Gönderen Konu: Tek yumurta ikizlerinde finasterid kullanımı karşılaştırması  (Okunma sayısı 1246 defa)

haydibreewolf

• Full Member
Merhaba uzun zamandır takip ettiğim ve tavsiye-deneyimlerine güvendiğim bir youtube kanalındaki doktor kendi hastalarından olan araştırmasını paylaştı.
Aynı gen dizilimine sahip 2 kardeş ve biri finasterid kullanmış biri ise kullanmamış.
Genetik saç dökülmesinde dht bloklamanın artısı videoda çok net ifade ediliyor
sizle de paylaşmak istedim

linki ve ekran görüntülerini atıyorum isteyen izleyebilir

https://www.youtube.com/watch?v=Epx60vCw8mM

Aykut Baş

• Full Member
Benimde aksine daha fazla saçımı döküyor 1 seneyi aştı kullandım fıss ara verdim bu sever günlük avodart aldım saçın içinden geçti 2 kutu kullandım kullanmaz olaydım .İşe yarayanlar şanslı

haydibreewolf

• Full Member
Sorunun dht ile alakalı olduğuna tahlillerle emin oldunuz mu. Cildiye doktoruyla beraber belki başka sorununuz vardır

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
Sorunun dht ile alakalı olduğuna tahlillerle emin oldunuz mu. Cildiye doktoruyla beraber belki başka sorununuz vardır
Cildiye doktorlarının şeyinde değil ki.
3 kere gittim sadece ilki ilgilendi.
Diğerleri bakmadan direkt "genetiktir genetik" dedi.

Haksız da değiller.
Bir günde o kadar çok kişiye bakıyorlar ki.
5 dakikada ancak bu kadar oluyor demek ki.
Canları sağolsun.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Whatever Sc

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları

Haksız da değiller.
Canları sağolsun.
Benim gittiğim ilgiliydi. Finasteride, minoksil, prp ve mezoterapiden bahsetti. Bunların yanısıra lazerli şapka diye bir yöntem önerdi. Bu şapkanın satışını Türkiye 'de bulamadım. Bulsam bile 10.000tl'nin altında olmazdı yüksek ihtimalle.

Aykut Baş

• Full Member
Tüm tahlilleri yaptırdım görünürde genetik.Finas kullandığım sürece Dht teslerimde yapıldı düzenli ilaç güzel çalıştı kanda lakin kafada çalışmadı 😂

Whatever Sc

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Tüm tahlilleri yaptırdım görünürde genetik.Finas kullandığım sürece Dht teslerimde yapıldı düzenli ilaç güzel çalıştı kanda lakin kafada çalışmadı 😂
DHT tahlilini nerede yaptırdın?

haydibreewolf

• Full Member

Haksız da değiller.
Canları sağolsun.

Devlet hastanelerinde durum biraz bu şekilde malesef 2017 yılında ben de ilk muayenemi olduğumda saçtan önemli şeyler var diyip bi not kağıdına minoxil yazıp yollamıştı

Tabi ne olduğunu bilmeyen ben araştırmalar yapıp ne olduğunu ne yapmam gerektiğini öğrendim

haydibreewolf

• Full Member

Test yapılması pek önerilmiyor önemli olan yat etki takibi yapmak, ama benim psikolojim yan etki görmeye yatkın derseniz en azından emin olmak için yapılması mantıklı
Mesela ben 3 kere total testesteron baktırdım ama çok gerekli miydi değildi saç dökülmesi için

haydibreewolf

• Full Member
DHT tahlilini nerede yaptırdın?

Dahiliyenin veya cildiyenin yönlendirdiği endokrin bölümü yapar devlet hastanelerinde
Ama saç dökülmesi için yaparlar mı çok düşük ihtimal
Genelde bu testi prostat için yapıyorlar

Özelde parayı basıp yaptırabilirsiz ama lab ı olan bi hastaneye

Ama gerek olduğunu düşünmüyorum yaptığım araştırmalara dayanarak, pozitif etki eden dozu ve yan etki yapmayan dozu dht seviyesine bakıp karar vermektense kullanıp karar vermek lazım diyor mesela konunun içindeki videodaki doktorlar

Kendi danışanlarına bu yolla doz buluyorlarmış ve hiç testesteron ve dht testi yaptırmıyolarmış

Whatever Sc

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Dahiliyenin veya cildiyenin yönlendirdiği endokrin bölümü yapar devlet hastanelerinde
Ama saç dökülmesi için yaparlar mı çok düşük ihtimal
Genelde bu testi prostat için yapıyorlar

Özelde parayı basıp yaptırabilirsiz ama lab ı olan bi hastaneye

Ama gerek olduğunu düşünmüyorum yaptığım araştırmalara dayanarak, pozitif etki eden dozu ve yan etki yapmayan dozu dht seviyesine bakıp karar vermektense kullanıp karar vermek lazım diyor mesela konunun içindeki videodaki doktorlar

Kendi danışanlarına bu yolla doz buluyorlarmış ve hiç testesteron ve dht testi yaptırmıyolarmış
Devlet hastanesini ikna edemedim de o yüzden sordum. Özel hastanedeki görevli testosterona 150, östrojene 50tl fiyat biçerken nedense DHT 'ye 450tl dedi.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
Devlet hastanesini ikna edemedim de o yüzden sordum. Özel hastanedeki görevli testosterona 150, östrojene 50tl fiyat biçerken nedense DHT 'ye 450tl dedi.
Komple paketi 550'ye pazarlık yapaydın 😄
3'ü bir arada
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Whatever Sc

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Komple paketi 550'ye pazarlık yapaydın 😄
3'ü bir arada
400'den yukarısı beni kurtarmıyor, malum minoksil öğrenci bütçesini tek başına eritiyor :')

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
400'den yukarısı beni kurtarmıyor, malum minoksil öğrenci bütçesini tek başına eritiyor :')
400 TL artı bir de az kullanılmış temiz Minox takas kabul ederlerdi belki  ;D

Whatever Sc

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
400 TL artı bir de az kullanılmış temiz Minox takas kabul ederlerdi belki  ;D
Minoksil bana lazım da elimde 0 propecia var. Bak onu önerebilirim smsmdms

Facebook Twitter Instagram