Gönderen Konu: PRP mi daha iyi yoksa Minoxidil + Finasterid mi?  (Okunma sayısı 1879 defa)

alidemir1

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
PRP mi daha iyi yoksa Minoxidil + Finasterid mi?
« : 03 Ekim 2022, 11:06:50 »
Herkese merhaba. Ekilen saçlarımda dahil olmak üzere saçlarım döküldüğü için cildiye hekimi bana inoxidil + finasteried karışımı bir köpük önerdi eczaneden almak için. Bu köpük başlarda işe yaramasına rağmen sanki dökülmeyi durduramıyor gibi. Ardından saçıma PRP yaptırdım. Sanki saçlarım birazda olsun canlandı gibi. Sizce düzenli olarak PRP mi daha iyi yoksa düzenli olarak minoxidil + finasteried karışımı köpük mü daha iyidir? (Veya sadece minoxidil mi kullansam?) Birde sizce neden bu ilaçlar var olan saçın dökülmesini engelleyemiyor?

kelimsi05

• Sr. Member
Ynt: PRP mi daha iyi yoksa Minoxidil + Finasterid mi?
« Yanıtla #1 : 03 Ekim 2022, 21:12:20 »
Benim deneyimim şu saç dökülecek dökülmeyen saç yok saç dökülmesi kelleştirmiyor döküldükten sonra incelen saç zamanla uyku fazında kalıyor bu kelleştiriyor diye biliyorum. Saç çizginize yoğunluğunuza bakarak bunu anlayabilirsiniz.
  • Yaşınız 26

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 03 Ekim 2022, 22:22:26 »
 minoxidil basla bırak saçı bozar.prp daha çok ileriki yaslar içindir.igf daha iyi gibi duruyor.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

DARBELi HAYDAR

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 03 Ekim 2022, 22:59:09 »
Herkese merhaba. Ekilen saçlarımda dahil olmak üzere saçlarım döküldüğü için cildiye hekimi bana inoxidil + finasteried karışımı bir köpük önerdi eczaneden almak için. Bu köpük başlarda işe yaramasına rağmen sanki dökülmeyi durduramıyor gibi. Ardından saçıma PRP yaptırdım. Sanki saçlarım birazda olsun canlandı gibi. Sizce düzenli olarak PRP mi daha iyi yoksa düzenli olarak minoxidil + finasteried karışımı köpük mü daha iyidir? (Veya sadece minoxidil mi kullansam?) Birde sizce neden bu ilaçlar var olan saçın dökülmesini engelleyemiyor?
minox fin daha iyidir
Güncel Tedavi:
Dutasterid(günde1)
Xpecia ( günde 1 )

kelbabangida

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 04 Ekim 2022, 02:23:23 »
minoxil+ finasterid tabiki

Nitrex

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 09 Nisan 2023, 16:17:33 »
Minoxidil ve Prp kıyaslaması yapılmış çalışmalarla kanıtlanmıştır. Prp'nin minoxidilden saç yoğunluk artışında daha etkili olduğu sonucuna varılmış. Ayrıca prp'nin saçı canlandırma ve ölü saçları uyandırma mantığıda  minoxidil ile aynıdır. Vazidilatör görevi yapan minoxidil saç derisinde kan akışını güçlendirip kan akışı sağlıyor.  Prp bunu hem yan etkiyi azaltarak hemde daha kısa sürede yapıyor Minoxidil tansiyon ilacı olarak çıktığı için topikal olarak  kan akışına karıştığından baş ağrısı ,
gögüs ağrısı kalp çarpıntısı vb gibi yan etkiler yapabilir. Prp'nin minoxidile kıyasla çok daha az yan etkisi vardır. Minoxidili her gün düzenli olarak kullanmak zorundasınız kepek kaşıntı gibi sorunlara ek olarak 3. ayın sonlarına doğru düzenli kullanımla sonuç alınıyor.  Prp de 3 seans ya da 4 seans belirli aralıklarla yeterli. İkisi kombine kullanılırsa tabikide daha iyi sonuçlar alınabilir.  Lafı fazla uzatmayayım yapılan çalışmayı aşağıya bırakayım.  Translate edip okuyabilirsiniz

