Gönderen Konu: Ekilen saçlar ne zaman çikar?  (Okunma sayısı 1398 defa)

KeremBaran

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ekilen saçlar ne zaman çikar?
« : 29 Haziran 2022, 00:08:11 »
Merhaba arkadaşlar,

ben 15 Ekimde Ankarada saç ektirdim, 7500 greft. 5.ay ortasina kadar süreç iyi gidiyordu. Ondan sonra, kafamda şişlikler çikmaya başladi, saç ektirdiğim doktora sordum, sivilce dedi. 1 aylik bir süreçte bu şişliklerin olduğu yerlerde, saçin ekildiği yerlerde oluştu bunlar, saç dökülmesi oldu. 6.aydan sonra saçlar seyrekleşmeye başladi.

Doktora gittim tekrar. Normal süreç, sivilce dedi. Saç köklerin çikmaya başlamiş, sen göremezsin de bilen biri görür bunlari dedi.Bir arkadaşimin berberiyle konuştum geçen ay. Bu işlerden bayaği anladiğini söyledi, o da çok fazla çikan kökün var dedi. Kafamda şişliklere o da sivilce dedi.

Nette ekilen saçlarin yüzde 80inin ilk 6 ayda çiktiğini okudum. Benim 8.ay bitti, hayal kirikliğina uğramiş durumdayim. Ekilen yerler, hala seyrek. Çok fazla çikan yeni kök var diyorlardi 1 ay önce, 1 ay geçti, hala saçlar ayni durumda.

işikta ya da güneşte berbat görünüyor saçlarim.
Merak ettiğim konu, bu yeni çikan kök dedikleri, ne zaman benim görebileceğim hale gelir? merak ettiğim konulardan birisi bu.

Bu konularda bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlar bana yardim edebilirler mi? şimdiden teşekkür ederim.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
Ynt: Ekilen saçlar ne zaman çikar?
« Yanıtla #1 : 29 Haziran 2022, 00:14:46 »
Bak dostum,

Herkesin bünyesi farklıdır. Çıkan saç yüzdeleri kişide kişiye değişmekle beraber genel bir yüzdelik verilebilir.

Slow grower olabilirsin, vitamin ve mineral eksiğin olabilir, bunları hesaba katmakla beraber 12.ayı bekleyebiliriz.

Hiç olmadı, çıkmadı diyelim. Revizyon veya para iadesi yapılır. Canını sıkma dostum.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Edgar X

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 29 Haziran 2022, 00:55:37 »
bu saatten sonra bir şey çıkmaz dostum malesef olanla yetinmek durumundasın.

KeremBaran

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 29 Haziran 2022, 10:05:18 »
Bak dostum,

Herkesin bünyesi farklıdır. Çıkan saç yüzdeleri kişide kişiye değişmekle beraber genel bir yüzdelik verilebilir.

Slow grower olabilirsin, vitamin ve mineral eksiğin olabilir, bunları hesaba katmakla beraber 12.ayı bekleyebiliriz.

Hiç olmadı, çıkmadı diyelim. Revizyon veya para iadesi yapılır. Canını sıkma dostum.

6 ay doktorun verdigi vitaminleri kullandim hocam.Simdi de Xpecia kullaniyorum.

4 kez prp, 2 kez de mezo yapildi.

KeremBaran

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 29 Haziran 2022, 10:08:02 »
bu saatten sonra bir şey çıkmaz dostum malesef olanla yetinmek durumundasın.

Bende oyle dusunuyorum. fakat netteki bilgiler kafami karistirdi, mesela bu.

Dolayısıyla saç ekimi sonrası saçların çıkmasını beklemek sıkıcı olabilir fakat saçın tellerinin ekim sonrasında çıkacak olması kesindir ve ortalama üç ay sürmektedir. Sağlıklı bir saç teli gün içinde 0.05 cm, 10 gün gibi bir süreçte 0,5 cm, bir ayda 1,5 cm uzamaktadır. Bu sebeple saç ekimi sonuçları etkili olabilmesi için 8-10 ay kadar bir zaman dilimine ihtiyaç vardır. Bazı durumlarda bir yıla kadar uzayabilmektedir.

https://www.estpoint.com.tr/sac-ekimi-surecleri/

KeremBaran

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 29 Haziran 2022, 19:08:51 »
Peki arkadaşlar, doktorun ve bahsettiğim berberin 1 ay önce yeni çikan kökün çok fazla dedikleri ne oluyor? Daha önce benzer durum yaşayan var mi?

