Gönderen Konu: Serkan Tetik & Esma Tetik- DHİ Ekim - 3200 Greft- Ekim 2017  (Okunma sayısı 30571 defa)

Antepli

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Merhaba, Birçok kişi gibi bende bu forum sayesinde ekim sürecinin inceliklerini öğrendiğim için, kendi ekim sürecimi de paylaşmayı borç bildim. Formun kalitesini, şeffaflığını net yansıtmaya çalıştıkları için site ekibine teşekkür ederim.  Genel olarak ekim süreçleriyle ilgili merak edilenler konu başında tümüyle belirtilmediği için sürekli soru/ cevap şeklinde yazışmaya dönüyor, bu sebeple de tek kalemde tümünü belirtmeye çalıştım;

Ekim Maksadı: Öz çizgi oluşturmak ve arkalara nispeten bir sıklaştırma yapmak.

Dökülme Sebebi: Genetik

Saç Tipi: İnce telli ve Güçsüz

Ekim Yeri: Serkan Tetik & Esma Tetik (Antalya)

Ekim tarihi: Ekim 2017

Ekim Seansı: 2 günde 4 seans yapıldı. Yani ilk gün öğleden önce alınan kökler, gün sonunu beklemeden hemen öğleden önce ekildi, öğleden sonra da diğer bir kısım kök alınıp aynı işlem yapıldı ve ekildi. Amaç köklerin açıkta minimum süre bekletilmesi. Bu yöntemde de belki birkaç saat açıkta kalmış oldu kökler. Faydası olur mu yorumlamak erken ama en azından zararı da olmaz. 

Ekim Yöntemi: DHİ (Micromotorla toplayıp, kalemle ekim)

Ekimi yapan: Esma Tetik (Alım ve ekimi yapan kişi). Ayrıca 1 asistan vardı ve kökleri ayrıştırıp, kaleme koyan kişiydi. Serkan beyde genel olarak tüm süreçlerden ilgilendi.

Greft Sayısı: 3200

Greftten çıkan kıl sayısı: 6300

Donör kök alım şekli: 0,75 Punchlık Mikromotorla düşük hızda alım.

Ekim Şekli: 1’lik greftleri  0,60;  2’li greftleri 0,80; 3 ve 4’lü greftleri 1,0’lık uçlu kalemle ektiler.

Ücret: 6.000 TL. (Bu rakama il dışından gelenler için 3 günlük konaklama da dâhil). Ayrıca yılbaşından sonra zam yapmaları söz konusuymuş, bilgilerinize.

İlaç takviyesi: Ekimden 1 ay önce proscara ve biotin solgar 5000’e başladım ve devam ediyorum.  Proscardan hiçbir yan etki görmememe rağmen 6 ay kullanıp bırakacağım. Hap zor bölündüğü için Bazen ¼, bazen 1/5 şeklinde kullanıyorum. Biotini de 1 yıl kullanmayı düşünüyorum. Aynı zamanda xpecia’da alıp, birgün solgar biotin, birgün xpecia ile devam edeceğim. Faydası ne olur bilmiyorum ama denemekte sakınca görmüyorum.

Bitkisel takviye: Kan akışına hep vurgu yapıldığı için, günlük olarak üzüm pekmezi yiyeceğim, zaten sevdiğim için sorun değil bu. Yine bu gibi kan akışını ve kalitesini arttıran ne varsa kullanabilirim.

İğne acısı: Evet acıyor ama bu acı bu işlemi yapmayacak kadar abartılmamalı. Sünnet olan herkes bu acıyı da kaldırır diye düşünüyorum : ) Yok öyle bayıldım/ ayıldım durumları. İğne fobisi olanlara tavsiyem de yaptıracakları yerde canlı olarak başka birinden görmeleri olur.

Genel kanaatim: Fue- Dhi arasında sürekli bir gitgeller olsa da/ tartışılsa da DHİ yaptırmaktan mutluyum. Herşey bir yana kafamda kesik açılmaması bile Fue’yi tercih etmemem için sebep oldu. DHİ ekim yapan firma sayısı da Fue’ye nispeten az da olsa fiyat/ performans olarak baktım ve kararımı bu isimden yana kullandım.

