Gönderen Konu: Saç Ekim Sonrası Minoxil Kullanimi  (Okunma sayısı 2994 defa)

mutrup99

• Yeni üye
  • *
Saç Ekim Sonrası Minoxil Kullanimi
« : 05 Haziran 2022, 23:34:51 »
Arkadaşlar merhaba
Sac ekim sonrası minoxil kullanıyorum ama sprey olarak değil damlalikla saça yediriyorum. Fakat her surdugumde elime hep saç geliyor. Saç ektireli 1.5 ay oldu. Bu hep böyle devam mı edecek yoksa ben elimle minoxili deriye yedirerek ekilen saçlara zarar mi veriyorum. Bölen biri aydınlatırsa cok sevinirim.

mutrup99

• Yeni üye
  • *
Ynt: Saç Ekim Sonrası Minoxil Kullanimi
« Yanıtla #1 : 05 Haziran 2022, 23:37:28 »
Örnek

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 06 Haziran 2022, 08:46:41 »
Bana kalırsa minoxil kullanma derim
Eline gelenler, büyük ihtimalle şok dökülmedir

mutrup99

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 06 Haziran 2022, 09:23:59 »
Bana kalırsa minoxil kullanma derim
Eline gelenler, büyük ihtimalle şok dökülmedir

Klinik öneriyor, bir de vertexe faydası olması açısından kullanıyorum. Senin kullanma demenin sebebi nedir, dökülmeden dolayı mı yoksa döngüden dolayı mı ?

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 06 Haziran 2022, 09:33:55 »
Klinik öneriyor, bir de vertexe faydası olması açısından kullanıyorum. Senin kullanma demenin sebebi nedir, dökülmeden dolayı mı yoksa döngüden dolayı mı ?
Vertex için kullanmistim ben. İlk başlarda aylarda iyi gelip, baya kapaticilik sağladı. Esasen daha sonra hem çıkanlar, hem var olan saçlarıma büyük zarar verdi.

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 06 Haziran 2022, 09:34:45 »
Resimlerini buraya yükler misin
Gözükmüyorlar

mutrup99

• Yeni üye
  • *

mutrup99

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 06 Haziran 2022, 10:00:30 »
Vertex için kullanmistim ben. İlk başlarda aylarda iyi gelip, baya kapaticilik sağladı. Esasen daha sonra hem çıkanlar, hem var olan saçlarıma büyük zarar verdi.

Zarardan kast ettiğin nedir., çok mu dökülme oldu Ben uzun süreli kullanmak istiyorum belki vertex tam kapanana kadar 1 yıl 2 yıl

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 06 Haziran 2022, 10:23:33 »
Evet çok dökülme oldu.
2 sene kullanıp bırakırsan, dökülmelerin yine olabilir. Tarlaya gelen suyu kesersek, mahsulü kisitlayabilir.
Ona göre dikkatli olun.

alltheother

• Hero Member
  • Selam olsun bütün keldaşlara:)
« Yanıtla #9 : 06 Haziran 2022, 18:22:50 »
Kesinlikle minoxidili tavsiye etmiyorum ben de. İşe yarıyor ama döngüye girdiği zaman veya bıraktığınız zaman karşılaşacağınız tablo hiç hoşunuza gitmeyebilir. Ağır bir şekilde dökülme oluyor ki ben kullandım ve bıraktıktan yaklaşık 6 ay sonra avuç avuç saç döküldü. Onun psikolojisi çok ağır.

Hasann06

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 06 Haziran 2022, 22:34:45 »
Burda bahsi konu saç ekimi sonrası minoxil kullanımı yani 3,4 aylık süreçte saç derisindeki kanlanmayı arttırıp saç çıkışlarına destek olunması amacıyla minoxil kullanımından bahsediliyor ,rutin kullanımını bence burda yorumlamasak iyi olur.
Özellikle saç ekiminden sonra saç derisinde kızarıklığı çabuk geçen kişilerin minoxil kullanması faydalı olur.Çünkü bu tür kişilerin özellikle dikkat edin ekimleri çoğunlukla başarısız oluyor böyle durumlarda minoxil can kurtarıcı olabilir.3,4 aylık kullanımdan sonra döngü olayı falanda olmaz çok abartmaya gerek yok.

murattarum

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 07 Haziran 2022, 16:24:26 »
Sac derisinde kizarikligi cabuk gecenlerin ekimleri basarisiz oluyor derken.kaliteli ve manuel ekimlde nerdeyse 2.haftada kizariklik kayboluyor .basarisizmi oluyor yani onlarin?
Dr.Muttalip keser saç ekimi
Saç ekimi forum
Saç ekimi sonuçları

Edgar X

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 08 Haziran 2022, 00:03:42 »
Sac derisinde kizarikligi cabuk gecenlerin ekimleri basarisiz oluyor derken.kaliteli ve manuel ekimlde nerdeyse 2.haftada kizariklik kayboluyor .basarisizmi oluyor yani onlarin?

manuel ekimde kızarıklık geçtiğini ilk senden duyuyorum ne alaka dostum manuel sadece donör bölgeyi ilgilendiriyor ekim alanı ise her yerde aynı slit ile kanallar açılıyor.

murattarum

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 08 Haziran 2022, 01:10:38 »
Manuel demiyimde iyi bir ekim yerinde daha hizli iylesiyor
Dr.Muttalip keser saç ekimi
Saç ekimi forum
Saç ekimi sonuçları

Hasann06

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 08 Haziran 2022, 02:24:00 »

hocam kızarıklığın sebebi travma değilki tam tersine deri altındaki köklerin beslenmesi için vücudun gösterdiği bir tepki.
aslında saç ekimi başarısız olanların ekilen graftleri ilk bir kaç hafta içerisinde ölüyor ama kişi nafile saçlar çıkacak diye bekliyor.
bu kişilerin ekim sonrası bir iki aylık resimlerine bak saç derilerinin kupkuru olduğunu görürsün.

Facebook Twitter Instagram