Gönderen Konu: Saç ekimi için daha beklemeli miyim yoksa yaptırmalı mıyım?  (Okunma sayısı 1276 defa)

hikmet__

• Yeni üye
  • *
Arkadaşlar selamlar,

Dün itibarıyla 25 yaşına girdim ve saçlarda dökülme var. Babamda, dayılarımda, amcalarımda ve kardeşimde saç var. Hiçbirinde dökülme yok. Benim saçlar üniversitedeyken de dökülüyordu ama mezun olduktan sonra sürecin yakşlaşık 1.5 yıl sürdüğü zorlu bir sınava hazırlandım o ara bayağı döküldü. Pandemi başlayınca da zaten sınava hazırlanıyorum diye saçları sıfıra vurdum ve bir daha da eskisi gibi çıkmadı. Saçı mart ayında sıfıra vurdum. Gören herkes de son bir yılda çok fazla döküldüğünü fark ediyordu zaten. Eklerde bir tane 2020 ağustos ayında çektirdiğim fotoğraf var. Diğerlerini bugün çektim. Fotoğraflara bakarak ve yaşımı göz önüne alırsak tavsiyeniz nedir? Saç ekimi için erken mi? Ben en azından bir yıl daha beklemekten yanayım. Bir de saçlarım ekim için uygun mudur sizce? Değerli görüşlerinizi bekliyorum. Bir de norwood ölçeğine göre kaçıncı seviye dökülmede?

Kellavi

• Full Member
Ynt: Saç ekimi için daha beklemeli miyim yoksa yaptırmalı mıyım?
« Yanıtla #1 : 14 Şubat 2021, 13:30:35 »
Arkadaşlar selamlar,

Dün itibarıyla 25 yaşına girdim ve saçlarda dökülme var. Babamda, dayılarımda, amcalarımda ve kardeşimde saç var. Hiçbirinde dökülme yok. Benim saçlar üniversitedeyken de dökülüyordu ama mezun olduktan sonra sürecin yakşlaşık 1.5 yıl sürdüğü zorlu bir sınava hazırlandım o ara bayağı döküldü. Pandemi başlayınca da zaten sınava hazırlanıyorum diye saçları sıfıra vurdum ve bir daha da eskisi gibi çıkmadı. Saçı mart ayında sıfıra vurdum. Gören herkes de son bir yılda çok fazla döküldüğünü fark ediyordu zaten. Eklerde bir tane 2020 ağustos ayında çektirdiğim fotoğraf var. Diğerlerini bugün çektim. Fotoğraflara bakarak ve yaşımı göz önüne alırsak tavsiyeniz nedir? Saç ekimi için erken mi? Ben en azından bir yıl daha beklemekten yanayım. Bir de saçlarım ekim için uygun mudur sizce? Değerli görüşlerinizi bekliyorum. Bir de norwood ölçeğine göre kaçıncı seviye dökülmede?
Merhaba bence 1 yıl daha beklemeyi düşünüyorsan sacları ekime hazirlayabilirsin. Ilaç tedavileriyle. Bi çok alternatif ilaç var. Finas minox kullanmanı tavsiye ederim. Dökülme devam edicek gibi gözüküyor. Kan tahlilleri yaptır mutlaka. Aile geçmişinde sac kaybı  yoksa altında sağlık sorunu yatıyor olabilir. Vitamin eksikliği var mı bi kontrol etmende fayda var. Saç ekimi içinde para birliktir iyi bi yere yaptır:)
01.03.21 4.3k greft ekim surecim;

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=20495.0
Tedavi; fin+ (1mg/ all day) gittiği yere kadar
Evocapil 5ooo mg biotin her gün 1x bazen 2x

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 14 Şubat 2021, 15:30:47 »
  finasterid kullan 6 ay dolunca ektir dermollerde ekle.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

hikmet__

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 14 Şubat 2021, 21:01:05 »
Daha önce kan testi yaptırmıştım. D vitamini ve B12 az çıkmıştı. Özel bir laboratuvarda DHT testi yaptırdım. İki tane de doktora gösterdim İkisi de seviyen normal demelerine rağmen ama minoxidil verdiler. Bu perhiz bu ne lahana turşusu onu da anlamadım. O ilacı da biraz inceledim ama kullanımı pek sürdürülebilir değil sanırım. O yüzden şimdilik vitaminleri alıyorum.
  • Yaşınız 25

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 14 Şubat 2021, 21:04:37 »
 değerler tam olmadan ilaçlar işe yaramaz değerleri tamamla.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 14 Şubat 2021, 21:13:10 »
Selamlar 2 ekime ihtiyacınız olacaktır ilk ekim çizgiğim alana kadar ve 1 sene sonra tepe ekimi şeklinde düşüne bilirsiniz
Global Moderator

mmtmt

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 15 Şubat 2021, 00:42:54 »
Daha önce kan testi yaptırmıştım. D vitamini ve B12 az çıkmıştı. Özel bir laboratuvarda DHT testi yaptırdım. İki tane de doktora gösterdim İkisi de seviyen normal demelerine rağmen ama minoxidil verdiler. Bu perhiz bu ne lahana turşusu onu da anlamadım. O ilacı da biraz inceledim ama kullanımı pek sürdürülebilir değil sanırım. O yüzden şimdilik vitaminleri alıyorum.

ücret ne kadar ödediniz tahliller için

Münir

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 15 Şubat 2021, 01:10:59 »
saç ekimi için erken değil tam zamanı ama burda önemli olan nereye ektireceksin en çok seni yoracak olan buna karar vermen olacaktır aksi takdirde sadece saç ekimine karar verip doğru dürüst incelemeden yaptırırsan işin zor .o yüzden forumu iyi incele doğru karar ver derim.

hikmet__

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 15 Şubat 2021, 09:58:03 »
ücret ne kadar ödediniz tahliller için

DHT testi için 260 TL ödedim. Kan testi zaten hastenelerde bedava yapılıyor.
  • Yaşınız 25

hikmet__

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 15 Şubat 2021, 09:59:24 »
Selamlar 2 ekime ihtiyacınız olacaktır ilk ekim çizgiğim alana kadar ve 1 sene sonra tepe ekimi şeklinde düşüne bilirsiniz

Peki sizce de saç ekimi için şu an uygun mu yoksa 30 yaşına kadar biraz daha beklemeli miyim?
  • Yaşınız 25

MyLifeBeLike

• Sr. Member
  • Sivaslı KEL
« Yanıtla #10 : 20 Şubat 2021, 19:16:24 »

Dht testi olduğunu ilk defa duyuyorum kan testi ile mi yapıyorlar birde referans aralığı nedir acaba?
  • Ekim Tarihi: 22.02.2021
  • Ekim Merkezi ismi Life Hair Şahin ÇELİK
  • Greft Miktarı 3400
  • Yaşınız 38
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=20286.0

TAKVİYELER

Venatura Omega 3 Trigliserid Formlu günde 2 kapsül
Venatura D3 K2 günde 15 damla (D vitamini)
Çiğ Badem günde bir avuç
Taze sıkılmış nar suyu günde bir bardak
Limonlu su günde 2 litre
Evocapil Plus günde 2 kapsül

hikmet__

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 21 Şubat 2021, 09:40:29 »
Dht testi olduğunu ilk defa duyuyorum kan testi ile mi yapıyorlar birde referans aralığı nedir acaba?

Evet, kan alıp yapıyorlar. Sonuçlar bir haftada çıkıyor. referans aralığı 120-900 arası ama sonucun değeri boya, yaşa, kiloya ve cinsieyte göre değişiyor.
  • Yaşınız 25

Facebook Twitter Instagram