Gönderen Konu: Yanma ve batma  (Okunma sayısı 562 defa)

muroreis

• Hero Member
Yanma ve batma
« : 04 Haziran 2022, 16:51:41 »
Her genetik dökülme yaşayan kişinin saç derisinde yanma ve batma olur mu ? Kuzenimde genetik dökülme yaşıyor 20 yaşında fakat yanma ve batma olmuyor diyo , bende ise ara ara oluyo bunun sebebi nedir

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Yanma ve batma
« Yanıtla #1 : 04 Haziran 2022, 17:29:46 »
Saç nezlesi olmuş olabilirsin. Yanma hissettiğin bölgelerde, saç diplerini elleyince acı falan hissediyor musun?

Genetik dökülmelerde, illaki o bölgelerde kaşıntı, batma, yanma gibi belirtiler olmayabilir. Kimisinde sinsice, sessizce ilerleyip inceltirken, kimisinde de dediğin özellikler gibi kendini belli eder. Bir doktora görün bence. Başka başka sebeplerden de olabilir

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 04 Haziran 2022, 17:33:41 »
Saç nezlesi olmuş olabilirsin. Yanma hissettiğin bölgelerde, saç diplerini elleyince acı falan hissediyor musun?

Genetik dökülmelerde, illaki o bölgelerde kaşıntı, batma, yanma gibi belirtiler olmayabilir. Kimisinde sinsice, sessizce ilerleyip inceltirken, kimisinde de dediğin özellikler gibi kendini belli eder. Bir doktora görün bence. Başka başka sebeplerden de olabilir
1.5 aydır finas kullanıyorum , 7 günün 4-5 günü çok rahat geçiyor kafamda yanma batma aşırı azalmış oluyo sonra yine bı pik oluyo yanma batma oluyo 3-4 sivilce atıyor saç derisi sivilcenin etrafı yaniyo kaşınıyor bı iki gün sonra diniyor hepsi yine 4-5 gün rahat takılıyorum sonra yine aynı şeyler döngüye girdi resmen , finas yetersiz mı kalıyor düşüncesi var aklımda ,
Her gün 1/4 proscar 
Alpecin C1 şampuan ( her gün )

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 04 Haziran 2022, 17:47:44 »
Belli ki genetik dökülmen var. Finasterid kullanımındaki değişimlere bakarak. Fakat sivilcelenmenin altında bambaşka nedenler olmalı. Ölü deri hücreleri, bir araya gelerek sivilcelenmeye neden oluyor. Bir topluluk haline gelen küme, o bölgede daha çok dökülmelere neden oluyor. Doktora görün kardeş. O sivilceler yok edilmeli

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 04 Haziran 2022, 18:20:28 »
Belli ki genetik dökülmen var. Finasterid kullanımındaki değişimlere bakarak. Fakat sivilcelenmenin altında bambaşka nedenler olmalı. Ölü deri hücreleri, bir araya gelerek sivilcelenmeye neden oluyor. Bir topluluk haline gelen küme, o bölgede daha çok dökülmelere neden oluyor. Doktora görün kardeş. O sivilceler yok edilmeli
Evet genetik dökülme mevcut , finas kullanımindaki değişimler derken ? Onu anlamadım , doktora gitmiştim tahliller normal çıktı , acaba yediğim içtiğim şeyler mi dokunuyor , bı düzgünce diyet yapamadım yağlı yiyecekler acılı yiyecekler abur cubur alkol vs var hayatımda
Her gün 1/4 proscar 

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 05 Haziran 2022, 09:26:36 »
Evet genetik dökülme mevcut , finas kullanımindaki değişimler derken ? Onu anlamadım , doktora gitmiştim tahliller normal çıktı , acaba yediğim içtiğim şeyler mi dokunuyor , bı düzgünce diyet yapamadım yağlı yiyecekler acılı yiyecekler abur cubur alkol vs var hayatımda
Tahlillerin normal olabilir. Zaten senin sorunun bölgesel, sivilce ve yanmayla alakalı. Tahliller için değil, bu sorunun için gitmelisin doktora.
Finasterid kaşınmayı yanmayı bir döngü içinde yaptığı için o değişmeler var dedim.

