı zamanda konuyu da yanlış yere açıp uzatiyorsun bu stresle dokersin zaten ki gerçekten dalga gecmiyorsan vallahi saç sorunun yok billahi yok şerefsizim yok

Hamit Özkan

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 24 Nisan 2022, 00:00:28 »
Dostum bir sorunun yok senin burada ne demek istediğini anlamıyoruz artık yanlış anlama olacak benim saçım gür demek istiyorsun bence anasını satayım 100 kişi aynı cevabı verdi sen gene konu açıp aynı zamanda konuyu da yanlış yere açıp uzatiyorsun bu stresle dokersin zaten ki gerçekten dalga gecmiyorsan vallahi saç sorunun yok billahi yok şerefsizim yok
Usta ya siz yanlış anladınız , ya da ben kendimi yanlış ifade ettim. Benim saç dökülme sorunum var ve saçlarım seyrekleşti, şuan da saçımın iyi durum da olması önlem almamam gerektiğini göstermez ki. Geç kalmamak için önlem almak gerek. Akrabam mesela önlemini almış ve adamın fırça gibi saçları var yaşı 35 e 40 a dayanmış.

Hamit Özkan

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 24 Nisan 2022, 00:01:36 »
Minoksil sabır ve bütçe ister. Başladıktan sonra bırakmayacaksın, ayda 250tlyi gözden çıkaracaksın. Döngü yaşadığını söyleyenler de var. Durum böyleyken bu saçlara minoksil kullanmak boşuna emek sarf etmek olur.
Anladım, yani sanırım şuanlık biotin takviyesi yeterli gibi dimi ?

serenade11

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 24 Nisan 2022, 00:02:11 »
Bence 2 ekimle rahat kapanır bu açık alan. Ama tabii ki iyi bir ekim merkezi seçmen lazım. Bol şanslar!
  • Ekim Tarihi: 03.07.2022
  • Ekim Merkezi ismi Asuman Hair
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 25

Hamit Özkan

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 24 Nisan 2022, 00:02:49 »
Bence 2 ekimle rahat kapanır bu açık alan. Ama tabii ki iyi bir ekim merkezi seçmen lazım. Bol şanslar!
bence 3 ekim şart

Whatever Sc

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 24 Nisan 2022, 00:03:45 »
Saçlarının kelleşeceğinden eminsen önlem amaçlı finasteride veya xpecia kullanabilirsin.

Hamit Özkan

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 24 Nisan 2022, 00:05:04 »
Saçlarının kelleşeceğinden eminsen önlem amaçlı finasteride veya xpecia kullanabilirsin.
Saçlarım kesin kelleşicek. Baba tarafı saçı olan yok. Finasteride çok pahalı sanırım, xpecia nasıl bilmiyorum.

Whatever Sc

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 24 Nisan 2022, 00:08:35 »
Saçlarım kesin kelleşicek. Baba tarafı saçı olan yok. Finasteride çok pahalı sanırım, xpecia nasıl bilmiyorum.
Finasteride çok ucuz. Proscar al , fiyatı 40tl civarındaydı. Bir tablet 5mg olduğu için 5'e bölerek kullanacaksın. Yani 5 ayda 40tl harcayacaksın.
Xpecia da ayda 100 TL civarında.

Hamit Özkan

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 24 Nisan 2022, 00:09:12 »
Finasteride çok ucuz. Proscar al , fiyatı 40tl civarındaydı. Bir tablet 5mg olduğu için 5'e bölerek kullanacaksın. Yani 5 ayda 40tl harcayacaksın.
Doktoruma sormam da fayda var gene.

Hamit Özkan

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 24 Nisan 2022, 00:45:15 »
Bu arada sigorta karşılıyor mu? Çok ucuz geldi fiyatlar eski olmasın.

Whatever Sc

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 24 Nisan 2022, 01:44:53 »
Bu arada sigorta karşılıyor mu? Çok ucuz geldi fiyatlar eski olmasın.
Karşılamıyor çünkü doktor yazmaz bu ilacı.
5mg tableti bölerek kullanacağın için ucuza geliyor. Zaten çoğu ilaç 30-50tl aralığında.

Ekimi bekleyen kumrular gibi

• Sr. Member
« Yanıtla #13 : 24 Nisan 2022, 01:49:19 »
Bi insan isinde gucunde calisiyorsa , sosyal çevresi ve psikolojisi yerindeyse,ozellikle de saclarinda problem yoksa , bir sac ekim forumuna dadanmaz... Ama bu saydıklarim yoksa işsiz gucsuzse, psikolojisinde de sorun varsa bunu yapabilir.. yine de zor bir ihtimaldir...

ben minoxilden once size bir psikoterapi oneriyorum..
  • Ekim Tarihi: 23.10.2021
  • Ekim Merkezi ismi Medpoint Global
  • Greft Miktarı 6200
  • Yaşınız 30
  • Medikal Tedavi Biotin 5000 ,trichoplus ,prozinc plus şampuan,prozincplus losyon
Medpoint Global 6200 greft ekim sürecim
Saç ekim sonuçları
Saç ekimi forum

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=24417.msg463796#msg463796

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #14 : 24 Nisan 2022, 02:03:58 »
Yeni bir Davy Jones yetişiyor ;D

Hamidim hoş geldin tam da yine seni yanlış yere konu açmanı bekliyordum.

Güzel kardeşim saçın gayet güzel. Kullanma bence minoxidili. Paran da gider saçın da. Seni döngüden döngüye sokar kafan bir milyon olur.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Facebook Twitter Instagram