Herkesin görüşü farklıdır ama 2 Bin liralara yapılan ekim şu an ki piyasa koşullarında tuhaf geldiği gibi, 10 Bin TL üstüne çıkmakta en azından Bana tuhaf geliyor. Tabi bu durum cepte ki parayla da orantılı.
Bu yerde ekim yaptırdığıma pişman olmadım, 8-10 yıllık tecrübeleri var. Ben bu işte doktorun etiketinden ziyade ekibin tecrübesine, marifetine bakıyorum.   Esma hanım çok hanımefendi birisi, Serkan bey de bir o kadar kaliteli bir insan. Hava alanına, otele gidip gelmemden, ilk saç yıkamamdan bizzat kendisi ilgilendi. Sorularıma da içtenlikle cevaplarından dolayı memnun ayrıldım. Ön saç çizgim için 3-4 kez düzeltmeler yaptık, Beni memnun etmeye çalıştılar. Küçük hesap peşinde koşan birileri, emekten, işçilikten çalan birileri olmadı. Paramızla rezil olduk diyeceğim tek birşey yaşamadım...

Bundan sonra talep eden olursa sürecimi de paylaşmaya gayret edeceğim. Herkese bol saçlar :)

Antepli

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Serkan Tetik & Esma Tetik- DHİ Ekim - 3200 Greft- Ekim 2017
« Yanıtla #1 : 12 Ekim 2017, 13:13:09 »
...
Her can ölümü tadacaktır! Sonra döndürülüp Bize getirileceksiniz.

Antepli

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 12 Ekim 2017, 13:14:12 »
...

Ozgur

• Full Member
« Yanıtla #3 : 12 Ekim 2017, 13:33:17 »
Ekiminiz güzel görünüyor, Xpecia şahsen önermem içeriğini araştırırsanız

2 tablette
340mg Serenoa Repens Ekstresi    (Saw Palmetto-Cüce Palmiye)
(Meyve)
Ginkgo Biloba Ekstresi   20 mg   
Vitamin B5 (Pantotenik Asit)   24 mg   
Biotin   2500 mcg   
Folik Asit   600 mcg   
Çinko   15 mg   
L-Sistin   40 mg   
Metiyonin   40 mg   
Keratin   20 mg   
İsoflavon   8 mg

Saw Palmettonun etki edebilmesi için %85-95 yağ asidi içermeli, Xpecia'da buna dair bir bilgi yok. Solgarda bile bu oran %45, ve 1 hapları 520mg olması lazım hatam olmazsa, bakmadım şu an emin değilim ve günlük önerilen 2 hap Solgarda 1040mg yapar. Çinko, folik asit, biotin, b5, l-sistin, metiyonin içeriklerini ise bir multivitamin for men ile temin edebilirsiniz.

Bol saçlar  ;)

Glownshow

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 12 Ekim 2017, 14:30:13 »
Saç çizginizi çok beğendim, yüzünüzle çok uyumlu, alım bölgesindeki micromotor delikleri manuel alıma çok yakın. Umarım beklentilerinizi karşılar

Antepli

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 12 Ekim 2017, 15:30:34 »
Ekiminiz güzel görünüyor, Xpecia şahsen önermem içeriğini araştırırsanız

2 tablette
340mg Serenoa Repens Ekstresi    (Saw Palmetto-Cüce Palmiye)
(Meyve)
Ginkgo Biloba Ekstresi   20 mg   
Vitamin B5 (Pantotenik Asit)   24 mg   
Biotin   2500 mcg   
Folik Asit   600 mcg   
Çinko   15 mg   
L-Sistin   40 mg   
Metiyonin   40 mg   
Keratin   20 mg   
İsoflavon   8 mg

Saw Palmettonun etki edebilmesi için %85-95 yağ asidi içermeli, Xpecia'da buna dair bir bilgi yok. Solgarda bile bu oran %45, ve 1 hapları 520mg olması lazım hatam olmazsa, bakmadım şu an emin değilim ve günlük önerilen 2 hap Solgarda 1040mg yapar. Çinko, folik asit, biotin, b5, l-sistin, metiyonin içeriklerini ise bir multivitamin for men ile temin edebilirsiniz.

Bol saçlar  ;)

Xpecia alma niyetim sadece proscarın yanına olmazsa olmaz gibi lanse edilmesi. O halde detaylıca bakayım Xpecia neymiş, gerçekten olmalı mı. Teşekkürler bilgi için,

Antepli

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 12 Ekim 2017, 15:32:08 »
Saç çizginizi çok beğendim, yüzünüzle çok uyumlu, alım bölgesindeki micromotor delikleri manuel alıma çok yakın. Umarım beklentilerinizi karşılar

Çok teşekkür ederim, Allah razı olsun.

