Gönderen Konu: Minoxidil deri de kuruluk,pullanma,kepek  (Okunma sayısı 3521 defa)

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Minoxidil deri de kuruluk,pullanma,kepek
« : 01 Mayıs 2022, 15:07:27 »
Arkadaşlar minoxil deriyi sürekli yeniliyor sanırım,sürdüğüm yerlere elimi kafama ne zaman atsam pütür pütür,soyulmuş ölü deri kalıntıları ve kepek ve aşırı kuru..ne yapmalı? Zararlı mıdır? Ketoral kullandığım zaman kısmi iyileşme oluyor gibi ama 1 gün sonra gene aynı,yeni kullanmaya başladığım için deri alışmaya çalışıyor olabilir mi,müdahale şart mı? Var mı tecrübesi olan?

Ankaralı

• Sr. Member
Ynt: Minoxidil deri de kuruluk,pullanma,kepek
« Yanıtla #1 : 01 Mayıs 2022, 15:58:07 »
Arkadaşlar minoxil deriyi sürekli yeniliyor sanırım,sürdüğüm yerlere elimi kafama ne zaman atsam pütür pütür,soyulmuş ölü deri kalıntıları ve kepek ve aşırı kuru..ne yapmalı? Zararlı mıdır? Ketoral kullandığım zaman kısmi iyileşme oluyor gibi ama 1 gün sonra gene aynı,yeni kullanmaya başladığım için deri alışmaya çalışıyor olabilir mi,müdahale şart mı? Var mı tecrübesi olan?
Valla abi ben hiç kullanmadım ama  burdaki formdan yazılanlardan okudugum göre deri alışmaya çalışıyordur kanısı ortaya çıkıyor

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 01 Mayıs 2022, 17:45:19 »
Valla abi ben hiç kullanmadım ama  burdaki formdan yazılanlardan okudugum göre deri alışmaya çalışıyordur kanısı ortaya çıkıyor
Geçmişte de çok kullanmışlığım var minoxu bu kadar kepek yapmamıştı önceden ama avodart etkisi mi bilmiyorum cild aşırı kuru bu sefer,normal suyla yıkadım o bile fayda etti ama sürekli böyle olmasına kalıcı çözüm lazım sanırım,teşekkürler yardımın için.
  • Yaşınız 31

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 01 Mayıs 2022, 18:49:05 »
Dht bloklamak kuruluk yapar.Deri döküntüsüde minoxidilin içindeki ppg ve alkolden kaynaklı.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 01 Mayıs 2022, 19:05:39 »
Dht bloklamak kuruluk yapar.Deri döküntüsüde minoxidilin içindeki ppg ve alkolden kaynaklı.
Minoxun içindeki alkolden olduğunu biliyorum,zaten gece sıktığımda müthiş yakıyor deriyi bir süre.Trde malum köpük formu yok olsa da pahalı zaten istikrarlı,sürdürülebilir bi tedaviye başladım böyle gitsin istiyorum ama bu işe bi çözüm bulmak lazım ama nasıl? Ya da zamanla geçer mi bilemedim
  • Yaşınız 31

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 01 Mayıs 2022, 19:06:12 »
Minoxil markasini degistir bence. Bi sure sonra kepek cok oluyor
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 01 Mayıs 2022, 19:18:30 »
Minoxil markasini degistir bence. Bi sure sonra kepek cok oluyor
Minox düz eczanede satılan minox hocam ki zaten daha 3 hafta olmadı başlayalı o da günde 1 ve 5 fıs..başka alsam onda da alkol olur muhtemelen ki aylık 500 600 vs veremem minoxa mucize yaratmadığı sürece.işin tuhafı 31 yıldır yağdan şikayetçi olan ben bu sefer kuruluktan şikayetçiyim çok garip ama bi çözümü olmalı..google a taradım ketoral diyolar aldım onu da ama o da her gün kullanılmıyormuş,bi çözümü olmalı ya krem,ya bakım,ya da zaman artık ne düzeltir bilmiyorum varsa çözümü olan yardımcı olursa sevinirim
  • Yaşınız 31

Ankaralı

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 02 Mayıs 2022, 01:15:03 »
Abi bakım olarak kafana yumurta kırabilirsin.istwrsenn  Sadece sarısınıda sürebilirsin. Üstüne sıvı yag dök bi kaç damla. Tere yagı varsa bence o daha iyi olur gibi.poşete sar kafayı 15 dk beklet sonra yıka.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 02 Mayıs 2022, 01:17:48 »
 Seboreik dermatit belirtileri nelerdir?
Seboreik dermatit belirtileri kişiden kişiye göre, hastalığın şiddetine göre ve çevresel faktörlere göre de farklılık gösterebilir. Aynı zamanda seboreik dermatit farklı cilt hastalıklarıyla da karıştırılabilir.

