Gönderen Konu: Stresten dökülen saçlar 2 günde bir minoxil kullanımı  (Okunma sayısı 722 defa)

elijah

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Arkadaşlar merhaba. Yaşım 35. Özellikle son iki senedir iş sebebiyle ağır stresli bir dönem geçiriyorum. Saçlarımda sürekli olarak bir dökülme, yavaş yavaş seyrelme durumu var. Ön bölge artık eskisi gibi şekil almamaya başladı seyreklikten. Tepe bölgesinde hafiften kel görünmeye başladı. Stresten ve düzensiz hayatttan döküldüğünden eminim. Vardiyalı çalıştığım için uyku ve beslenme sorunlarım var. Yaşam kalitem çok düşük ve şu an için bunu değiştiremiyorum. Minoxili 2 günde bir akşamları sıkıp sabaha kadar bekletsem sizce stresten dökülen saçlar için bir fayda görür müyüm? Veya sizin önerebileceğiniz özellikle stresten dökülen saçlar için uygulayabileceğim bir tedavi var mı?

Spencer

• Hero Member
Ynt: Stresten dökülen saçlar 2 günde bir minoxil kullanımı
« Yanıtla #1 : 06 Temmuz 2022, 05:14:43 »
Stres diyorsunuz ama tarif ettiğiniz dökülme tipi genetik saç dökülmesi tipi. Stres bu durumu hızlandırır ancak kuvvetle muhtemel erkek tipi yani genetik saç dökülmesine sahipsiniz. Minoksidili iki günde bir kullanmak hiç kullanmamaktan daha iyi bir seçenek ama, belli bir süre -10 ay gibi- her gün düzenli kullanımdan sonra gün aşırı uygulamak daha doğru bir tedavi şekli olur.
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

elijah

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 08 Temmuz 2022, 00:50:19 »
Yanıt için teşekkürler. Evet çok iyi bir genetiğim yok maalesef yalnız son iki senede belki on senede dökülecek saçım döküldü. Ara arada kendini topluyor. Mesela son 4 gündür pharmaton complex vitamin kullanmaya başladım saç kalitesi hemen gözle görülür şekilde artmaya başladı hatta çok şaşırttı bu durum beni. Bundan çıkardığım sonuç stres ve düzensiz hayat saç dökülmesinde çok çok etkili. Vitamin takviyesine devam edeceğim ama tek başına bir çözüm olacağını sanmıyorum.

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 08 Temmuz 2022, 02:34:36 »
Yanıt için teşekkürler. Evet çok iyi bir genetiğim yok maalesef yalnız son iki senede belki on senede dökülecek saçım döküldü. Ara arada kendini topluyor. Mesela son 4 gündür pharmaton complex vitamin kullanmaya başladım saç kalitesi hemen gözle görülür şekilde artmaya başladı hatta çok şaşırttı bu durum beni. Bundan çıkardığım sonuç stres ve düzensiz hayat saç dökülmesinde çok çok etkili. Vitamin takviyesine devam edeceğim ama tek başına bir çözüm olacağını sanmıyorum.
Kardeşim yaşıtmışız konumu inceleyebilirsin çünkü benim saçlar da 30 dan sonra agresif dökülüp gitmiş tabi hep genetik yatkınlık var ama eskilere bakınca son 4-5 senede kel kaldığımı söyleyebilirim bunun sebebini de kendimde artık vücudumun dht yi yakamadığını ve birikiminin öncelikle kellik olarak baş gösterdiği sonucuna vardım kendime dht bloker reçete ettim :) tamamen deneysel (aslında YouTube de bir doktorun kendine uyguladığı tedavi) kendi insiyatifimle bu tedaviye başladım.
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

elijah

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 08 Temmuz 2022, 04:44:58 »
Kardeşim yaşıtmışız konumu inceleyebilirsin çünkü benim saçlar da 30 dan sonra agresif dökülüp gitmiş tabi hep genetik yatkınlık var ama eskilere bakınca son 4-5 senede kel kaldığımı söyleyebilirim bunun sebebini de kendimde artık vücudumun dht yi yakamadığını ve birikiminin öncelikle kellik olarak baş gösterdiği sonucuna vardım kendime dht bloker reçete ettim :) tamamen deneysel (aslında YouTube de bir doktorun kendine uyguladığı tedavi) kendi insiyatifimle bu tedaviye başladım.
Sen çok agresif bir tedavi uygulamışsın ama sonuç çok güzel. ben o kadar agresif düşünmüyorum idare eder durumda şu an. Minoxil düşünüyorum iki günde bir ama cesaret edemiyorum. Sadece ketoral krem kullansam nasıl olur acaba. etkisi var mı sence?

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 08 Temmuz 2022, 11:01:20 »
Sen çok agresif bir tedavi uygulamışsın ama sonuç çok güzel. ben o kadar agresif düşünmüyorum idare eder durumda şu an. Minoxil düşünüyorum iki günde bir ama cesaret edemiyorum. Sadece ketoral krem kullansam nasıl olur acaba. etkisi var mı sence?

Kardeşim ne deniyorsan 3-4 aylık periyotlarda tek tek dene benim gibi tüm tuşlara aynı anda basma :)) ketoral kremle başlayabilirsin mesela dht baskılar ama ne derece fayda eder onu deneyerek göreceksin
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

Facebook Twitter Instagram