KeremBaran

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 29 Haziran 2022, 20:44:59 »
Bak dostum,

Hocam, bu foto 5.ay fotosu. işikta çekildi. Sıklaşmasini istediğim yerler vardi o zamanlar fakat saçlarimdan memnundum. Doktora gittiğimde, doktor 6.ayda uçacak  kaçacak saçlarin diyordu.Şimdi saçlarima işikta ve güneşte baksam, berbatlar.

5.5aydan itibaren saçlarim seyrekleşmeye başladi. Yani, iyiye gitmesi gerekirken kötüye gitti. 5.5aydan itibaren kafamda doktorun sivilce dediği şişlikler oluştu. Doktor normal, çok fazla yeni çikan kökün var dedi 1 ay önce. Sivilcelere Tetra 250 mg verdi.

Bu da benim kafami tamamen kariştirdi. Bu konuda çok fazla makale ve yazi okudum. Kimisi 8-12 ay arasi çok fazla saç çikar derken, kimisi 6.aya kadar saçlarin yüzde 80i çikar, ondan sonra fazla değişim olmaz diyor.

slow grower olduğumu sanmiyorum. Cevap için çok teşekkür ederim.
« Son Düzenleme: 29 Haziran 2022, 20:57:57 Gönderen: KeremBaran »

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 29 Haziran 2022, 21:12:36 »
 sorun yok rahat ol.ekilen saç alan genişse 1.5 seneyi bulur normalde1 5 ay .12 ile 15 arası bile saçı değişen var.bir çok kişid  6.aydan sonra dokulme olabiliyor normal bir durum.yeterki ekilen saçların dısında kendi saçında dokulme olmasın
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 29 Haziran 2022, 21:43:24 »
Ekinler baş vermeden, kör buzağı toparlamazmış

KeremBaran

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 04 Temmuz 2022, 19:53:32 »
sorun yok rahat ol.ekilen saç alan genişse 1.5 seneyi bulur normalde1 5 ay .12 ile 15 arası bile saçı değişen var.bir çok kişid  6.aydan sonra dokulme olabiliyor normal bir durum.yeterki ekilen saçların dısında kendi saçında dokulme olmasın

Hocam, benim sol taraf ve saç çizgisinin ortasi diğer yerlere göre çok seyrek. iki tarafta da gelişim yok haftalardir, beni kötümser yapan bu. Özellikle sol tarafta ektirdiğimden beri gelişim çok ama çok az.

Gelecek 1.5 ayda da gelişim olmazsa, sıklaştirma ekimi yaptirmayi düşünüyorum.

KeremBaran

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 26 Temmuz 2022, 20:49:04 »
Şahin hocaya sıklaştirma ekimi yaptirmakla Minoxil+Procapil içeren bir ürün kullanmak arasinda kararsiz kaldim. 5-10 bin TLden fazla bir bütçem yok.

Minoxil ve Procapil içeren bir ürün kullanmak saçta istediğim gibi bir sıklaşma ve çikmayan saçlari çikarma olasiliği olur mu arkadaşlar? 7500 greft ekilmesine rağmen saçlarim çok seyrek hala. 9.ay bitti.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 26 Temmuz 2022, 21:13:47 »
 çok sayıda ektirmissin ekimin geride gelmesi normal daha yarı surectesin
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

nomerci

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 26 Temmuz 2022, 21:20:06 »
Atsana fotoğraf kardeşim
  • Ekim Merkezi ismi Elithair

KeremBaran

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 26 Temmuz 2022, 21:31:55 »

KeremBaran

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 26 Temmuz 2022, 21:39:49 »
saçlar 2 numara. Donör bölgemde ekimden sonra beyazlaşmalar oldu bayaği.önce beyaz yoktu.

Durum ortada. idare edecek seviyede olsa sorun yapmam da saçlar berbat halde. ilginç olan bugüne kadar yüzlerce insan gördü, çoğu ekimi beğendi. Çok seyrek olmuş diyen 3-4 kişi dişinda. Bu da garibime gitti.

Facebook Twitter Instagram