Gönderen Konu: FİNASTERİDE YANINA NE ALABİLİRİM  (Okunma sayısı 3533 defa)

|Logan|

• Hero Member
FİNASTERİDE YANINA NE ALABİLİRİM
« : 18 Ekim 2020, 15:34:02 »
Bu sitede dökülmeyle ilgili çok konu açtım cevaplarımı da aldım ancak bu olaylara yeni yeni alışıyorum bundan dolayı kafam çok karışabiliyor ondan dolayı konuyu açayım dedim.2 bucuk 3 haftadır fin kullanıyorum ve forumda araştırma yaptım ön bölgeler daha dayanıksız olduğu için fin koruyamayabiliyormuş. Ben saçım çıksın falan istemiyorum zaten şu saçları korusam yeter her türlü. Finasterid benim arka kısımları koruyacağından eminim ancak ön bölge için ne yapabilirim abiler. Yani maalesef topikal kullanamam ondan dolayı oral olarak ne yapabilirim. Doğal bir şeyler de olabilir ön bölgeyi koruyan söylerseniz sevinirim. Norwood 3üm şu an tabi fotoda pek belli değil çünkü saçlar gür olduğu için ve uzun olduğu için kapanıyor. Önerilerinizi bekliyorum. Şimdi bazı insanlar çok takıyosun falan dicek psikolog vs dicek merak etmeyin takmıyorum artık eskisi gibi çünkü forumda benim yaşımda kat kat kötülerini gördüm en azından şükrettim ve umudum oldu. Sadece şu sorularıma cevap verseniz kafidir benim için.

Aboubakar

• Jr. Member
  • **
Ynt: FİNASTERİDE YANINA NE ALABİLİRİM
« Yanıtla #1 : 18 Ekim 2020, 16:07:44 »
Topikal birsey kullanamiyorsan en doğalından önlere günde 15 20dk güzelce masaj yap ya da masaj aleti alıp iyice kanlandir. Ayrıca ignelemeyi mutlaka ekle tedavine. 1mm dermstamp haftada 1 düzenli kullanım da çok yardımcı olacaktır. Saçının geneli içinde haftada 1 defa Konazol şampuan kullanabilirsin. Ayrıca finastreidin onlerde etkili olmadığına katılmıyorum. Evet sakaklar cok daha zor bir tedavi yeri fakat redditte günlük 1mg propecia ile 3 yılda şakak dahil bütün açıklığını kapatmış arkadaş vardı. Tabi bu herkeste ayni etkiyi yapacak anlamına gelmiyor ama sakaklarda etkisi yok vb. fikirlerine katılmıyorum.

GaMe10

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 18 Ekim 2020, 16:08:31 »
Senin ön çizgi ortası hariç tamamen gitmiş zaten. Artık ekimlik değil mi bu? Daha uzman kişiler yazarsa iyi olur tabi

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 18 Ekim 2020, 16:25:32 »
Topikal birsey kullanamiyorsan en doğalından önlere günde 15 20dk güzelce masaj yap ya da masaj aleti alıp iyice kanlandir. Ayrıca ignelemeyi mutlaka ekle tedavine. 1mm dermstamp haftada 1 düzenli kullanım da çok yardımcı olacaktır. Saçının geneli içinde haftada 1 defa Konazol şampuan kullanabilirsin. Ayrıca finastreidin onlerde etkili olmadığına katılmıyorum. Evet sakaklar cok daha zor bir tedavi yeri fakat redditte günlük 1mg propecia ile 3 yılda şakak dahil bütün açıklığını kapatmış arkadaş vardı. Tabi bu herkeste ayni etkiyi yapacak anlamına gelmiyor ama sakaklarda etkisi yok vb. fikirlerine katılmıyorum.

