Gönderen Konu: Saç ekimi Karar Aşaması  (Okunma sayısı 603 defa)

Maximus

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Saç ekimi Karar Aşaması
« : 02 Ekim 2022, 18:24:03 »
Herkese merhaba arkadaşlar. Ben de uzun zamandır foruma üye olup sessiz sedasız inceleyen, takip edenlerdenim. Artık saç ekim konusunu ciddi ciddi düşünmeye başladım ve yakın zamanda karar verip halletmek niyetindeyim.
Yaşım 46 ama tüm çevrem ve yaşımı söylediğim istisnasız herkes küçük çaplı bir şoktan sonra (bu halimle bile) en fazla 35-36 gösterdiğimi, 46 olduğuma asla inanamayacaklarını söylüyorlar. Saç dökülme olayı, öncesinde çok çok yavaş şekilde olmakla birlikte özellikle 35 yaşlarımda başladı. Dökülme öncelikle ön şakak bölgede, sonrasında vertex ve sonrasında tepe bölgede devam etti, böyle böyle bu yaşa kadar yavaş yavaş dökülerek geldik. Bugüne kadar herhangi bir ilaç vs kullanımım olmadığını da belirteyim.
Belli bir yaşa gelmiş olma sebebiyle (yani artık dökülen dökülmüştür, kalan saçlar bizimdir heralde diyerek) Koray Erdoğan hocaya ve Hakan Doğanay hocaya aşağıdaki fotoğrafları attım ve her iki hocadan da gelen kabaca planlama fotoğrafları da var içlerinde, hocaların isimlerini üzerlerine yazdım.
Hakan Doğanay hocadan gelen cevap;
Açıklığınız oldukça fazla. Saç ve sakalınızdan ortalama 4500 greftlik bir ekim işlemi gerçekleştirebiliriz. Tam kapanma malesef olmaz. Belirttiğim alan kadar yeri kapatabiliriz. Alımınız fue ile ekim işleminiz kalem tekniğiyle yapılmaktadır. Işleminiz 2 gün sürecektir.

Koray Erdoğan hocadan gelen cevap;
Dr. Koray ERDOĞAN fotoğraflarınızı inceledi ve FUE tekniği kullanarak, 2 günlük operasyonla, Ön(front), Orta(mid) ve Tepe(vertex) bölgelerinize XXX greftlik bir operasyon yapılmasını önermektedir.
Operasyonunuz için İstanbul’da en az 4 gün 3 gece kalmanız gerekecektir.
Dr. Koray Erdoğan, orijinal saçlarınızın korunması ve daha iyi bir hale gelmesi için Finasteride kullanımını önermektedir.
Finasteride, hem telojen yani incelmiş saçlarınızın kalınlaşmasını sağlar hem de saçlarınızın dökülmesini engeller.
Ekteki çizimde operasyon yapılması planlanan alanı/alanları görebilirsiniz. Bu çizim ekim yapılacak bölge ile ilgili bir fikir edinmeniz açısından hazırlanmıştır ve sahip olacağınız operasyon planının aynısı değildir. Operasyondan bir gün önce konsültasyon günü Doktor Koray Bey veya ASMED Ekibi ile birlikte frontline/operasyon planı tasarımınız gerçekleştirilecektir.

Gelelim soruma; ekim yaptırma zamanım gelmiştir diyebilir miyiz, fikirlerinizi rica ediyorum.
Kafamın karıştığı nokta gelirsek, Koray hoca SAKAL HARİÇ ortalama 5500 greft ile vertex de dahil tüm açıklığı kapatacak şekilde planlama belirtirken, Hakan hoca SAKAL DAHİL ortalama 4500 greft ile vertex hariç planlama belirtmiş.

Saç ekim işinin şampiyonlar liginde iki hocanın farklı yorumları kafamı karıştırdı. Hem hocaların planlamaları hakkında hem de fotoğraflar hakkında fikirlerinizi rica ediyorum.
Şimdiden çok teşekkür ederim.

Maximus

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Karar Aşaması
« Yanıtla #1 : 02 Ekim 2022, 18:26:08 »
Turuncu çizgili olan Hakan hocanın planlaması, yeşil yazılı olan ise Koray hocanın planlaması arkadaşlar.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 03 Ekim 2022, 00:02:18 »
 35 te baslayan dokulme.ilk defa duyuyorum.2 turlu dusunce var 2 ekimcinin dediği gibi saçın buna musait.ya bu saç kapanmaz deyip hakan doğanay gibi dusuncen yada ekimde orta bolgenin korunması avantaj deyip ilaçta dokulmeyi yavaslatır saçı kalınlaştırır deyip kafayı kapatmaya calısmak.bence ne hakan doğanay kadar negatif nede asmed kadar pozitif bakıyorum.6 ayda saçın sağlam guclenirse o zaman kapanır.2.ekim sakaldan falan gerekebilir.diğer merkezlerede mail at bakalım.ne diyecekler.sitede adı gecenlere.kapatmaya calısmak biraz kumar olcak ilaca bağlı
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Maximus

