Gönderen Konu: Bu saçları nasıl kurtarabilirim  (Okunma sayısı 1618 defa)

nzm05

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Bu saçları nasıl kurtarabilirim
« : 27 Temmuz 2022, 11:58:48 »
22 yaşındayım uzun süredir saç dökülmesi sorunum var kısa süre önce egzama sorunu yüzünden baya bir saç kaybettim şu iki üç aydır ise yoğun bir dökülme yaşıyorum saçlarım çok inceldi yıpranarak kırılıp dökülüyor bu saçı nasıl toparlayarak eski haline kavuşturabilirim...

Andrea

• Hero Member
Ynt: Bu saçları nasıl kurtarabilirim
« Yanıtla #1 : 28 Temmuz 2022, 21:11:11 »
Kardeşim çok açık ve net söylüyorum tek şey bu saçı finasterid veya dutasterid ilaçlarından birini kullanarak kurtarabilirsin ilaçlar hakkında araştırmalarını yap kafana takılan soruları sorabilirsin elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız hep birlikte.

GÜNLÜK 0.5 MG Avodart Dutasterid
GÜNLÜK 2 AGA E TABLET
GÜNLÜK 2 ADET 40MG ROACCUTANE (AKNETRENT)

BİZ BU İŞE GÖNLÜMÜZÜ VERDİK KARDEŞ.

nzm05

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 28 Temmuz 2022, 22:23:55 »
öncelikle teşekkür ederim yanıtınız için....
bu ilaçların baya bir yan etkileri olduğunu duydum ve sürekli kullanmak gerekiyor mu yoksa düzeldikten sonra yavaş yavaş bırakabilir miyim

ber134

• Full Member
« Yanıtla #3 : 28 Temmuz 2022, 22:30:48 »
öncelikle teşekkür ederim yanıtınız için....
bu ilaçların baya bir yan etkileri olduğunu duydum ve sürekli kullanmak gerekiyor mu yoksa düzeldikten sonra yavaş yavaş bırakabilir miyim

bırakamazsın bırakırsan saçlar da geri gider. üstelik o yanetkiler de geçmeyebilir. iyice ölç biç tart öyle başla başlayacaksan. hatta ben önce doktora gidip testosteron dht değerlerine baktırmanı öneririm.

bi de bu videoyu izle
  • Yaşınız 25

nzm05

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 28 Temmuz 2022, 22:43:37 »
ne zamandır aklımda ama maalesef randevu bulamıyorum. Bir eksiklik olduğu çok belli vitaminlerde çünkü, vücudumdaki bütün kıllar tüyler dökülüyor halsizlik düşük tansiyon kas ağrıları vb.. birçok sorun yaşıyorum.
 peki vitamin takviyesi yapılırsa düzeltebilme şansım var mı ?

ber134

• Full Member
« Yanıtla #5 : 28 Temmuz 2022, 22:47:19 »
ne zamandır aklımda ama maalesef randevu bulamıyorum. Bir eksiklik olduğu çok belli vitaminlerde çünkü, vücudumdaki bütün kıllar tüyler dökülüyor halsizlik düşük tansiyon kas ağrıları vb.. birçok sorun yaşıyorum.
 peki vitamin takviyesi yapılırsa düzeltebilme şansım var mı ?

hiç belli olmaz. hem kan değerlerine baktır. hem de testosteron dht testi iste unutma. zaten değerlerde bi sıkıntı çıkarsa doktor söyler ona göre yolunu seçersin. bi sıkıntı çıkmazsa da genetik der minoxil yazar gönderir zaten.
  • Yaşınız 25

nzm05

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 28 Temmuz 2022, 22:52:17 »
büyük ihtimal genetik diyecekler bundan öncede küçük yaşlarımda çok az seyrelme yaşadığımda gitmiştim dört doktorda bakmadan kan istemeden genetik dedi şampuan vs yazdı gönderdi peki böyle bir durumda sizce en mantıklı karar ne olur zaten gidecek her türlü ama yaş ufak henüz.. kısa saç yakışıyor ( bir numara- iki numara ) uzun yıllar kısa saç ile idare edip seyrekliği gizleyeyim mi yoksa saçı uzatıp açıklıkları kapatayım mı ?