Öncelikle ilgin için çok teşekkür ederim. Masaj konusuna dikkat edeceğim ve ketoral şampuan kullanıyorum haftada iki kere. Ancak iğneleme konusunda korkuyorum çünkü hem saçımda egzama var bunu daha arttırabilir hem de enfeksiyon riskinden korkuyorum. Şimdi şöyle düşünüyorum galiba testosteron hormonunu da biraz daha baskılmak gerekiyor önler testosterona hassas olduğu için. Ancak oral olarak değil tabiiki ondan doğal yiyecek içeceklerle testosteronu biraz azaltmak mümkün müdür
  • Ekim Tarihi: 24.07.2023
  • Ekim Merkezi ismi Lifehair Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 18 Ekim 2020, 16:27:50 »
Senin ön çizgi ortası hariç tamamen gitmiş zaten. Artık ekimlik değil mi bu? Daha uzman kişiler yazarsa iyi olur tabi

İlgin için çok teşekkür ederim. Evet sadece ön çizginin ortası kaldı zaten ekim düşünüyorum ama yaşım genç olduğu için ilerde daha da dökülecek diye medikal tedavilerle dökülmeyi engellemeye çalışıyorum. Yani o ön saç çizgisinin ortasını nasıl koruyabilirim sence. Elbette finasteride yardımcı olucaktır ancak ön biraz daha hassas olduğu için eksta önem gerekiyor. Tavsiyelerini bekliyorum
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

Kelbey

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 18 Ekim 2020, 16:29:45 »
Sadece finas yeter bu saça extra oral tedavi ekleme
RU58841
B VİTAMİNİ COMPLEX
D VİTAMİNİ
HAFTADA 2 İĞNELEME
HER DUŞTAN SONRA MASAJ

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 18 Ekim 2020, 16:45:28 »
Sadece finas yeter bu saça extra oral tedavi ekleme

Öncelikle ilgin için çok teşekkür ederim. Keşke senin dediğin gibi olsa abi bir hapla halledebilsem bu durumu ancak forumda birçok konuya baktım finasterid kullanıp ön bölgesi zayıflayan çok kişi var tamam tepe ve donör için mükemmel bir şey zaten. Finasterid ön bölgeyi korumaya yardım edecektir ancak yetersiz kalabilir diye ekstra bir tedavi düşünüyorum. Şimdi finasteride ile yüzde 70 dht baskılanıyor zaten ancak testosteron artıyor ve ön hassas olursa ön dökülmeye devam edebiliyor. Topikal hariç oral olarak ne kullanabilirim ön bölge için. Yani tabii erkekliği götürmeyen şeyler olarak ne kullanabilirim. Doğal olarak yardımcı olma ihtimalim var mıdır
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

Aboubakar

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #7 : 18 Ekim 2020, 16:50:57 »
Öncelikle ilgin için çok teşekkür ederim. Masaj konusuna dikkat edeceğim ve ketoral şampuan kullanıyorum haftada iki kere. Ancak iğneleme konusunda korkuyorum çünkü hem saçımda egzama var bunu daha arttırabilir hem de enfeksiyon riskinden korkuyorum. Şimdi şöyle düşünüyorum galiba testosteron hormonunu da biraz daha baskılmak gerekiyor önler testosterona hassas olduğu için. Ancak oral olarak değil tabiiki ondan doğal yiyecek içeceklerle testosteronu biraz azaltmak mümkün müdür

2 yildir bende seboreik dermatitle uğraşıyorum 3 aydır da sana bahsettiğim igneleme tekniğini uyguluyorum en ufak bir artış ya da enfeksiyon durumu olmadı. İgnelemeyi Konazol şampuan kullandığın günlerde yap. Şöyle ki; Konazolla sacini yıkadın ve sac derin genel olarak ariniyor. Sac ve sac derin kuruduktan sonra temiz sac derisine ignelemeyi yapman egzamanin artması ve enfeksiyon riskini olabildiğince azaltır. Ayrıca sac derini olabildiğince kaşıma ve sac derini tirnaginla soyma. Egzamanin şiddetlenme de ki en büyük sebebi bu ikisi.

Testosteronu baskilamaya da gerek yok. Zaten DHTyi yeterince baskiliyosun. Saça en büyük zararı veren anrojen DHT. Diğerlerinin etkisi %20-%25 civarı. Şakaklar da asıl önüne geçmen gereken durum Kalsifikasyon yani taşlaşma. Bunun içinde bol bol kanlanma yapmalısın o bölge de ve ekstra olarak K2 vitamini alabilirsin. Kalsiyumun damarlarda kireçlenme yapmasını önlüyor K2 vitamini.

