Anket

ekim sorusu

Gönderen Konu: yaş 19.5 ve ekim soruları  (Okunma sayısı 604 defa)

ümitligenc

• Yeni üye
  • *
yaş 19.5 ve ekim soruları
« : 29 Eylül 2022, 13:19:27 »
merhaba genetik bir dökülme yaşadım ekim fikrim var fakat beklemeye gerek varmı 1 sene daha beklesemmi karar veremedim kaç yaşında ekim olur??son aşamalara geldiğimi düşünüyorum bu donörle ekim olurmu ve prozinc plus şampuan saç dökülmesine işe yarıyormu ekim için hala bir ümit varmı ve üstteki saçlar nasıl kalınlaşır??vitamin olarak yan etkisi olmayan ve az olan ne almalıyım yardımcı olursanız sevinirim??değerlerim normal çıktı
-the hair clinicle görüştüm en az 5000 greft dedi
-fehmi armani 5500 greft dedi
((örn biotin,xpecia vb.))??
((saçlar şuan kısa))!!

Musa Turcan

• Sr. Member
Ynt: yaş 19.5 ve ekim soruları
« Yanıtla #1 : 29 Eylül 2022, 13:36:52 »
Dostum öncelike geçmiş olsun erken yaşta ileri derece dökülme yaşamışsın.Ekim olur ama ekimden ne beklediğine bağlı çünkü donörderki saçlarında incelmiş.
Belli bir süre finansteride kullanıp ekim yapabilirsin. Prozinc plus şampuanını bende kullanıyorum ama dökülmeye pek etkisi olurmu bilmiyorum ama ben memnunum

ümitligenc

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 29 Eylül 2022, 13:38:03 »
teşekkür ederim ben görüşmeye gittiğimde donörümün kalın telli olduğunu söylenmişti ama verim alınabilir tatmin edilebilir bir sonuç alabilirmiyim prozinc plus sizde işe yaradımı anketi oylarsanız sevinirim

BeRan

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 29 Eylül 2022, 13:56:46 »
teşekkür ederim ben görüşmeye gittiğimde donörümün kalın telli olduğunu söylenmişti ama verim alınabilir tatmin edilebilir bir sonuç alabilirmiyim prozinc plus sizde işe yaradımı anketi oylarsanız sevinirim

Önce hormon testlerinı yaptır ve değerlerine baktır vitamin vesaire sonrasında güzelce takviyelerle donör toplayabilirsin ekim öncesi 3 ay fin ve sonrası 3 ay fin ekimin başarı ve donör kaliteni arttırır.
Cahil gibi burada 10 yıl kullanılacağını iddia eden fincilere kulak asma 6 ay'dan fazlası zararlı.

Musa Turcan

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 29 Eylül 2022, 14:37:12 »
Önce hormon testlerinı yaptır ve değerlerine baktır vitamin vesaire sonrasında güzelce takviyelerle donör toplayabilirsin ekim öncesi 3 ay fin ve sonrası 3 ay fin ekimin başarı ve donör kaliteni arttırır.
Cahil gibi burada 10 yıl kullanılacağını iddia eden fincilere kulak asma 6 ay'dan fazlası zararlı.
6 ay'dan fazlası zararlı derken ?

ümitligenc

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 29 Eylül 2022, 15:07:03 »
++

ümitligenc

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 29 Eylül 2022, 15:10:58 »
6 ay'dan fazlası zararlı derken ?

Bu donörden kaç greft çıkar verimli olurmu??

Hair'lı Olsun

• Bu Alana Reklam Verilir.
  • Hero Member
« Yanıtla #7 : 29 Eylül 2022, 15:24:50 »

bilimsel bir dayanağınız veya varsa yaşadığınız bir tecrübenizi paylaşır mısınız ?
Saç Sağlığı Discord : https://discord.gg/RJrwv4h7

Finansteride
Omega 3  -  Biotin 5000
Keçiboynuzu özü
Masaj - Magnezyum yağı  
D3 vitamin  -  B12 vitamin

ümitligenc

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 29 Eylül 2022, 15:26:39 »
bilimsel bir dayanağınız veya varsa yaşadığınız bir tecrübenizi paylaşır mısınız ?
sizinde yorumunuzu alabilirmiyim??

Hair'lı Olsun

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 29 Eylül 2022, 16:44:25 »
protez saç kullandınız mı ?

Dostum zor bir vakasın. En iyi ekim merkezleri ile görüşmen gerek. Diğer ekim merkezlerinin yanından bile geçme. Medikal tedavi gerekiyor. Ama şu bir gerçek benim gibi kafa yapısına kellik hiç yakışmıyor ama siz saçlarınızı jiletle aldığınızda çok karizmatik bir görüntüye sahip olursunuz. Donör bölgesi seyrek ama kalın telli görünüyor. Kalın telli olması ekim verimi açısından çok iyi bir durum.

Bence Koray hoca ile yüz yüze görüşmelisin. 

Finansteride
Omega 3  -  Biotin 5000
Keçiboynuzu özü
Masaj - Magnezyum yağı  

ümitligenc

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 29 Eylül 2022, 17:11:41 »
kısa olduğu için seyrek olabilirmi kaç greft çıkar verim alamazmıyız??

BeRan

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 29 Eylül 2022, 17:29:29 »

Arama yap öğrenirsin Türkçe ile değil tabi ki .

Hair'lı Olsun

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 29 Eylül 2022, 17:33:43 »
kısa olduğu için seyrek olabilirmi kaç greft çıkar verim alamazmıyız??

yüz yüze görüşme önemli. ekim için tek bir parametre yok. kalınlık, açık alan, donör bölge seyrekliği, tekli/çoklu greft oranı .... vs. liste uzayıp gidiyor. Ben fotoğraftan gördüğüm kadar yorum yapıyorum.  İyi bir ekim merkezi ile görüşmeniz daha sağlıklı. Şu an için tek önerebileceğim şey sıradan ekim merkezlerine gitmeyin. greft sayısına da bu kadar takılmayın önemli olan kapatıcılık. muttalip hoca çok  az greftle  çok iyi görüntü yakalıyor mesela.

Finansteride
Omega 3  -  Biotin 5000
Keçiboynuzu özü
Masaj - Magnezyum yağı  

ümitligenc

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 30 Eylül 2022, 11:54:25 »
++
« Son Düzenleme: 30 Eylül 2022, 18:07:53 Gönderen: ümitligenc »

baldLion

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 01 Ekim 2022, 13:56:41 »
Finasterid doktor kontrolünde ve aylık düzenli dht testi yaptırarak kullanabilirsin .dht de yüzde 70 lik bir düşüş olursa yan etki görme olasılığın düşük olur ama sıfırlarsa sıkıntılı olabilir.dr gözeminide kullan ,test ve yan etkileri takip et ve buna göre kullan yada bırak şeklinde bir yol izleyebilirsin yoksa sana tek başına saç ekimi şu halinle bir çözüm olmaz.
Ayrıca sadece finasterid ile de olmaz bu iş extra şeylerde gerekir forumun tedavi bölümünde bir süre takıl.

Facebook Twitter Instagram