Gönderen Konu: FİNASTERİD SAÇIMA TERS ETKİ  (Okunma sayısı 1309 defa)

klush

• Yeni üye
  • *
FİNASTERİD SAÇIMA TERS ETKİ
« : 13 Haziran 2022, 19:42:22 »
Bu ilacı ilk kullanmaya başladıgımda vertexte ufak bi seyrekliğim vardı 6 ay ilaçtan güzel verim aldım 1. ayın sonunda dökülmem neredeyse sıfırlandı saç sorunum kalmadı bir süre devam edip etki aldıktan sonra seyrelince bi daha başlarım diyip bıraktım. Saçlarım hızlı bi şekilde dökülmeye başlayınca tekrar kullanmaya başladım ve şuan neredeyse 2. ayım olacak zerre etki yok hatta daha fazla dökülüyor ve dökülen saçlarım uzun teller ve kökleri beyaz saç diplerimde ellerime batan yeni saçlarım var gibi saçım uzun oldugu için kontrol edemiyorum bunlar yeni saçlarım mı onu da bilmiyorum . Acaba shedding denen olayı mı yaşıyorum? Saçlarım döngüye mi girdi ? yoksa ilaç bende etkisini mi kaybetti ? yaş 22

Cardozoo

• Hero Member
Ynt: FİNASTERİD SAÇIMA TERS ETKİ
« Yanıtla #1 : 13 Haziran 2022, 20:07:16 »
Bazılarımızın saçları dht'ye fazla duyarlı. DHT seviyeleri finasteridi bırakınca 2 hafta içinde normale dönüyor. Büyük ihtimalle döngüye girdi. Bende aynı şeyi yaşadım.
Hafta 3 kere 1.25 mg finasterid,günlük şakaklara minox
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

klush

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 13 Haziran 2022, 21:34:01 »
geçti mi sonra? kanka devam etmeli miyim içmeye korkar oldum. Dutasterid  mı alsam çok paniğim harbiden gidiyor bu sefer :( yaşadıgın süreci anlatır mısın ?

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 13 Haziran 2022, 21:50:38 »
geçti mi sonra? kanka devam etmeli miyim içmeye korkar oldum. Dutasterid  mı alsam çok paniğim harbiden gidiyor bu sefer :( yaşadıgın süreci anlatır mısın ?
Dökülmeler artı. Saç çizgisinde gerileme de gördüm. Şu an geçtine dair bir şey söyleyemem.   Eylül gibi belli olur saçımın durumu.
Hafta 3 kere 1.25 mg finasterid,günlük şakaklara minox
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

klush

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 13 Haziran 2022, 21:52:38 »
hiç bulaşmasaydım daha mı iyiydi diye düşünüyorum

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #5 : 13 Haziran 2022, 22:14:45 »
İlk 3 ay shedding phrase olduğundandır kardeşim sıkıntı yok.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

klush

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 13 Haziran 2022, 22:25:17 »
finası ilk aldıgımda bunu yaşamamıştım ama ay sonunda kesmişti dökülmemi bırakıp başlayınca böyle oldu

Levent Yılmaz

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #7 : 14 Haziran 2022, 00:48:10 »
Sorun olduğunu sanıyorsun ama değil dönemsel oluyor sıkıntı etme bende kullandığım zamanlar dökülme artınca korkuyordum ama daha iyi toparlıyordu saç dökülme sürecinden sonra dert etme dökülme düzene girer 1-2 aya

klush

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 14 Haziran 2022, 19:07:20 »
sizi dinleyerek kullanmaya devam edecem  her ay sonu güncellerim benzer sorunu yaşayan arkadaşlara örnek olsun.

klush

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 14 Haziran 2022, 20:13:50 »
https://www.baldtruthtalk.com/threads/16414-5-months-of-finasteride-%28Shed%29  finastan önce adamın saçında ufak bi açıklık var finastan sonra kafa paket oluyor bende böyle bi senaryoyu yaşayacagımı düşünmeye başladım

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 14 Haziran 2022, 21:17:15 »
https://www.baldtruthtalk.com/threads/16414-5-months-of-finasteride-%28Shed%29  finastan önce adamın saçında ufak bi açıklık var finastan sonra kafa paket oluyor bende böyle bi senaryoyu yaşayacagımı düşünmeye başladım
Gerçekten çok korkutucu bir durum en riskli tedavi yöntemini göze alıp daha da kötü duruma gelmek cidden korkutucu , bişey kullanmadan o hale gelse  eyvallahta , bende 2 ay oldu başlayalı sadece dökülmeler biraz azaldı , sanki daha seyreldi gibi saçlar bilmiyorum korkuyorum
Her gün 1/4 proscar 
Alpecin C1 şampuan ( her gün )

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 15 Haziran 2022, 15:29:14 »
Aga dün bunu attın ya aşırı kafama takıldı bu durum ya bende böyle olursam diye :D
Her gün 1/4 proscar 

klush

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 15 Haziran 2022, 18:00:39 »
maalesef bende de durumlar o yonde eskiden saçım onden gitmezdi sadece tepem giderdi amcalarda tepe seyreklik var kellik yok şuan kimsede uzayınca kapatılıyor benim artık önden de gidiyor. İlk kullandıgımda bu etki olmamıştı iyi gelmişti iki ucu keskin bıcak  bence serbest testomla prolaktinim çok arttı fazla prolaktin saç döküyor diye biliyorum. Senin de söylediğin gibi kullanmaya devam en azından ilerde kullansaydık nasıl olurdu diye düşünmeyiz. Çoğumuzun saç sorunu ömrümüzün sonuna kadar devam edecek zaten .D zamanla ona da alışırız.

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 15 Haziran 2022, 19:23:45 »
maalesef bende de durumlar o yonde eskiden saçım onden gitmezdi sadece tepem giderdi amcalarda tepe seyreklik var kellik yok şuan kimsede uzayınca kapatılıyor benim artık önden de gidiyor. İlk kullandıgımda bu etki olmamıştı iyi gelmişti iki ucu keskin bıcak  bence serbest testomla prolaktinim çok arttı fazla prolaktin saç döküyor diye biliyorum. Senin de söylediğin gibi kullanmaya devam en azından ilerde kullansaydık nasıl olurdu diye düşünmeyiz. Çoğumuzun saç sorunu ömrümüzün sonuna kadar devam edecek zaten .D zamanla ona da alışırız.
Testo artınca prolaktin artiyo mu ? Dediğin gibi prolaktin de artmış olabilir birini baskiliyoz diğeri yükseliyor bu sefer o döküyor garip iş
Her gün 1/4 proscar 

klush

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 16 Haziran 2022, 10:20:57 »
bende öyle biliyorum knk zaten forumda bi kaç kişinin tahlil sonuçları bunu doğruluyor çünkü e2 testo ve prolaktin artıyor.

Facebook Twitter Instagram