Yağlı yiyecekler, içecekler, acılı şeyler ve ya abur cubur alkol vs bunlar genel sağlığın için zararlı. Azda olsa saçlarına matlık cansizlik verebilirler ama dökmez. Bunlara saç için pek takılma. Sağlığın için dert et. Erken yaşta damar tıkanıklığına sebep olabilir. Özellikle kızartılmış yağ çok tehlikeli. Kızartılmamış yağı istediğin kadar tüketebilirsin

Ankaralı

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 05 Haziran 2022, 12:39:24 »
Her genetik dökülme yaşayan kişinin saç derisinde yanma ve batma olur mu ? Kuzenimde genetik dökülme yaşıyor 20 yaşında fakat yanma ve batma olmuyor diyo , bende ise ara ara oluyo bunun sebebi nedir
bende de yanma batma acıma sivilce olarak başladı. Önceden  böyle fazla yoktu. Ana hep yanma batma arada olurdu.. Ne olduysa 3. 5  senede oldu.

orientis

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 05 Haziran 2022, 13:12:52 »
bende olmuyor oyle seyler
  • Yaşınız 20
  • Medikal Tedavi 1/4 Proscar

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 05 Haziran 2022, 13:23:36 »
bende de yanma batma acıma sivilce olarak başladı. Önceden  böyle fazla yoktu. Ana hep yanma batma arada olurdu.. Ne olduysa 3. 5  senede oldu.
Çözümü bulabildin mi peki
Her gün 1/4 proscar 

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 05 Haziran 2022, 13:23:48 »
bende olmuyor oyle seyler
Kişiden kişiye değişiyor demek
Her gün 1/4 proscar 

Ankaralı

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 05 Haziran 2022, 17:02:55 »
Çözümü bulabildin mi peki
yok be abi nerde ruh ve psikosahlıhım bozuldu insan içine çıkamaz hale geldim. Kendime yediremiyorum beni bu kadar etkileyeceğini hiç sanmıyorum. A sosyal içine kapanık bi insan yaptı bu olay bemi. Resimler bunlar  az resim ekledim. 1 2 uzun digerleri kısa.  :-\

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 05 Haziran 2022, 18:47:36 »
yok be abi nerde ruh ve psikosahlıhım bozuldu insan içine çıkamaz hale geldim. Kendime yediremiyorum beni bu kadar etkileyeceğini hiç sanmıyorum. A sosyal içine kapanık bi insan yaptı bu olay bemi. Resimler bunlar  az resim ekledim. 1 2 uzun digerleri kısa.  :-\
Bı tedavi uyguluyor musun bide yaş kaçtı senin
Her gün 1/4 proscar 

Ankaralı

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 05 Haziran 2022, 21:29:35 »
Bı tedavi uyguluyor musun bide yaş kaçtı senin
Bir tedavi henüz yok.çokta yıkamıyorum kendi haline bıraktım yaglansın va diye.  Arkada geçmeyen bir sivilce tarzı bişey var durmadan kabukları yor. Orası sürekli ateş gibi yanıyor. Kabukları alabildim zaman onunla beraber 3-4 saç geliyor..
Saçlar çok ince telli oldu eskiden böyle degildi. Gittikçe açılıyor.. Bu bölge sanki savaş çıkmış gibi. His ediyorum ama acıma oluyor. Okşuyprum bazen...napqcam bilmiyorum.

ENO7

• Full Member
« Yanıtla #13 : 08 Haziran 2022, 20:18:57 »
Genel olarak hepimiz senin durumundayız tabikide çok zor neden kafamızdaki saçımızı dökülüyor  surekli sitem ediyoruz

Facebook Twitter Instagram