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 28 Temmuz 2022, 22:54:56 »
 en basta ilacında işe yaramadığı agresif dokulme var umarım ona denk gelmezsin.bu kodlanmış genetik dokulmenin agresifliğine bağlı.önler dhtye çok dayanıksız.içerden ve dısardan korumalısın.gencler var tedavi yapan sitede xthe khomur baskan123 nicklerinin konularını incele .mesajdı dermollerdi gerekirse finasteriddi incele konuları
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

nzm05

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 28 Temmuz 2022, 23:00:56 »
umarım kimseye denk gelmez böyle bir şey. Teşekkür ederim bakacağım onlara da  peki benim dökülmemin türü ne oluyor şuan şakaklarda açılma yok saç çizgi bozulmadan ön kısmın açılması

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 28 Temmuz 2022, 23:03:55 »
ilaçların muhtemel yan etkileri elbette var ama bunlar her kullananda görünecek diye bir kayde yok o yüzden kafanızda böyle bir algı oluşmamasını tavsiye ederim mesela kendi adıma söylüyorum 2 aydır dutasteride kullanıyorum herhangi bir yan etki yaşamadım çok şükür bunun haricinde de zaten yan etki görürseniz ilaca devam ettiğiniz süre zarfında yan etkilerin ortadan kaybolduğunu da görebilirsiniz aynı şekilde ilacta 1 yılı yakaladınız diyelim yan etkiler buna rağmen devam ediyor ilacın dozlarında azaltma yapabilirsiniz baktınız yine olmuyor ilacı kesersiniz tedaviyi bırakırsınız zaten tedaviler kesildikten sonra yan etkiler de belirli bir zaman diliminden sonra bitiyor ve vücut eski haline zamanla geliyor ve diyelim ki yan etki gördünüz ve bıraktınız en azından bu süre zarfında kullanmış olduğunuz finasterid ya da dutasterid ilacının bile saçlarınıza olan faydasına şahit olacaksınız o şekilde yani diyeceklerim bu kadar ve ben de yan etki göreceğinizi düşünmüyorum ya artık bu söylemler eskide kaldı gerçekten bu ilaç sanıldığı kadar büyük yan etkilere sahip bir ilaç değil her şeyin bir düzeni çaresi var bütün bu esnek bilgilerden yararlanarak kendi tedavi planınızı oluşturup başarıya ulaşırsınız umarım.

GÜNLÜK 2 AGA E TABLET

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 28 Temmuz 2022, 23:06:34 »
Abicim dökülmenizin türü her şey olabilir acilen vakit kaybetmeden kan testlerinizi yaptırın testosteron değerlerinizi de baktırabiliyorsanız baktırın saç derinize de baktırın belki deri kaynaklı bir problem de olabilir sonuçta doktor değiliz o yüzden bilemeyiz ama bu aşamaları yaptırın ama en en kötü ihtimal genetik bile olsa tekrar söylüyorum ben bu saçta dutasteridin çok iyi bir şekilde iş yapıp saçlarınızı size geri kazandıracağını düşünüyorum yabancı forum siteleri bunların örnekleriyle dolu.

GÜNLÜK 2 AGA E TABLET

nzm05

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 28 Temmuz 2022, 23:11:32 »
çok teşekkür ederim bilgileriniz için evet en kısa zamanda gideceğim hatta aile hekimi yapıyorsa bu testi orda yaptırırım... sizde kullanıyorsunuz değil mi bu ilaçlardan bir faydasını ya da zararını gördünüz mü şu ana kadar

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 28 Temmuz 2022, 23:16:26 »
rica ederim ben kendim kullanıyorum dutasterid ilacı araştırmam 3.5 yılımı aldı ve en sonunda başladım zaten 23 yaşımda dökülmem durmuştu sadece şakaklardan ve hafif verteksten açılmam vardı ben saçlarımı korumak aynı zamanda ön ve tepede giden saçları geri getirmek amacıyla kullanmaya başladım 2. ayın sonlarındayım ve hala yan etki görmedim ve göreceğimi de düşünmüyorum bu ilacın tamamen benim için biçilmiş kaftan olduğu inancındayım çünkü zaten çok az dökülen saçlarımı 1. aydan sonra bıçak gibi kesti artık saçlarımı kopartır derecesinde çekiyorum elime yine saç gelmiyor saçlarımın kalitesinin arttığını gerçekten hissedebiliyorum ama bu ilaçlar için uzun bir süreç gerekiyor bakalım zaman ne gösterecek detayları forumda paylaşacağım zaten

GÜNLÜK 2 AGA E TABLET

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 28 Temmuz 2022, 23:18:40 »
 önler geriye doğru alarm veriyor
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

nzm05

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 28 Temmuz 2022, 23:27:28 »
umarım istediğiniz sonucu en güzel şekilde alırsınız cebiniz ve sağlığınız zarar görmeden bende bakacağım kan tahlillerin durumuna göre buraya tekrardan bildiririm son durumu eğer genetik deyip ilaçları dayarsa kaderime razı olup şimdiden saçları sıfırlayıp artık hep kısa saç olarak gezeceğim gittiği yere kadar sonrasında da Allah kerim yaş gelince ekim yaptırır ilaç derdinden kurtulurum nede olsa ne hastalıklar ne dertler var yine bu halimize şükür tekrardan herkese teşekkür ediyorum  yorumlarınız için  tahlillerden sonra genetik faktör dışında başka bir şey çıkarsa sizlerden yardım alırım tekrardan

Facebook Twitter Instagram