Gönderen Konu: dökülen saçlar 2 yıllık değişim.  (Okunma sayısı 1012 defa)

Hypher

• Yeni üye
  • *
dökülen saçlar 2 yıllık değişim.
« : 03 Şubat 2023, 23:38:37 »
2 yıl önce konu açmıştım. https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=10831.msg229509#msg229509

buradaki fotoğrafları ekleyeyim ilk başta

bunlar 2 yıl önceli fotoğraflarım. konuyu açma amacım 2 yılda ne kadar gerilemiş saçım onun yorumunu almak. şimdi, ailemde genetik olarak kellik var. babam, amcam, dayım kel. annemin şakaklar açık. kısaca kelliği kabullendim. saçım dökülmeden önce roactune tedavisi gördüm dökülme o tedaviden sonra başladı. herhangi bir bakım yapmadım. finasteride, minoxidil vs kullanmadım. şakaklarım çok açıldı. kepek ve kaşıntı problemim devam ediyor. şuan saç durumum aşağıdaki fotoğraflardaki gibi.

yorumunuz nedir? prp yaptırmaya başlayacağım, daha kaç yıl dayanır bu saçlar?

Hypher

• Yeni üye
  • *
Ynt: dökülen saçlar 2 yıllık değişim.
« Yanıtla #1 : 04 Şubat 2023, 01:40:32 »
+ büyüklerim yardımcı olursa sevinirim. ne tür bir tedavi uygulamalıyım? prp kurtarır mı bu saçı? şakaklar çok mı kötü gözüküyor?

barbaross

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 04 Şubat 2023, 14:40:22 »
Roacutan tam saç düşmanı bir ilaç ,hem roacutan hemde genetik dökülme 2 yılda inanılmaz saç kaliteni bozmuş .Dht zaten başlı başına saçın beslenmesini engelleyip güçsüzleşmesine ve dökülmesine neden olan bir hormon .Bu durumda tek çare güçlü dht bloker özelliği olan antiandrojenler ve minoxil ikisini beraber kullanmak yalnız yaşın dolayısıyla bunları kullanacaksan bir doktor gözetiminde dht hormon ,vitamin kan testleri vs bir takım tahliller yaptırıp doktor onay verirse kullanmak verilebilecek  en doğru karar olur.

BeRan

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 11 Şubat 2023, 12:18:21 »
Psikolog görünmen ve sonrasında iyi bir tedavi görmen seni düzeltecek hastasın.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 12 Şubat 2023, 14:44:11 »
saçların gayet güzel daha ne olsun ?

ama hala şu foruma resim yüklemeyi öğrenemedin hızlı resim linkleri kullanma foruma yükle kardeşim
« Son Düzenleme: 13 Şubat 2023, 01:50:17 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

heprotar

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 12 Şubat 2023, 23:26:21 »
Psikolog görünmen ve sonrasında iyi bir tedavi görmen seni düzeltecek hastasın.

20 yaşında çoğu kel adayı bu şekildeydi hatta belki daha iyi durumda olanlarımız vardı malesef bu arkadaşında durumu belli olmuş ve keşke psikologluk olsa durumu ama değil .

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 12 Şubat 2023, 23:44:13 »
  igf prpden daha iyi.prp daha çok ileriki yaslar için gecerli.dht kovucu falan koydur içine o tarz tedavilerin.dermoller ve masaj yap.şakaklar zamanla dokulur ama çokta  diğer yerlere şimdilik sıçrama yok.finasteride yasın erken.ilerde ekime hazırla saçını masaj ve dermollerle saçı besleyip devam edebilirsin.diğer dısardan tedavi uygulucaksan bloker koydur içine.pek kötü değil şimdilik saçın.yayılmasında genetik ilerde finasterid ve ekimle istediğin gibi halledersin saçını.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

djan

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #7 : 19 Şubat 2023, 12:23:21 »
Finasteride dışında başka çözümü yok bu işin kafandakileri kalsın istiyosan

BeRan

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 20 Şubat 2023, 17:45:01 »
20 yaşında çoğu kel adayı bu şekildeydi hatta belki daha iyi durumda olanlarımız vardı malesef bu arkadaşında durumu belli olmuş ve keşke psikologluk olsa durumu ama değil .

:D aynen knk

kelimsi05

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 22 Şubat 2023, 22:40:18 »
Xpecia+haftada 1 veya 2 kere dermaroller ve günlük masaj
  • Yaşınız 26

Facebook Twitter Instagram