Kovan

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 12 Ekim 2017, 17:06:34 »
Esma&serkan la görüşmelerimde özgüvenleri yuksek oldugu izlenimini aliyorsunuz zaten
Kendilerine ekim konusunda güveniyorlar
Şu ama kadar paylaşılan ekimlerinde bir sıkıntı görülmedi ve dedikleri gibi donor bölgeye hassas davrandıkları ekimden belli oluyor.
Sizin ekibimizde güzel duruyor sürecin başındayız umarım En iyi sonucu alırsınız

Parabellum

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 12 Ekim 2017, 17:15:57 »
Hayirli olsun kardesim ama saclar uzunken tepen cok seyrek gorunuyor galiba ekim oncesinde kompke kısatilmiş saclarin o sekikde daha sık duruyor saclarin yoksa bana mi oyle geldi bu arada dokulme tipi de benim saclarla aynı

Ozgur

• Full Member
« Yanıtla #9 : 12 Ekim 2017, 17:25:35 »
Üstadım Xpecia içeriği gerçekten yetersiz bir ürün. Xpecia ne için alınacak mesala? Saw Palmetto var derler, eh bu ürünü çinko + bal kabağı tohum yağı + Saw Palmetto içeriği ile birlikte temin edebilirsin hemde daha doyurucu dozlarda, geriye ne kalmış Xpecia içeriğinde vitamin/mineraller bunuda Multivitamin for Men formunda ürünlerde temin edebilirsin.

Eksiğin ne kaldı? Biotin 2 tablet alırsan 2500mg biotin alıcaksın Xpecia'da kutu60 tablet, 5000mg Solgar Biotin alırsın - 50 tablet 50 gün.

Xpecia düşmanı gibi konuştum da gereksiz cidden içeriği yetersiz, kendi kombininizi kendiniz oluşturun.  :P

Biraz araştırmanı tavsiye ederim. Xpecia adına onlarca site oluşturulmuş Atilla Kaya reklamını iyi yapıyor, her sitede yorumlarda Xpecia alın yazıyorlar. Biz reklama değil, içeriğe bakalım.  ;)

sasa4

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 12 Ekim 2017, 17:28:50 »
saçlarınız kısayken daha sık görünüyor, acaba neden böyle oluyor bilgili biri açıklasa keşke :)

Antepli

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 12 Ekim 2017, 17:33:44 »
Esma&serkan la görüşmelerimde özgüvenleri yuksek oldugu izlenimini aliyorsunuz zaten
Kendilerine ekim konusunda güveniyorlar
Şu ama kadar paylaşılan ekimlerinde bir sıkıntı görülmedi ve dedikleri gibi donor bölgeye hassas davrandıkları ekimden belli oluyor.
Sizin ekibimizde güzel duruyor sürecin başındayız umarım En iyi sonucu alırsınız

İnşallah güzel sonuç alırız. Tabi daha çok erken olacak iyi/ kötü demek için. Bakalım hayırlısı olsun

Antepli

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 12 Ekim 2017, 17:39:01 »
Hayirli olsun kardesim ama saclar uzunken tepen cok seyrek gorunuyor galiba ekim oncesinde kompke kısatilmiş saclarin o sekikde daha sık duruyor saclarin yoksa bana mi oyle geldi bu arada dokulme tipi de benim saclarla aynı

Evet aslında öyle tuhaf bir durum var :) uzunken bomboş, kısaltınca sanki şakak hariç normal gibi duruyor. Sanırım bu tellerin inceliğindendir. Kısayken ince de olsa kalın da olsa gür gibi duruyor. Ama uzayınca tel ince olduğundan sırıtmaya başlıyor .
« Son Düzenleme: 13 Ekim 2017, 14:52:47 Gönderen: Antepli »

Antepli

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 12 Ekim 2017, 17:41:06 »
saçlarınız kısayken daha sık görünüyor, acaba neden böyle oluyor bilgili biri açıklasa keşke :)

Bir üstte tahminime göre yanıtladım kardeşim
« Son Düzenleme: 12 Ekim 2017, 17:43:03 Gönderen: Antepli »

gry09

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 12 Ekim 2017, 17:43:07 »
Kellesmeye baslayan kisi kisa saçla daha iyi durur. Sebebi bu kellesmeye baslayan iyi bilir. Yanlar gur üst seyrek olduğu için her yer eşit kesilince fark azalir ve daha saçlı gibi görüntü oluşur. Ekiminiz hayırlı olsun 3200 yeterli mi? 4 bin de cikardi sizden rahat..

Facebook Twitter Instagram