Gönderen Konu: minoxil kullanımı  (Okunma sayısı 2096 defa)

nerdeyse

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
minoxil kullanımı
« : 15 Temmuz 2018, 23:54:40 »
arkadaşlar merhaba.
yaşım 27.yaklaşık 4 yıldır minoxil kullanıyorum.ara ara bırakıp tekrar başladığım oldu. saçlarımda 1 yıldır aşırı seyrelme başladı. dermatolog ile konuştuğumda çok önemli değil kullanmaya devam et diyor. ama zararlarını gördüğüm için artık bırakmak istiyorum. yakın bir tarihte ekim düşünebilirim. nasıl bir yol izlemeliyim ? en az kayıpla bu durumu nasıl atlatırım? şimdiden çok teşekkürler

deviantart90

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: minoxil kullanımı
« Yanıtla #1 : 12 Eylül 2018, 11:17:43 »
Güncel olarak ön, arka, sağ ve sol açıdan çekilmiş fotoğrafınız varsa daha güzel yorumlayabiliriz.

Dipnot: Minoxil başlandı ise 6 ay kullanılmalı. Maksimum etki 6. aydan sonrasıda başlayacaktır, 6 ay içinde ince olan saç kökleri kan akışının hızlanması sebebiyle dökülecek akabinde kök varsa yeni saç çıkaracaktır.
6 ayın sonunda kademeli olarak bırakılmasını öneriyor saç ekim uzmanları. O şekilde problem olmuyormuş bilgin olsun.

Akgoismail

• Yeni üye
  • *
Ynt: minoxil kullanımı
« Yanıtla #2 : 21 Nisan 2019, 01:08:38 »
Arkadaşlar, yaklaşık 2 aydır bu siteyi takip ediyorum, çok faydasını gördüm. Bilgilendim. Bende sizlere Minoxil ile ilgili yaşadığım tecrübemi paylaşmak için sırf üye oldum. 2017 yılı ocak ayında minoxile başladım. Tepe bölgem ve ön bölgemden 1 yıl içinde resmen saç fışkırdı. Elimle çekiyordum yolamıyordum. Ancak 2018 yılı ocak ayında 1 yıl sonra tani, akşam işten eve geldim yemeğimi yiyip çayımı içtim. Televizyon izlerken bir fenalık, bir çarpıntı geldi ölüyodum az daha. Patlayacak gibiydim. Balkona çıktım hava almaya yere yığılcaktım. Duş alayım dedim belki geçer diye ama nafile. 33 yaşındayım en sağlıklı yaşımdayım, Arabaya atladığım gibi ankara onkoloji acilinde aldım soluğu. Kalp grafisi yaptı doktor bişeyin yok dedi. "Hocam nasıl olur ölüyom ben" diyorum inanmıyo psikolojiktir diyor yarın dahiliye doktoruna git diyor. Halbuki psikolojim filanda bozuk değil elhamdülillah. Neyse, 2 saat sonra eve geldim. Herşeyi düşünüyom niye oldu diye, Kalp krizi geçiriyom sandım, Sonra bu spreyden şüphelendim kutunun içindeki kağıtta yan etkilerini okuyayım dedim meğerse çarpıntı yaparsa bırakın diyormuş hiç dikkat etmemişim. Bıraktım bende, lanet olsun dedim hiç açılmamış 1 şişemide lavobaya bir güzel döktüm. Bıraktım, Olan saçlarda tekrar 2 ayda döküldü. Aradan 15 ay geçti inanın kalp ritmim ve sağlığım yeni yeni düzeldi. Belki bir kaç kişiye faydam olursa ne mutlu bana. Bu yazdıklarımı yabana atmayın lütfen. Minoxil başlığı altında bir kaç yerde daha paylaşmak istiyorum sakıncası yoksa bu yazdıklarımı.

Facebook Twitter Instagram