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 18 Ekim 2020, 17:48:47 »
Sen finasterid kullan başkada birşey kullanma önden acilman devam ederse ilerde on bolgene Ekim yaptirirsin on numarada saçın olur arka ve tepeni korursan. Önünün açılmasınında önüne geçebilir bu da bir ihtimal. Başka birşey deneme masaj yap en fazla

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 18 Ekim 2020, 19:06:28 »
2 yildir bende seboreik dermatitle uğraşıyorum 3 aydır da sana bahsettiğim igneleme tekniğini uyguluyorum en ufak bir artış ya da enfeksiyon durumu olmadı. İgnelemeyi Konazol şampuan kullandığın günlerde yap. Şöyle ki; Konazolla sacini yıkadın ve sac derin genel olarak ariniyor. Sac ve sac derin kuruduktan sonra temiz sac derisine ignelemeyi yapman egzamanin artması ve enfeksiyon riskini olabildiğince azaltır. Ayrıca sac derini olabildiğince kaşıma ve sac derini tirnaginla soyma. Egzamanin şiddetlenme de ki en büyük sebebi bu ikisi.

Testosteronu baskilamaya da gerek yok. Zaten DHTyi yeterince baskiliyosun. Saça en büyük zararı veren anrojen DHT. Diğerlerinin etkisi %20-%25 civarı. Şakaklar da asıl önüne geçmen gereken durum Kalsifikasyon yani taşlaşma. Bunun içinde bol bol kanlanma yapmalısın o bölge de ve ekstra olarak K2 vitamini alabilirsin. Kalsiyumun damarlarda kireçlenme yapmasını önlüyor K2 vitamini.

Anladim ben de internetten araştırmıştım iğneleme egzamayı arttırıyormuş ondan korkmuştum. Bir de ben konazol yerine ketoral kullanıyorum farkeder mi? Ayrıca benim saçlarımda hiç kaşınma olmadı şu zamana kadar ve saç derimde egzama yüzünden kanama vsde olmadı yani sadece saç derimde pul pul kabuklar var o kadar. Bir de zaten şu an norwood 3üm şakak diye bir şey yok bende sadece ön çizginin ortası kaldı o kadar. Tavsiyelerin için çok teşekkür ederim ama bu dermarollerdan nedense ekstra bi çekiniyorum o saç derisini kanatmak falan beni korkutuyor
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 18 Ekim 2020, 19:07:30 »
Sen finasterid kullan başkada birşey kullanma önden acilman devam ederse ilerde on bolgene Ekim yaptirirsin on numarada saçın olur arka ve tepeni korursan. Önünün açılmasınında önüne geçebilir bu da bir ihtimal. Başka birşey deneme masaj yap en fazla

Teşekkür ederim. Ama yine de insan ekstra bir şey yapmak istiyor işte ön bölge için çünkü ön bölge önemli. Cidden bir şey yapamaz mıyım ekstra korumak için
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 19 Ekim 2020, 06:43:38 »
Elinle saçlarını arkaya doğru kaldırıp öyle fotoğraf çek ve gönder. Daha net daha kesin ifadeler kullanabilelim.
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 19 Ekim 2020, 11:15:30 »
+biotin ya da xpdcia.
Global Moderator

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 19 Ekim 2020, 12:58:28 »
Elinle saçlarını arkaya doğru kaldırıp öyle fotoğraf çek ve gönder. Daha net daha kesin ifadeler kullanabilelim.

Teşekkür ederim. Norwood 3üm şakaklar yok işte
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 19 Ekim 2020, 13:01:01 »
+biotin ya da xpdcia.

Teşekkür ederim. Ön bölgeyi bunlarla cidden koruyabilir miyim? Ön bölge daha dayanıksız testoya bile dayanıksız. Biotin ve xpecia ile çözülebilir mi ki
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

Facebook Twitter Instagram