Gönderen Konu: 4.300 greft Serkan Aygın - İlk görüşme  (Okunma sayısı 861 defa)

Asaf34

• Yeni üye
  • *
4.300 greft Serkan Aygın - İlk görüşme
« : 28 Mayıs 2022, 16:41:04 »
Merhaba arkadaşlar;
bugün serkan aygın klinigine gittim bu şekilde bir planlama yaptılar toplamda 4.300 greft. 2.600 ön alana,200 ortaya, 1.500 greft de arkaya şekilde plan yapıldı ön cizgim ve planlama konusunda ne düşünüyorsunuz ? Yorumlarınızı bekliyorum. Ben orta alana 200 grefti az buldum en az 500 olmalı bence söyledim fakat var olan saclara zarar verilebilcegini söylediler. En fazla o anki duruma göre 350 gibi bir rakama cıkabilirlermiş. Bu arada sakaldanda 700 greft alımı planlandı, gerisi enseden alınacak.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: 4.300 greft Serkan Aygın - İlk görüşme
« Yanıtla #1 : 29 Mayıs 2022, 14:46:26 »
Ben sizin yerinizde olsam tepe simdilik ektirmem ön orta ekimi yaptırırım
Finasterid kullanır kendi saçlarımı güçlendirir donörü güçlendirir
Ekilenleri desteklerim fin ile
Ve 1 sene sonra sakal destekli ikinci ekim düşünürüm
Tepe için

Serkan hoca başarılı bir hoca iyi bir seçim
Global Moderator

Asaf34

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 05 Haziran 2022, 00:02:35 »
Ben sizin yerinizde olsam tepe simdilik ektirmem ön orta ekimi yaptırırım
Finasterid kullanır kendi saçlarımı güçlendirir donörü güçlendirir
Ekilenleri desteklerim fin ile
Ve 1 sene sonra sakal destekli ikinci ekim düşünürüm
Tepe için

Serkan hoca başarılı bir hoca iyi bir seçim
Neden tepeye ekimi şuan önermediniz ? Zaten tepede dökülecek saçım kalmamış nedenini anlamadım? Finle güçlense bile donör alanım bırakınxa yine zayıflayacak yani geçiçi bir etki yaratacak ekilenlerde ona göre zayıflayacaktır. O yüzden fin kullandıkca etkili bir ilaç. Benim zaten dökülecek saçım kalmamış tepede 1.500 greflik bir ekim orayı baya bir kapatıcaktır diye düşünüyorum. Geçiçi olarak fin kullanılabilir oda saçların dökülme aşamasında yardımcı oluyor saçların tutmasında yaşamasında yardımcı oluyorsa. Yani saçlar tutana kadar dökülmesin diye yardımcı oluyorsa fin kullanırım onun haricinde sürekli fin kullanmanın bir anlamı yok bence

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 05 Haziran 2022, 09:56:15 »
Neden tepeye ekimi şuan önermediniz ? Zaten tepede dökülecek saçım kalmamış nedenini anlamadım? Finle güçlense bile donör alanım bırakınxa yine zayıflayacak yani geçiçi bir etki yaratacak ekilenlerde ona göre zayıflayacaktır. O yüzden fin kullandıkca etkili bir ilaç. Benim zaten dökülecek saçım kalmamış tepede 1.500 greflik bir ekim orayı baya bir kapatıcaktır diye düşünüyorum. Geçiçi olarak fin kullanılabilir oda saçların dökülme aşamasında yardımcı oluyor saçların tutmasında yaşamasında yardımcı oluyorsa. Yani saçlar tutana kadar dökülmesin diye yardımcı oluyorsa fin kullanırım onun haricinde sürekli fin kullanmanın bir anlamı yok bence

Ekim olayı çok ağır ve işkence dolu bir hayat. Bunu biz ekim yaptıranlar anlayamayız. İşin basitine kaçıyoruz. Beni adem evladiyiz ne yapak. Bir zerre acı çekmeyeyelim diye uyuşturucu kullanıyoruz. Bu sadece bir aldatmaca ve yaniltmaca. Bizi yaratan kudret, öyle bir sistem yapmış ki vicudumuza bir sinek bile deyse haberimiz olsun ki ona göre kendimizi savunalim. Tehlikeyi def edelim diye. Şimdi bir ameliyat düşünelim. Kesiliyoruz, biciliyoruz. Bu arada gözlerimiz açık sadece neşter ve doktorları seyrediyoruz. Yani acı macı hissetmiyoruz bacı. Kullandığımız uyusturucu acı hissimizi sifirlamistir. Peki uyuşturucu kullanılmadan bu işlem yapılsa, hangimiz dayanır?

Hele o ameliyat olan bölge acılar ve feryatlar içinde kalıyordur. Biz bunu bilemiyoruz o anda. O bölge ne kadar dayanıklı ve güçlü olursa, o nisbetle hayatta kalır. İşte finasteridi  saç ameliyatı için, bu güç olarak kabul ediniz. Ameliyat bittikten bir süre sonra bırakılabilir. Tabi güç kazanması için ameliyattan bir süre öncesinde de başlanılmalı.

Bir diğer mesele de

Başın tamamına aynı anda ekim yapılsa, beslenmesi zor olur. Her bölgeye gerektiği kadar kan akışı sağlanmayabilir. İyileştirmeye çalışan hücreler çok yorulur. Bölge geniş olduğu için. Bu yüzden  ne kadar ekim alanı az ise o kadar iyi toparlar. İsterseniz önce tepeden başlayabilirsiniz

DOKTOR SEÇİMİNİZ TAKDİRE ŞAYANDIR

serenade11

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 05 Haziran 2022, 13:13:11 »
1500 greft iler vertex bölgenin tamamen kapanacağını düşünmüyorum, çünkü o bölgede saçların çıkması bıraz zor ve fire de olabilir. O yüzden en az 1800-2000 greft ekilirse daha iyi olacağını düşünüyorum.
  • Ekim Tarihi: 03.07.2022
  • Ekim Merkezi ismi Asuman Hair
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 25

Asaf34

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 06 Haziran 2022, 02:37:17 »
1500 greft iler vertex bölgenin tamamen kapanacağını düşünmüyorum, çünkü o bölgede saçların çıkması bıraz zor ve fire de olabilir. O yüzden en az 1800-2000 greft ekilirse daha iyi olacağını düşünüyorum.
Ekim zamanı geldiginde traş edildiginde orta ve tepe kısım icin ekilecek greft sayıların biraz artabilecegi konusuldu. Ortaya 300 tepeyede 1.600 gibi bir rakam. Ama saclar tam kesildiginde karar verilecek buna öyle söylendi.

serenade11

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 06 Haziran 2022, 13:22:41 »
Ekim zamanı geldiginde traş edildiginde orta ve tepe kısım icin ekilecek greft sayıların biraz artabilecegi konusuldu. Ortaya 300 tepeyede 1.600 gibi bir rakam. Ama saclar tam kesildiginde karar verilecek buna öyle söylendi.

Anladım, evet genelde ekilecek greft sayısı saçlar traş edildikten sonra belli oluyor. Bence bu ekimle sizin ön ve orta bölge kesin kapanır. Bir tek (1500 greft ekilmesi halinde) vertex bölge biraz seyrek kalabilir, ki bu durumda seyrek kalan bölgeye merkez revize yapacaktir, ama vertex bölgeye biraz fazla greft ekilmesini isteyerek bu 1 ekimle saç meselesini tamamen sonlandırabilirsiniz.
  • Ekim Tarihi: 03.07.2022
  • Ekim Merkezi ismi Asuman Hair
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 25

Facebook Twitter Instagram