Gönderen Konu: Minox kullanmaya başladım, sorularım  (Okunma sayısı 393 defa)

taxidriver

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Minox kullanmaya başladım, sorularım
« : 25 Temmuz 2022, 18:37:55 »
Herkese merhaba, ben 17 yaşında saç dökülmesiyle mücadele etmeye çalışan bir kardeşinizim. Dökülme olarak iste tepemde hiç dökülme yok ancak şakaklar geriledi ve güneş ışığında saç derisi gözükecek kadar ön kısımda genel bir seyreklik var. Bugün itibariyle minoksidil kullanımına başladım. İlacın yan etkilerini, kullanımda istikrar ve sabır istediğini göze alarak başladım. Eğer beklediğim sonuçları alırsam uzun süre kullanmayı düşünüyorum.

İlaca yeni başlamış birisi olarak aklıma takılan bir şey var, bunları sizlere sormak istedim. Madde madde sıralayayım:

1- Seboreik dermatit olanlara minox kullanımı önerilmiyormuş sanırım, tam olarak emin olmasam da tepe bölgemde ufak kaşıntılar var ancak ilacı uyguladığım ön kısmımda böyle bir şikayetim yok. İlacı kullanmama mani olacak herhangi bir durum söz konusu olur mu? (Tepe kısmımda dökülme yok bu arada, ilacı ön çizgi ve şakaklarda kullanacağım.)

2- Aceleci değilim fakat saçlarımda ufak da olsa ilk farkları ne zaman görürüm?

3- İlacı sağ ve sol şakağıma birer fıs, ön bölgeye ise 3 fıs olarak uyguluyorum. Bu doğru bir uygulama şekli midir?

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Minox kullanmaya başladım, sorularım
« Yanıtla #1 : 25 Temmuz 2022, 19:37:49 »
Çok geçmiş olsun kardeşim,Allah acil şifa versin..
1) Seboreik dermatit kaşıntıyla birlikte kızarıklık,deride soyulma,yanma,aşırı kuruluk görüyorsan ciddi belirtileri var sayılır,basit kaşınmalar görülebiliyor minoxille onları diğerleriyle karıştırmamak lazım.
2)Minoxil ilk aylar döker,minimum 6 ay kullanımı tavsiye edilir farkı net olarak anlamak için,tabi bünye meselesi etki derecesini değiştirebiliyor,daha erkenden daha iyi sonuç alnlar da olabiliyor,gerilemesi durmayanlar da olabilyor,şans-bünye işi çünkü DHT baskılamıyor malum
3)Bilimsel olarak;Sorunlu bölgedeki alana göre 5 fıs eşit şekilde püskürt,problem olmaz.
Tamamen şahsi önerim olarak;ben kullandığım dönemde şakaklara biraz daha fazla yedirirdim minoxu,çünkü orası daha zor bölge daha çok besi vermek fayda sağlayabilir.Bu şekilde 5 6 fıs kullanım olabilir.
  • Yaşınız 31

taxidriver

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 25 Temmuz 2022, 19:58:24 »
Çok geçmiş olsun kardeşim,Allah acil şifa versin..
1) Seboreik dermatit kaşıntıyla birlikte kızarıklık,deride soyulma,yanma,aşırı kuruluk görüyorsan ciddi belirtileri var sayılır,basit kaşınmalar görülebiliyor minoxille onları diğerleriyle karıştırmamak lazım.
2)Minoxil ilk aylar döker,minimum 6 ay kullanımı tavsiye edilir farkı net olarak anlamak için,tabi bünye meselesi etki derecesini değiştirebiliyor,daha erkenden daha iyi sonuç alnlar da olabiliyor,gerilemesi durmayanlar da olabilyor,şans-bünye işi çünkü DHT baskılamıyor malum
3)Bilimsel olarak;Sorunlu bölgedeki alana göre 5 fıs eşit şekilde püskürt,problem olmaz.
Tamamen şahsi önerim olarak;ben kullandığım dönemde şakaklara biraz daha fazla yedirirdim minoxu,çünkü orası daha zor bölge daha çok besi vermek fayda sağlayabilir.Bu şekilde 5 6 fıs kullanım olabilir.

Teşekkür ederim hocam, anladığım kadarıyla seboreik dermatit söz konusu değil. Yanma, soyulma vs. yaşamıyorum. Saçlarım çok yağlanıyor hatta, günlük yıkamak zorunda kalıyorum.
Bu ilk aylardaki dökülme ağır mı oluyor yoksa saçlar normal seyrinde dökülmeye devam mı ediyor?
  • Yaşınız 17

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 25 Temmuz 2022, 20:08:02 »
Teşekkür ederim hocam, anladığım kadarıyla seboreik dermatit söz konusu değil. Yanma, soyulma vs. yaşamıyorum. Saçlarım çok yağlanıyor hatta, günlük yıkamak zorunda kalıyorum.
Bu ilk aylardaki dökülme ağır mı oluyor yoksa saçlar normal seyrinde dökülmeye devam mı ediyor?
Seboreyi fark edersin kardeşim o kadar basit değil bir hastalık,cilde dökülme,kızarılık,döküntü olur.
Dökülme şiddeti kişisine,saçına göre değişir..zayıfları döker güçlü saç olarak çıkarır derler tabi kesin sonuçları olan birşey değil bazıları bırakınca daha kötü yapıyor teziyle minox önermiyor mesela tercih işi.yani sorunun cevabını esas alırsak;daha sonradan dökülecek zayıf saçları hemen döktüğü için dökülme başlarda hızlanır diyebiliriz.
  • Yaşınız 31

taxidriver

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 25 Temmuz 2022, 21:02:11 »
Seboreyi fark edersin kardeşim o kadar basit değil bir hastalık,cilde dökülme,kızarılık,döküntü olur.
Dökülme şiddeti kişisine,saçına göre değişir..zayıfları döker güçlü saç olarak çıkarır derler tabi kesin sonuçları olan birşey değil bazıları bırakınca daha kötü yapıyor teziyle minox önermiyor mesela tercih işi.yani sorunun cevabını esas alırsak;daha sonradan dökülecek zayıf saçları hemen döktüğü için dökülme başlarda hızlanır diyebiliriz.
Anladım hocam, sabredeceğiz artık. Teşekkür ederim cevapladığın için :)
  • Yaşınız 17

Facebook Twitter Instagram