Kuru cilt ve bu ciltte görülen pullu lezyonlar
Saçlı deride kepeklenme görülmesi
Cilt yüzeyindeki kabuklanmalar ve cildin kuruluğu nedeniyle sarı veya beyaz renkte cilt derisinin pul pul dökülmesi
Yanma hissiyatı
Cildin kuru olması ancak yağlı bir görüntüye sahip olması
Cilt derisinde kalınlaşma
Deride su toplanması
Cilt derisinde kızarıklıklar ve bazen de şişlik belirmesi
Cilt renginde farklılıklar oluşması
Ciltte fazla şekilde duyarlılık ve hassasiyet hissedilmesi
Sürekli kaşıntı hissetme ve bu kaşınma esnasında ciltte yaralanmalar oluşması.
Seboreik dermatit tanısı nasıl konmaktadır?
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Ankaralı

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 02 Mayıs 2022, 01:27:41 »
Seboreik dermatit belirtileri kişiden kişiye göre, hastalığın şiddetine göre ve çevresel faktörlere göre de farklılık gösterebilir. Aynı zamanda seboreik dermatit farklı cilt hastalıklarıyla da karıştırılabilir.

Cilt yüzeyindeki kabuklanmalar ve cildin kuruluğu nedeniyle sarı veya beyaz renkte cilt derisinin pul pul dökülmesi
Yanma hissiyatı
Deride su toplanması
.
Abi bendede vardı uyuyor buna duyarlılık hassasiyet yanma batma acıma çok yağlanma  sivilce yara oluşması. Kırmızılı lezyonlar..
Şimdi saç kalmadı kızarıklık var, ama eskisi gibi degil yanmadan eskisi gibi degil.
Candida diyeti diyorlar kiloda verdik baya. Ama nafile.. Acaba dökülen saç geri çıkar mı ki. Bi uzman diyor geri çıkar biri diyor çıkmaz. Tuhaf hangisi dogru ki

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 02 Mayıs 2022, 01:31:42 »
  iyi bir uzmanla konuşmuştum serborik dermatitin doktuğu saç geri gelir dedi ama gec olur dedi.bir geri gelir sonra gene dokuluur bir geri gelir sonra gene dokulur boyle gider sonuunda geri gelir demişti.vichynin sampuanları genelde serboriğe olsun yağlanmaya olsun millet şunu bunu deniyyor olmuyor ama vichy sampuan iyi diyorlar tabi ben denemedim
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 02 Mayıs 2022, 01:33:25 »
Ketoral yazacaktım ama zaten ulaşmışsın o bilgiye. Ketoralin krem formunu kullanabilirsin ya da bepanthol tarzı kremlerle nemlendirebilirsin. Biraz da hırçın yıka oraları 1 hafta sonra dökülür yeni deri de alışır inşallah geçmiş olsun Allah Teala şifa versin
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 02 Mayıs 2022, 03:24:20 »
Abi bakım olarak kafana yumurta kırabilirsin.istwrsenn  Sadece sarısınıda sürebilirsin. Üstüne sıvı yag dök bi kaç damla. Tere yagı varsa bence o daha iyi olur gibi.poşete sar kafayı 15 dk beklet sonra yıka.
Organik zeytinyağı var kardeşim onu sürerim gerekirse,nemlendirir cildi derler,sağolasın
  • Yaşınız 31

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 02 Mayıs 2022, 03:29:26 »

Yanma hissiyatı
Deride su toplanması
Yanma hissiyatına kadar var ama sonrası(şişlik,su toplama vs) yok şimdilik bilmiyorum sebore sayılır mı minox sürünce cildi yakıyor bi süre bundan kaynaklı bi sıkıntı ama minoxu bırakmak ta pek istemiyorum aslında bi yola çıktık devam etmek istiyorum başka uyarıcı alternatif yok,acaba sabunla kafayı yıkadığım için mi deri hassaslaşıyo bilmiyorum eskiden böyle olmuyordu yıllar önce tabi
  • Yaşınız 31

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 02 Mayıs 2022, 03:39:57 »
Ketoral yazacaktım ama zaten ulaşmışsın o bilgiye. Ketoralin krem formunu kullanabilirsin ya da bepanthol tarzı kremlerle nemlendirebilirsin. Biraz da hırçın yıka oraları 1 hafta sonra dökülür yeni deri de alışır inşallah geçmiş olsun Allah Teala şifa versin
Slade hocam tedavi hususunda senin tecrübelerin de önemli bizler için,minox daha ilk sıkıştan beri fazla yakıyo kafayı,avodart kafayı çok kuruttuğu için mi bilinmez sanki acı biber sürmüşüm gibi oluyo ön bölge,şimdilik soyuyoruz derileri,bazen pulları böyle parmağımla kazıyorum bazen sarımtırak deri ve kepek parcaları geliyor temizlesemde ertesi tekrar aynı hatta bugün çok sert kazıyayım dedim tarakla biraz kanattım bi yeri yıkayınca geçti sorun olmadı ama alışır inşallah yani çok aşırı rahatsız değilim şimdilik ama forumlarda araştırdım derinin böyle olması saç için iyi olmaz,beslenemez vs diyenler var o kafama takıldı yani keşke bi şekilde tecrübeyle kesin sonuca ulaşan olsa,olmadı kremi de denerim dediğin gibi,teşekkürler
  • Yaşınız 31

Facebook Twitter Instagram