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8923145/

« Son Düzenleme: 09 Nisan 2023, 16:31:42 Gönderen: Nitrex »

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 09 Nisan 2023, 17:26:42 »
 hocam bu saç ilaçları konusunda en baba guvenilir kaliteli labaratuvarların bile yaptığı calısmalar faso fiso çıktı.tek gercek kullanıcı deneyimleri.minoxidilden memnuniyet daha fazla ama donguleri sıkıntı.pahalıda sonuca alıp belli sure sonra azaltıp masajı kombine etmeli.masaj dermoller minox devam etmeli diye dusunumuyorum.prp daha çok yası geckinler için gecerli.alıp kanı içine şunu bunu katıp kanıda gencleştirip geri veriyorlar.saçı bir tek damardaki kan besler gerisi faso fiso.minox damarları açar besler.prp kanı genc dinamik yapar besler.prp yapan yer onemli meo prp igf bu tar uygulamaları yapan yerin kalitesi onemli.prpden genelde memnuniyet yok ara sıra olanlar var.igf prpye gore daha iyidir.prpde kan alınıp gencleştirilip geri verilir igfde kandan buyume faktorleri ayrıştırılıp geri verilir.minox daha çok tepede etkili.prpden sonuc alınca senede 2 yaptırsan yeterli masala dermollerle desteklersin
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Nitrex

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 09 Nisan 2023, 18:17:20 »
ikiside kombin edip denenip sonuçlar görülebilir, muhakkaki iki tedavide saç kalitesinde yükselme ve fayda sağlayacaktır. minox biraz yan etkilileri ve her zaman uygulama zahmetinden dolayı istikrarlı kullanılamıyor fakat düzenli kullanımla çok iyi sonuçlar alınabilir. Malesef ki minox prp ve finasteridten  başka  fda onaylı saç için henüz belirli bir tedavi yok.   Bir de kök hücre tedavisi var oda etkili diyorlar ama ne yaptıran gördüm ne de gözümle bir sonuç

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 09 Nisan 2023, 18:29:17 »
 igf daha iyi.buyume faktorleri ayırt ediliyor.dısardan besleyenler bunlar dutlu mezoda iyidir.masaj dermollerde destek olur.kanla besleyici bunlar.japonlrda gecmişte minoxla benzer etkide saç uzatma ajanları bulmuşlardı faso fiso çıktı.ara sıra yeni minox bulundu daha guclusu calısmalarla ispatlanmış diolar ama faso fiso çıkıor.

mert ceylan

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 09 Nisan 2023, 20:27:30 »
hocam prpden mutlu kalan sayısı az oluyor.Mezoterapi+dutas ekleyenler oluyor.PRP para ve zaman kaybı bence.Minox düzenli kullanımda iyi sonuç verir.

mert ceylan

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 09 Nisan 2023, 20:28:09 »
hocam prpden mutlu kalan sayısı az oluyor.Mezoterapi+dutas ekleyenler oluyor.PRP para ve zaman kaybı bence.Minox düzenli kullanımda iyi sonuç verir.
ben olsam mezoterapi+dutas ekletirdim.

Nitrex

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 09 Nisan 2023, 23:08:07 »
Acell prp var bide

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 09 Nisan 2023, 23:20:27 »
 prp daha çok ileriki yaslarda etkili olur arkadaslar.

Nitrex

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 10 Nisan 2023, 08:38:20 »
stem cell tedavisi hakkında ne düşünüyorsunuz
« Son Düzenleme: 10 Nisan 2023, 11:40:57 Gönderen: Nitrex »

Nitrex

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 10 Nisan 2023, 10:49:45 »
pep neden ileri yaşlarda daha etkili mesela ?
« Son Düzenleme: 10 Nisan 2023, 11:41:07 Gönderen: Nitrex »

Facebook Twitter Instagram