Gönderen Konu: Finasteride kullanmaya başladım yanına takviye  (Okunma sayısı 1317 defa)

Snowly12

• Hero Member
Finasteride kullanmaya başladım yanına takviye
« : 08 Kasım 2020, 12:23:05 »
Günlük 4-5 e bölüp alıyorum proscarı. Yanına minoxidil harici bir takviye önerebilirmisiniz? 100 liralık bir bütçem var. Xpecia(Saw P.) ve Kabak kullanıyordum ama finasteride başlayınca bıraktım çok baskılarım diye.

Saç konum(fotograflar) : https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=15807.0

Kelbey

• Sr. Member
Ynt: Finasteride kullanmaya başladım yanına takviye
« Yanıtla #1 : 08 Kasım 2020, 12:25:57 »
Yani vitamin takviyesi olsun sadece diye diyorsan panplus gold deneyebilirsin tek başına işe yaramaz bir ürün ama destekler
RU58841
B VİTAMİNİ COMPLEX
D VİTAMİNİ
HAFTADA 2 İĞNELEME
HER DUŞTAN SONRA MASAJ

Snowly12

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 08 Kasım 2020, 12:27:22 »
Yani vitamin takviyesi olsun sadece diye diyorsan panplus gold deneyebilirsin tek başına işe yaramaz bir ürün ama destekler

Biotin kapsülleride kullansam fayfası olurmu?
Finasteride - 1 mg (haftada 3)
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Ketoral haftada 1 veya 2.
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

Kelbey

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 08 Kasım 2020, 12:31:19 »
Dhtyi baskılıyorsun + biotin faydası tabiki olur
RU58841
B VİTAMİNİ COMPLEX
D VİTAMİNİ
HAFTADA 2 İĞNELEME
HER DUŞTAN SONRA MASAJ

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 08 Kasım 2020, 13:33:36 »
Biotin iş görür. Kan değerlerine baktir. B12 ve D vitamini çok önemli.

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 08 Kasım 2020, 14:19:47 »
d3 k2 kullanabilirsin. Biotinin saçı etkilediğini düşünmüyorum vücudunda eksik değilse tabi.
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

Hasan1905

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 08 Kasım 2020, 15:45:28 »
d3 k2 kullanabilirsin. Biotinin saçı etkilediğini düşünmüyorum vücudunda eksik değilse tabi.

kıvanç hocam k2 hakkında bilgi almak istiyorum. bu çok faydalı bir vitaminmiş galiba ve ekim sürecine de olumlu katkısı olacağını düşünüyorum
haliyle almışken yanında d3'lü satılan almak da olabilir

lakin k2 satılan ürünlerin çoğu günlük %133 oran bulunduruyor sanırım. k2 vitamininin kan testlerinde çıkacağını sanmıyorum emin olmamakla beraber
atıyorum mesela k2 vitaminini 9-10 ay boyunca bu günlük %133 oranında kullansak bir sorun yaşarmıyız bir fazlalık olur mu sence?

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 08 Kasım 2020, 15:56:07 »
kıvanç hocam k2 hakkında bilgi almak istiyorum. bu çok faydalı bir vitaminmiş galiba ve ekim sürecine de olumlu katkısı olacağını düşünüyorum
haliyle almışken yanında d3'lü satılan almak da olabilir

lakin k2 satılan ürünlerin çoğu günlük %133 oran bulunduruyor sanırım. k2 vitamininin kan testlerinde çıkacağını sanmıyorum emin olmamakla beraber
atıyorum mesela k2 vitaminini 9-10 ay boyunca bu günlük %133 oranında kullansak bir sorun yaşarmıyız bir fazlalık olur mu sence?
Overdose yaşayacağını sanmıyorum kullanabilirsin ben 2 aydır d3 k2 damlası kullanıyorum 1000lik zaten genellikle dışarda olduğum için güneş alıyorum bol bol yetiyor ama kış önümüz biraz hasret kalıcaz. Sağlıklı beslen, d3k2 takviyesi kullan yanında magnezyum içeren (yeşillik, kuruyemiş vs.) gıdalar tüket bunları yaparsan saç köklerinde oluşan kalsiyum birikmesini yani kireçlenmeyi porçöz dökmüş gibi çözersin. Bol saçlar.

Hasan1905

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 08 Kasım 2020, 16:28:58 »
Overdose yaşayacağını sanmıyorum kullanabilirsin ben 2 aydır d3 k2 damlası kullanıyorum 1000lik zaten genellikle dışarda olduğum için güneş alıyorum bol bol yetiyor ama kış önümüz biraz hasret kalıcaz. Sağlıklı beslen, d3k2 takviyesi kullan yanında magnezyum içeren (yeşillik, kuruyemiş vs.) gıdalar tüket bunları yaparsan saç köklerinde oluşan kalsiyum birikmesini yani kireçlenmeyi porçöz dökmüş gibi çözersin. Bol saçlar.

Bu k2'nin önemi çok bilinmiyor sanırım özellikle saç forumlarında. Hoş ben de yeni keşfettim sayılabilir

Snowly12

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 09 Kasım 2020, 02:30:52 »

Marka onerebilirmisin link falan yanlis almayayim simdi. Mg falan.
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 09 Kasım 2020, 02:48:20 »
Marka onerebilirmisin link falan yanlis almayayim simdi. Mg falan.
Venatura zaten üstünde yazıyor değerleri diğerlerine göre fiyatıda uygun eczaneden temin edebilirsin.

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 09 Kasım 2020, 07:51:20 »
Bu arkadaşın fin serüvenini merak ediyorum.Nw3.5-4 civarında bakalım saçları çıkacakmı bu önemli zira bende nw3 oluyorum ve fini bırakma aşamasına geldim artık işe
Yaramıyor diyr eğer nw3ümü koruyacaksa tekrar başlayabilirim

Snowly12

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 09 Kasım 2020, 10:11:39 »
Bu arkadaşın fin serüvenini merak ediyorum.Nw3.5-4 civarında bakalım saçları çıkacakmı bu önemli zira bende nw3 oluyorum ve fini bırakma aşamasına geldim artık işe
Yaramıyor diyr eğer nw3ümü koruyacaksa tekrar başlayabilirim

Hocam norwood classificiatondan bahsediyorsun dimi? 4 le alakam yok cunku. Norwood 3 diyebilirim. 3.5 a dogru minyaturlesme belirtileri ile. Sende zaten norwood 2 sin. Norwood 3 ile alakan yok.

Su minyaturlesmeye baslayanlari guclendirsem ve genel olarak sacimi koruyabilsem cok hos olacak :)

Benim anladigim kadariyla fin cok minyatur olan kafada iyi sonuc veriyor
« Son Düzenleme: 09 Kasım 2020, 10:23:11 Gönderen: Snowly12 »
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur