Gönderen Konu: DUTASTERİD KESİNLİKLE KAFA DERİSİNİ ESNEKLEŞTİRİYOR SAÇA KAN AKIŞI SAĞLIYOR  (Okunma sayısı 1932 defa)

Andrea

• Hero Member
Bugün forumdaki saç çıkarma hikayemi güncelleyeceğim dutasterid hakkındaki fikirlerimi  de ordan takip edebilirsiniz ama bu önemli konu sadece forumun bu sayfasında olacak o yüzden konuyu bu noktada dağıtmazsak sevinirim.

1 Ayda tam 28 adet dutasterid kapsülü tükettim (30 olmamasının sebebi 1 tanesinin içini merak ettiğim için kesip kafama sürdüm :) diğer 2. kapsül ise tam açarken yere düştü :) her neyse bu 1 ayda saçlarımı 3 numaraya vurdum ve çok planlı ve özen göstererek olmasa da fırsat buldukça saçlarıma masaj yaptım ve  bu 1. ayı tamamen saç masajını, saç folikülleri ile kafa tası arasındaki kalsifikasyon tabakasının oluşumu ve zararları ve saç derisindeki parlaklığı sağlayan kolajeni araştırarak geçirdim ama bunların dışında araştırdığım bu yöntemlerden arada çok nadir masaj hariç hiçbirini uygulamadım.

Sonuca gelecek olursak inanır mısınız daha geçen ay 28 Mayısta ilk saç masajımı yaptığım zaman kafa derim o kadar serttiki artık başımın donduğunu hissediyordum kesinlikle psikolojik değil çünkü bildiğin kafa derim çok zor yerinden oynuyordu her neyse bu 3 gündür ve özellikle de bugün saç derimi net anlamda incelediğimde o kadar rahatlamış yumuşamış ve esnek olduğunu hissettimki tam 32 günde bu kadar yumuşamış, esnemiş olduğuna çok çok şaşkınım ve daha önceden yaptığım araştırmalarla kendi tecrübemi harmanladığımda daha kesin olmamakla beraber (1. aylık deneyim sadece ileride bu konuyu çok güzel araştırıp kendi üzerimde de bir şeyler deneyeceğim) size net anlamda şunu söyleyebilirim dutasterid DHT'yi bloke ederek kafa derisindeki damarların açılmasını sağlıyor diye bir varsayım ortaya atıyorum finasterid dutasterid kullanan arkadaşları bu konunun altına bekliyorum hiç böyle bir şey gözlemlediler mi lütfen tartışalım çünkü bu çok önemli bir konu

nmkrtsny

• Sr. Member
Finasterid  1 buçuk yıl kullandım hiç bi yan etki görmedim gözle görünür hiç bir fayda da görmedim dediğin şeyleri de görmedim
Dutasterid açıkçası beni korkutuyo yan etki bakımından sanırım her ilaç herkeste aynı etkiyi göstermiyor fayda olarak da zarar olarak da daha çok yan etkileri görenlerde saça fayda sağlıyo sanırım

slade23

• Hero Member
Kardeşim scalp yumuşatma ve masaj işine girdiysen mutlaka magnezyum yağını da ekle masajına ilk başlarda acayip yakıyor ama iltihap ve kireçlenme azaldıkça hem saçlarındaki canlanmayı hem de kafandaki rahatlamayı hissediyorsun ben tekrar elleyeceğim inşallah tedavime.

Bu gün balen marka nane, lavanta, biberiye ve hint yağlarını aldım yarın da magnezyumu alıp tekrar ekleyeceğim tedavime. Önce magnezyum masajı sonra yağlarla masaj bir kaç ay deneyeceğim bakalım eski formuna kavuşacak mı? Hayırlısı bakalım konuma eklerim gelişmeleri ama magnezyum yağını araştır ve dene bi şişe de olsa
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

bohemian

• Hero Member
Kardeşim scalp yumuşatma ve masaj işine girdiysen mutlaka magnezyum yağını da ekle masajına ilk başlarda acayip yakıyor ama iltihap ve kireçlenme azaldıkça hem saçlarındaki canlanmayı hem de kafandaki rahatlamayı hissediyorsun ben tekrar elleyeceğim inşallah tedavime.

Bu gün balen marka nane, lavanta, biberiye ve hint yağlarını aldım yarın da magnezyumu alıp tekrar ekleyeceğim tedavime. Önce magnezyum masajı sonra yağlarla masaj bir kaç ay deneyeceğim bakalım eski formuna kavuşacak mı? Hayırlısı bakalım konuma eklerim gelişmeleri ama magnezyum yağını araştır ve dene bi şişe de olsa
Hangi marka mg yagini oneriyosun slade abi. Antik mineral mg yagi en populeri galiba ama pahali biraz. Diğerlerini kullandin mi?
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

slade23

• Hero Member
Hangi marka mg yagini oneriyosun slade abi. Antik mineral mg yagi en populeri galiba ama pahali biraz. Diğerlerini kullandin mi?

