Gönderen Konu: Saç ekimi yaptırmalı mıyım? Yoksa ilaclara devam mı etmeliyim?  (Okunma sayısı 917 defa)

tzitzila

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Merhaba abilerim, kardeşlerim. Forumu uzun süredir takip ediyorum, bugün üye olup fikirlerinizi almak istedim. 26 yaşındayım. 20'imden beri yavaş yavş saçlarım dökülmekte. Kısaca serüvenimi anlatayım:

Daha önce bir çok takviye ilaç, vitamin denedim. Şimdiye kadar en başarılısı fitcare adlı ilaçtı.

Fitcare'den önce

Fitcare'den 4 ay sonra

Fitcare'den 7 ay sonra

Ancak kullanmaya devam ettikçe etkisini yitirdiğini görüp bıraktım. Çünkü aylık 300tl vermek zor geldi. Ben de klasik ilaçlara döndüm:

Minoxil 3-4 ay bunu kullanayım dedim. Fiyatı uygundu. Ancak herhangi bir faydasını görmedim. Aksine vücüdum kıllandı.
Şuan Yves Rocher'in anti-chute bakım kürünü kullanıyorum. Saç dökülmem durdu. Ancak eski saçlarım geri gelmiyor..

Ve mevcut durum:

Evet gördüğünüz gibi tepem yeniden açıldı.. Artık kalıcı bir çözüm istiyorum. O yüzden birkaç sorum var size. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

1. Saç ekimi yapmalı mıyım? Yaparsam saçlarım kalıcı ve doğal gözükür mü?
2. Saç ekiminden öncesinde ve sonrasında ilaç kullanacak mıyım? Yani bu takviyeler hep hayatımda mı olacak?
3. Şuan saçlarım için ne tavsiye edersiniz?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç ekimi yaptırmalı mıyım?
« Yanıtla #1 : 11 Ocak 2022, 14:05:33 »
Linklerle değil foruma yükleyin resimleri lütfen
Global Moderator

tzitzila

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç ekimi yaptırmalı mıyım? İlaca
« Yanıtla #2 : 11 Ocak 2022, 14:41:16 »
Düzenledim, teşekkürler uyarınız için

Fenerbahce19070

• Full Member
Ektir kurtul kardesim bence, ugrasma ilacla felan
MD Plus bio Sampuan
MD Plus bio Tablet, sabah aksam
MD Plus bio Sprey, aksam
Balik yagi kapsulu, hafta da 2/3 defa
Multivitamin tablet, hafta da 2/3 defa
Keciboynuzu özü, hafta da 3/4 defa
Kabak cekirdegi yagi, hafta da 2/3 defa
Bol bol Nar suyu

patmizeycek

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
saçlarınız güçsüz ve ince duruyor.İlk buna yönelik tedavi yaptırıp sonra ekim düşünün.Donör alanın yeterli olup olmayacagı ıcınde sac ekım uzmanlarıyla görüsün mutlaka.

Edgar X

• Hero Member
fitcare neden bıraktın.

Ekimi bekleyen kumrular gibi

• Sr. Member
Fitcareyi arastirdim sikayet var .coma kendi adamlari yorum yapmis bence güvenimi kaybetti, sikayet.com da övmek için girmisler azcik internet kurdu olan anlar 😂 yok efendim cok kaliteli ama basligi bilmemne orasi burasi şöylr ama harika falan.. sizinde sacinizda etkili olmuş ilginc içinde acaba finasterid mi var diye düşündum.. bu arada ektirmelisiniz
  • Ekim Tarihi: 23.10.2021
  • Ekim Merkezi ismi Medpoint Global
  • Greft Miktarı 6200
  • Yaşınız 30
  • Medikal Tedavi Biotin 5000 ,trichoplus ,prozinc plus şampuan,prozincplus losyon
Medpoint Global 6200 greft ekim sürecim
Saç ekim sonuçları
Saç ekimi forum

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=24417.msg463796#msg463796

emekli kel

• Hero Member
 asumana git finasterid kullan
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Kayser Soze

• Hero Member
Dostum, ektirmeni öneririm.

Tedavi saç olmayan yerden saç çıkarmaz. Saç olmayan yerlerine ektirirsen daha estetik bir görüntüye sahip olursun. Esasında saç ekimine en uygun açıklık sizin açıklığınız. Mesela benim tek ekimle kapanmayacak bir açıklığım var ve zor oluyor başarılı bir sonuçla karşılaşmak benim için.

Senin açıklığın az ve az bir ekimle güzel bir görüntü sağlayabilirsin. Yalnız az bir sayı ile (en fazla 3.500) ekim yaptırırsan ilerde yine donör lazım olabilir.
Çünkü yaşın itibariyle dökülmen devam eder.