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 03 Ekim 2022, 00:12:40 »
35 te baslayan dokulme.ilk defa duyuyorum.2 turlu dusunce var 2 ekimcinin dediği gibi saçın buna musait.ya bu saç kapanmaz deyip hakan doğanay gibi dusuncen yada ekimde orta bolgenin korunması avantaj deyip ilaçta dokulmeyi yavaslatır saçı kalınlaştırır deyip kafayı kapatmaya calısmak.bence ne hakan doğanay kadar negatif nede asmed kadar pozitif bakıyorum.6 ayda saçın sağlam guclenirse o zaman kapanır.2.ekim sakaldan falan gerekebilir.diğer merkezlerede mail at bakalım.ne diyecekler.sitede adı gecenlere.kapatmaya calısmak biraz kumar olcak ilaca bağlı

Görüş ve önerileriniz için çok teşekkür ederim. Yazımda da belirttiğim üzere 35 öncesinde de vardı ama çok aşırı değildi. Ama 35 sonrası biraz daha hızlandı diyebiliriz. 35 sonrasında öncesine nazaran hızlanmasının bir sebebi de genetik faktörler olabilir diye düşünüyorum. Yaşım 46 olmasına rağmen beni tanıyan herkesin 35-36 gösterdiğimi söylemesi, babamın yaşı 67 olmakla birlikte ve saçları büyük ölçüde dökülmüş olmakla birlikte dökülmemiş kısımlarının hâlâ tam beyazlaşmamış olması gibi faktörlerden ötürü 35 sonrasında başlamış olabilir diye düşünüyorum. Yalnız bunlar benim düşüncelerim, yanılıyor da olabilirim.
Başka merkezler derken, rica etsem tavsiye edebileceğiniz merkezleri yazar mısınız?

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 03 Ekim 2022, 00:35:35 »
 35 te bilimsel olarak saç dokulmesi yavaslar derler senin artmış.ne bilim sitedeki ekimciler baska medeks geniş alanlarda iyi asuman haire bak baska ekimcilerde var sitede.konulara bak işte .yaş ilerledikçe daha çok beslenme sorunu olur saçı bir tek damardaki kan besler.dolaşım zayıflar.dolaşım zayıflayınca var olan genetik daha güçlü vurmuş olmasın.genc gostermek güzel.bende 10 yas genc gosteririm.42yim 30 falan sanıyorlar.korkumda yaslanmak
« Son Düzenleme: 04 Ekim 2022, 02:41:08 Gönderen: Hintell »
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

alibaba

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 03 Ekim 2022, 01:42:49 »
İki hocanında planlaması tam tahmin ettiğim gibi olmuş hakan hocanınki çizgi geriden değil ve estetiğe daha çok önem verilmiş fakat bu halitle ekim olursa doğal olarak vertexi kapanmayacağı belirtilmiş ,koray hocanın planlamasında ise çizgi geriden alınarak greftlerden tasarruf sağlanmıi ve böylece vertexede ekim yapılabileceği belirtilmiş .aradaki greft sayısı farkları bu planlama şekillerinden kaynaklanıyor .burda sizin tercihiniz önemli olacak ,estetik ve iddialı bir ön çizgimi yoksa geriden ve tüm kafayı kapatacak bir planlamamı ?

Maximus

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 03 Ekim 2022, 08:58:27 »
İki hocanında planlaması tam tahmin ettiğim gibi olmuş hakan hocanınki çizgi geriden değil ve estetiğe daha çok önem verilmiş fakat bu halitle ekim olursa doğal olarak vertexi kapanmayacağı belirtilmiş ,koray hocanın planlamasında ise çizgi geriden alınarak greftlerden tasarruf sağlanmıi ve böylece vertexede ekim yapılabileceği belirtilmiş .aradaki greft sayısı farkları bu planlama şekillerinden kaynaklanıyor .burda sizin tercihiniz önemli olacak ,estetik ve iddialı bir ön çizgimi yoksa geriden ve tüm kafayı kapatacak bir planlamamı ?

Düşünceleriniz için çok teşekkür ederim, çok sağ olun.
Farklılığın benim takıldığım tarafı şu; Koray hoca sadece saçtan 5500 greft çıkartırken, Hakan hoca saç ve sakaldan toplam 4500 greft demiş. Sakaldan ortalama 1250 greft alacağını düşünürsek, Hakan hoca saçtan 3250 greft, Koray hoca 5500 greft. Arada çok ciddi fark var. Benim takıldığım fark bu.

kelbabangida

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 04 Ekim 2022, 00:06:40 »
Düşünceleriniz için çok teşekkür ederim, çok sağ olun.
Farklılığın benim takıldığım tarafı şu; Koray hoca sadece saçtan 5500 greft çıkartırken, Hakan hoca saç ve sakaldan toplam 4500 greft demiş. Sakaldan ortalama 1250 greft alacağını düşünürsek, Hakan hoca saçtan 3250 greft, Koray hoca 5500 greft. Arada çok ciddi fark var. Benim takıldığım fark bu.