Kardeşim ben Ya 2 ya 3 kutu antik mineral kullandım ama ben kullanırken 40 lira civarıydı internete baktım jet yakıtı fiyatına sabitlemişler galiba 170-180 200 ml :)) bugün aktarlara soracağım internette bazen anlamsız bir fiyat politikası olabiliyor bilgilendiririm buradan başka marka da kullanmadım.
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim

slade23

• Hero Member

Kardeşim 100 ml antik minerali aktardan 50 liraya aldım az önce bilgin olsun
avodart&minox&xpecia

tedavim

bohemian

• Hero Member
Kardeşim 100 ml antik minerali aktardan 50 liraya aldım az önce bilgin olsun
Cok iyiymis bizim burdakinde de oyledir umarim bugun sorucam
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

Andrea

• Hero Member
Kesinlikle abi masaj konusunda yaptığım araştırmalarda magnezyum yağının öneminin çok farkındayım ekleyeceğim mutlaka bunun haricinde de balen markaları fazla tavsiye etmiyorum ama aldıysanız deneyin bir sonrakine daha iyi bir marka ile devam edebilirsiniz.

GÜNLÜK 0.5 MG Avodart Dutasterid
GÜNLÜK 2 AGA E TABLET
GÜNLÜK 2 ADET 40MG ROACCUTANE (AKNETRENT)

BİZ BU İŞE GÖNLÜMÜZÜ VERDİK KARDEŞ.

slade23

• Hero Member
Kesinlikle abi masaj konusunda yaptığım araştırmalarda magnezyum yağının öneminin çok farkındayım ekleyeceğim mutlaka bunun haricinde de balen markaları fazla tavsiye etmiyorum ama aldıysanız deneyin bir sonrakine daha iyi bir marka ile devam edebilirsiniz.

balende problem ne sence kardeşim. hangi marka önerirsin? destek, talya, balen kullandım sanki en iyisi destek gibiydi. ama küçük şehir aktar kısıtlı internetten de almak istemiyorum sen ne tavsiye edersin?
avodart&minox&xpecia

tedavim

heprotar

• Sr. Member
Dönüp dolaşıp olay kalsifikasyon ve fibrozise geliyor iyi yakalamışsın.

Cardozoo

• Hero Member
DHT'yi blokladığın zaman saç derisinde H2O ve O2 artarak damarlanma sağlıyor.
Hafta 3 kere 1.25 mg finasterid,günlük şakaklara minox
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

muroreis

• Hero Member
DHT'yi blokladığın zaman saç derisinde H2O ve O2 artarak damarlanma sağlıyor.
Sanırım çokta damarlanma olmuyor , yoksa blocker yanına minox ihtiyacı duyulmazdi
Her gün 1/4 proscar 
Alpecin C1 şampuan ( her gün )

Cardozoo

• Hero Member
Sanırım çokta damarlanma olmuyor , yoksa blocker yanına minox ihtiyacı duyulmazdi
Finasterid belli bir dereceye kadar blokluyor. Dutasterid daha güçlü ve 3 tipte de DHT blokluyor ama maksimum  verimi alabilmen için günde 2.5 mg dutasterid kullanman lazım(klinik deneylerde alınabilecek en yüksek güvenilir profile uygun doz bu, bu dozda da maksimum verimi alıyorsun ilaçtan). Minoksidil ise aynı şekilde damarlanmayı, kan akışını artırıyor ama mekanizması bilinmiyor.
Saç kökünde DHT biriktiğinde, saç köklerine tutunduğunda ortamda H2O2, -O2 ve -OH birikiyor. DHT ortadan kalkınca veya minoks devreye girince bu moleküller yerini H2O(su) ve O2'ye bırakıyor. Bu da kılcallanma damarlanmayı artırıyor.
Hafta 3 kere 1.25 mg finasterid,günlük şakaklara minox
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

muroreis

• Hero Member
Finasterid belli bir dereceye kadar blokluyor. Dutasterid daha güçlü ve 3 tipte de DHT blokluyor ama maksimum  verimi alabilmen için günde 2.5 mg dutasterid kullanman lazım(klinik deneylerde alınabilecek en yüksek güvenilir profile uygun doz bu, bu dozda da maksimum verimi alıyorsun ilaçtan). Minoksidil ise aynı şekilde damarlanmayı, kan akışını artırıyor ama mekanizması bilinmiyor.
Saç kökünde DHT biriktiğinde, saç köklerine tutunduğunda ortamda H2O2, -O2 ve -OH birikiyor. DHT ortadan kalkınca veya minoks devreye girince bu moleküller yerini H2O(su) ve O2'ye bırakıyor. Bu da kılcallanma damarlanmayı artırıyor.
Anladım teşekkürler sen bıraktın mi dutasi
Her gün 1/4 proscar 
Alpecin C1 şampuan ( her gün )

slade23

• Hero Member
ALONE kardeşim iyi misin nerelerdesin ses ver :!
avodart&minox&xpecia

tedavim

Facebook Twitter Instagram