Takviye/Tedavi konusu ise, uzun yıllar devam etmen gereken bir konu. Ektirsen de ektirmesen de tedaviye genellikle devam etmen lazım

Kayser Soze

• Hero Member

Dostum seni rahatlatmak için veya kliniği savunmak için söylemiyorum; doğallık konusunda kötü olduğunu düşünmüyorum.

Ön tarafların çoklu greft olması ve donörü homojen kullanmaması, tekli, ikili ve çoklu greft sayılarını bildirmemesi konusunda bende bu kliniği bu noktalardan beğenmiyorum ancak dediğim gibi senin ekimin de doğallık açısından çok kötü bir görüntü yok, kötü bir görüntü de yok. Yani ben böyle görüyorum ama tabi ekimi yaptıran sensin, senin memnuniyetin önemli.
« Son Düzenleme: 09 Şubat 2022, 12:37:01 Gönderen: Hintell »

Kayser Soze

• Hero Member
Ve ayrıca o saçlar yine zamanla zayıflayacak. Önce çoklu greftler ikiliye, sonra tekliye ve en nihayetinde incele incele zaten dökülecekler...
Dht, nasıl ki önceki saçlarımızı bu şekilde döktü. Arkadan alınan ve öne ekilen saçları da bu şekilde dökecek.

Bu nedenle önlere ekilen çoklu greftler zamanla ikiliye ve sonra tekliye dönüşecek...
Olayın bir de bu yönü olduğunu düşünüyorum.

LOESS

• Hero Member
 Bu beklentiyle alakalı bir durum, şu forumda doğal bir ön çizgi çok nadir, hiçbirisi Allahın yarattığı gibi olması beklenemez. Bu doğallık saçın kalınlık, koyuluklada alakası var, ince saçlı bir insanın önüne çoklu greftleri doldursa sırıtmaz, senin gibi gür, sık bir ön çizgim olsun bir milyon borcum olsun dediğim gibi beklentiyle alakalı bir durum. İnsan içine çıkmamak diyorsun, cidden üzülüyorum sana kardeşim içinde bulunduğun psikolojiye keşke biraz daha bu şeye yoğunlaşmasan, kafan rahatlasa ne güzel olur. Birde anlatamadığım seninde anlamadığın bir nokta var kardeşim ön çizgini istemiyorsun kafaya takmışsın olabilir, yahu çözümü var git ücretsiz revize yaptır kendine mutlu ol çözümü olan bir vakaya direniyorsun, saçın yanmamış saçlı derin çökmemiş, yahu çözümü var git söktür ön greftleri vertexe aldır tekli greftleri de öne ektir, böyle bir imkanın varken, şöyle böyle demen, üzülmen çok anlamsız değil mi ?  Çözümü var, gideceksin revizeni yaptıracaksın. Hem kafan rahatlıyacak hem sen memnun olucaksın. Fakat bunu reddedip, insan içine çıkamıyorum demen, senin üzülemene sebep olucak, kısır döngüye gireceksin.
« Son Düzenleme: 09 Şubat 2022, 12:37:13 Gönderen: Hintell »

halu80

• Sr. Member
Konu acmadim. Coklu greftlerle alakali bir konu acmistim, orda resimleri paylasmistim nasil durdugunu ve yukarida yazdigim sitemlerimi ilettim. Ama konuyu sildi moderatörler.

Ekim Planı

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Bu foruma yakışmayan bir durum.  Neden silindiğini araştırmalı veya konunu açıp resimlerle desteklemelisin bana kalırsa. Yoksa başarılı bir merkez zan altında kalır.

LOESS

• Hero Member
Kendim ektirdiğim için demiyorum, senelerce Asuman Hanımın bütün ekimlerini incelemiş birisi olarak söylüyorum, cidden işini layıkıyla yapan, Asuman Hanım ve çalışanlarının titizlikle ve ara vermeden çalıştığı bir merkez. Taktığı maskeleri bir an bile çıkarmadılar, mola dahi vermediler 9-10 saat boyunca ilmik, ikmik güzel bir şekilde ekim yapıyorlar. Ben çıktığım zaman dedim, Allah kolaylık versin çok zor bir iş, onların yerinde olmak istemezdim. O yüzden nekroz un 'N' si bile yok bu merkezde. O yüzden böyle bir kliniği zan altında bırakılmaz. Halu kardeşim güzel bir şekilde konunu açarsın sürecini paylaşırsın herkes daha net bir şekilde yorum yapabilir. Sadece ön profilini yakından net bir şekilde çekip kimsenin yorum yapmasını bekleyemezsin. Belki istemediğim bir ekim olmuş da olabilir canını sıkmış da olabilir, ücretsiz revize yaptırıp bu ekim defterini kapatabilirsin tabi sana kalmış. İnşallah istediğin durum gönlünce hallolur.

Facebook Twitter Instagram