çünkü koray erdoğan manuel alım yapıyor hakan doğanay ise motorlar .manuel yöntemle daha fazla greft sayısı iz bırakmadan çıkarılabiliyor yalnız bu yöntemi koray erdoğan ve sayılı bir kaç yer yapıyor tüm ülkede ve ayrıca çok pahalı.

Maximus

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 04 Ekim 2022, 00:55:14 »
çünkü koray erdoğan manuel alım yapıyor hakan doğanay ise motorlar .manuel yöntemle daha fazla greft sayısı iz bırakmadan çıkarılabiliyor yalnız bu yöntemi koray erdoğan ve sayılı bir kaç yer yapıyor tüm ülkede ve ayrıca çok pahalı.

Çok teşekkür ederim.
Olaya bu yönüyle bakmamıştım. Manuel alımda daha az tahribatla daha fazla greft alınabildiği konusunda haklısınız. Hal böyle olunca da fiyat anlamında çok ciddi fark çıkıyor haliyle.

serenade11

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 04 Ekim 2022, 12:07:54 »
bence bu açık alan kesinlikle 2 ekimle kapanır, 1 ekim yetmez. koray erdoğan son dönemlerde fazla formda değil gibi. bence hızlı karar alarak donör bölgedeki saçları riske atmayınız. serkan aygın, asuman hair, medeks ekim merkezlerini de düşünmenizi öneriyorum. bir de hintelin de fikrini alabilirsiniz. 2 tane güzel ekimle çok çok güzel bir görüntü ortaya çıkar, önemli olan iyice düşünerek en iyi kararı almak. ekimden önce dökülmenizi önleyecek ve saçlarınıza fayda sağlayacak ilaçlar/vitaminler de kullanabilirsiniz. bence ekime 2-5 ay öncesinden hazırlık yaparak gitmek, tak diye 1 günde ekim yaptırmaktan daha mantıklı. umarım çok güzel bir sonuç alırsınız. tekrardan iyice araştırmanızı öneriyorum.
  • Ekim Tarihi: 03.07.2022
  • Ekim Merkezi ismi Asuman Hair
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 25

serenade11

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 04 Ekim 2022, 12:11:13 »
asuman hair'de 2 ekimle (tahmini 7000 greft) bu alanı kapatabilir, forumda bunun örnekleri var.
  • Ekim Tarihi: 03.07.2022
  • Ekim Merkezi ismi Asuman Hair
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 25

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç ekimi Karar Aşaması
« Yanıtla #11 : 04 Ekim 2022, 12:13:42 »
Donör çok iyi açık alan az değil
İki planda çok iyi iki merkezde başarılı tabi asmed çok daha farklı.
Karar senin bütçene göre
Global Moderator

Maximus

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 04 Ekim 2022, 13:27:50 »
bence bu açık alan kesinlikle 2 ekimle kapanır, 1 ekim yetmez. koray erdoğan son dönemlerde fazla formda değil gibi. bence hızlı karar alarak donör bölgedeki saçları riske atmayınız. serkan aygın, asuman hair, medeks ekim merkezlerini de düşünmenizi öneriyorum. bir de hintelin de fikrini alabilirsiniz. 2 tane güzel ekimle çok çok güzel bir görüntü ortaya çıkar, önemli olan iyice düşünerek en iyi kararı almak. ekimden önce dökülmenizi önleyecek ve saçlarınıza fayda sağlayacak ilaçlar/vitaminler de kullanabilirsiniz. bence ekime 2-5 ay öncesinden hazırlık yaparak gitmek, tak diye 1 günde ekim yaptırmaktan daha mantıklı. umarım çok güzel bir sonuç alırsınız. tekrardan iyice araştırmanızı öneriyorum.
Çok teşekkür ederim fikirleriniz ve yorumlarınız için. Uzun zamandır forumda olmanın verdiği az biraz tecrübeyle ben de tek seferde tamamının kapanacağını düşünmüyordum. Ki hem sizlerin hem de görüştüğüm farklı ekim merkezlerinin yorumları da bu şekilde. Asuman Hair'e de attım fotoğrafları, geri dönüş bekliyorum.
Tekrar çok teşekkür ederim.

Maximus

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 04 Ekim 2022, 13:31:24 »
Donör çok iyi açık alan az değil
İki planda çok iyi iki merkezde başarılı tabi asmed çok daha farklı.
Karar senin bütçene göre

Çok teşekkür ederim Hintell yorumun için. Donör konusunda az biraz tereddütlerim vardı, tereddütlerimi giderdim, çok sağ ol. Evet, Asmed çok farklı ama bütçemi aşıyor maalesef. Koray hoca 16500 Euro, ekibi 10500 Euro civarında tutar çıkıyor ve bütçemi aşıyor maalesef.

Ferhat Durmuş

• Full Member
« Yanıtla #14 : 04 Ekim 2022, 14:36:45 »
tabi fiyatlar da önemli ama dediiniz gibi tek seansta kapanmaz bu açıklık.ayrıca destek almanızdsa şart bu saçları kuvvetlenmesi için

Facebook Twitter Instagram