Gönderen Konu: Ekimden önce saç derisini iyileştirmek hakkında?  (Okunma sayısı 450 defa)

.UzayLı.

• Yeni üye
  • *
Forumda son günlerde bu konu hakkında mesaj yazanlar var ve aslında çok doğru
Saç derisini saç tarlası gibi düşünürsek, saçlı deriyi ekime en uygun şekilde hazırlarsak eğer ekim çok daha verimli olabilir diye düşünüyorum

Kafamda hatta aslında vücudumda bazı yerlerde sivilceler çıkıyor.(Zamanında sivilce ilacı kullanmıştım aslında)
Mesela kafamda arada tek tük sivilceler çıkıyor öyle çok değil ama mesela yüzümde çok çok az çıkıyor. Fazla kilo var ve abur cubur vs durumu etkiliyor galiba

Saçlı derideki kızarıklık(fazla değil) ve tek tük çıkan sivilce sorunlarını halletme için dün forumda bakındım
İnflamasyon, Klasifikasyon, Fibrozis, Pgd2 diye konu gördüm

Ekimden önce fin kullanıyorum ve vitamin takviyeleri alıyorum. Bunun dışında ne yapabilirim sizce?
1 - Yeni bir şampuana geçmek istiyorum, bunun konusunu açtım bakabilirsiniz
2 - Yeni şampuanın yanında haftada 1 kere kafada 4 dakika Konazol şampuan bekletmek istiyorum
3 - Diyet yapmak ve aburcuburu kesmek

Siz de düşüncelerinizi belirtirseniz sevinirim

Moraless

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Ekimden önce saç derisini iyileştirmek hakkında?
« Yanıtla #1 : 08 Ekim 2021, 14:51:57 »
konozal şampuan kullanımı çok mantıklı olur ,dht kaynaklı saç derisi problemleri olanlar ekimden önce mutlaka kullanmalı.
ayrıca  ekimden en az 1 ay kadar önce arada bir kafa  masajı yapmak faydalı olabilir .bir diğer önerim ekime kafa derisi pırıl pırıl ve sağlıklı girebilmek için her banyoda kafa derisini bir miktar tırnaklarla biraz tırtıklamak .ben şahsen ne zaman bunu yapsam bir süre çok iyi geliyor kaşıntı ve kızarıklık anında gidiyor çoğu zaman.
bizim gibi saç dökülmesi yaşayan kişilerin en büyük problemlerinden biri kafa derisinin aşırı kuruması oluyor çoğumuz bunu farkedemiyoruz ama kuruluk,kaşıntı ve sivilcenin kaynağı hep bu kuruluk oluyor ve ayrıca kuruluk beraberinde aşırı yağlanmayı getiriyor.
bunun için kafa derisine tekrar nemi kazandırmak adına benim kendi uyguladığım bir kaç tedavi var .öncelikle solgar markasının hyalarunoik asit içeren tabletini aldım bir aydır kullanıyorum yüzüm için faydasını gördüm diyebilirim biraz kuruluk gitti ve nemlendi sanki diyebilirim ,yüzde bu olduysa kafa derisindede olmuştur diye düşünüyorum.bende sebore vardı son iki üç aydır sonbahara girmemize rağmen şu anda yok.
forumda bir arkadaş aleo vera yaprağının içindeki jelle seboreyi geçirdiğinden bahsetmişti ilk önce çok mantıklı gelmedi ama cidden denedim ve çok iyi geldi .kaşıntı,kızarıklık hatta yağlanmayı bile kesiti diyebilirim.
bence ekim yaptıracaklarda ekimden önce bunları yapabilir kafa derisini nemlendirmek ve daha sağlıklı hale getirebilmek adına.

Anchar

• Sr. Member
Ynt: Ekimden önce saç derisini iyileştirmek hakkında?
« Yanıtla #2 : 08 Ekim 2021, 21:50:37 »
konozal şampuan kullanımı çok mantıklı olur ,dht kaynaklı saç derisi problemleri olanlar ekimden önce mutlaka kullanmalı.
ayrıca  ekimden en az 1 ay kadar önce arada bir kafa  masajı yapmak faydalı olabilir .bir diğer önerim ekime kafa derisi pırıl pırıl ve sağlıklı girebilmek için her banyoda kafa derisini bir miktar tırnaklarla biraz tırtıklamak .ben şahsen ne zaman bunu yapsam bir süre çok iyi geliyor kaşıntı ve kızarıklık anında gidiyor çoğu zaman.
bizim gibi saç dökülmesi yaşayan kişilerin en büyük problemlerinden biri kafa derisinin aşırı kuruması oluyor çoğumuz bunu farkedemiyoruz ama kuruluk,kaşıntı ve sivilcenin kaynağı hep bu kuruluk oluyor ve ayrıca kuruluk beraberinde aşırı yağlanmayı getiriyor.
bunun için kafa derisine tekrar nemi kazandırmak adına benim kendi uyguladığım bir kaç tedavi var .öncelikle solgar markasının hyalarunoik asit içeren tabletini aldım bir aydır kullanıyorum yüzüm için faydasını gördüm diyebilirim biraz kuruluk gitti ve nemlendi sanki diyebilirim ,yüzde bu olduysa kafa derisindede olmuştur diye düşünüyorum.bende sebore vardı son iki üç aydır sonbahara girmemize rağmen şu anda yok.
forumda bir arkadaş aleo vera yaprağının içindeki jelle seboreyi geçirdiğinden bahsetmişti ilk önce çok mantıklı gelmedi ama cidden denedim ve çok iyi geldi .kaşıntı,kızarıklık hatta yağlanmayı bile kesiti diyebilirim.
bence ekim yaptıracaklarda ekimden önce bunları yapabilir kafa derisini nemlendirmek ve daha sağlıklı hale getirebilmek adına.

çok mantıklı öneriler, ekim yaptırmadan önce görseydim mutlaka denerdim dediklerini  |-onayisareti-|
  • Ekim Tarihi: 05.04.2001
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 24
  • Medikal Tedavi Xpecia,minoxil

Facebook Twitter Instagram