Gönderen Konu: Doktorun verdiği ilaçlara Takviye olarak önerebileceğiniz ilaçlar  (Okunma sayısı 7135 defa)

Kamil70

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Arkadaşlar merhaba Ekimin 7.ci günündeyim. Hastanenin verdiği ilaclar Trıchoplus ve Avesin saç bakım serumu. Bunlara 20.ci günde başlayacağım ve suan coraspin kullanıyorum.
Tecrübeli arkadaşlar bu ilaçların yanına yan etkisi olmayan yada az olan tecrübe edilmiş hangi ilaçları önerirsiniz hem saç uzaması hemde olan saçları korumak amacıyla.

kelkaldım

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Minoxil saç ekiminden sonra üç beş ay kullanmak şartıyla saç uzamasında ve ekilen saçların çıkmasında çok etkili .normalde minoxilden nefret ediyorum ama minoxil kullananların saçları çok çabuk çıkıyor süreci en az iki ay öne alıyor.istersen bir araştır.

Kamil70

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları

Minoxil saç ekiminden sonra üç beş ay kullanmak şartıyla saç uzamasında ve ekilen saçların çıkmasında çok etkili .normalde minoxilden nefret ediyorum ama minoxil kullananların saçları çok çabuk çıkıyor süreci en az iki ay öne alıyor.istersen bir araştır.

minoxil gercekten işe yarıyor baya arastırdım fakat ömur boyu kullanmak gerek bıraktıgında doktugunu soyluyor burdakı arkadaslar olsun baska yerlerde olsun. doktorumun verdigi ilaca ek olarak proscar 5/1 bioak 5mg biotin kullanayım diyorum şimdilik düsüncem o yönde

deviantart90

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Minoxil kullananlar 6 ay kullanıp yavaş yavaş bıraktığında bir problem olmadığını iletmişlerdi bana. Atıyorum günde 2 fıs ise tek fısa düşürüp sonraki aylarda komple kesmek şartıyla sıkıntı olmayacağı bilgisi verilmişti. Tabii gene siz bilirsiniz.

Saçsız_Kral

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Avesin saç bakım serumu ile minoxil aynı şey değil mi ??

Kamil70

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
evet bende merak ediyorum bu sorunun cevabını. ayrıca ekim yaptırdıgım yer bana avesin şampuan önermisti. sampuanın rengi beyazdı. avesinin bölge bayinden tekrar siparıs ettım aynı sampuanın rengi sarıydı. mesaj attım bakalım ne cevap verıcekler

byburkay

• byburkay
  • Hero Member
Minoxil ile ilgili bende önyargılıyım ama 30.gün itibari ile bende kullanacağım bakalım .
Gerçekten çok iyi işe yarıyor çıkışları öne alıyor ve daha iyi sonuç gösteriyor , sürekli kullanma olayı dökülmeye yüz tutmuş saçta olur bence ekim saçını pek etkilermi bilmiyorum bende 2 kutu kullanıp sonra kademeli olarak bırakacağım ama kademe olarak ne yapacağıma karar veremedim :)
çaresini bulursan beni etiketle :)

Bunun haricinde proscar yan etkisini göze alıyorsan kullan , + Biotin 5mg kesinlikle kullan , sabah akşam xpecia kullanabilirsin.

Kamil70

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
avesin firması ile görüstüm. avesin sprey ile minoxil in arasında çok fark varmıs bıraktıktan sonra herhangi bir dökülme durumu olmuyomus. biotin kullanıyorum avesin tablet avesin sprey biotin ve coraspirin kullanıyorum şimdilik. proscarın yanetkisi bana falan vurur o riski alamam ayrıca minoxil de gözümü korkutuyor

byburkay

• byburkay
  • Hero Member
avesin firması ile görüstüm. avesin sprey ile minoxil in arasında çok fark varmıs bıraktıktan sonra herhangi bir dökülme durumu olmuyomus. biotin kullanıyorum avesin tablet avesin sprey biotin ve coraspirin kullanıyorum şimdilik. proscarın yanetkisi bana falan vurur o riski alamam ayrıca minoxil de gözümü korkutuyor

Avesinin etken maddelerinde de saw salmetto ve Procapil var , bence minoxidil ile hemen hemen aynı etkiye sahip olur ama kullanmayı bırakırken her ihtimale karşı kademeli olarak bırakırsan bence sorun olmaz ben minoxil kullanmaya başlıyacağım bakalım inşallah sorun yaşamam :)

Sergeant

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Benim kullandığım takviyeler;
Xpecia Tablet
HP Biotin 5 Mg (Xpecia ve biotin aynı anda sicvilce yapıyor biotini 2 günde bir alıyorum)
Solgar 1000 Mg B12 Vitamin (Sağlıklı saç cilt ve tırnak için temel ihtiyaçtır)
Ocean Plus Omega 3 Vitamin (Kanı inceltir ve damarlarda daha hızlı akmasını sağlar)
Gnc Arginmax (Arginine Damarları genişletir ayrıca Gisang var içerisinde Kan basıncını arttırır ve Xpecia gibi ilaçların yan etkilerini bastırır)

Ocean

• Yeni üye
  • *
Avesinin etken maddelerinde de saw salmetto ve Procapil var , bence minoxidil ile hemen hemen aynı etkiye sahip olur ama kullanmayı bırakırken her ihtimale karşı kademeli olarak bırakırsan bence sorun olmaz ben minoxil kullanmaya başlıyacağım bakalım inşallah sorun yaşamam :)

Ben Minoxil'de yan etki görmüştüm. Bu Avesin ve Hairforte sprey'de yan etki olmuyor sanırım doğru mu?

Kamil70

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ben Minoxil'de yan etki görmüştüm. Bu Avesin ve Hairforte sprey'de yan etki olmuyor sanırım doğru mu?

ben firmayı arayıp gorustum herhangı bır yan etkısı yokmus

Ocean

• Yeni üye
  • *
ben firmayı arayıp gorustum herhangı bır yan etkısı yokmus

Avesin de bulamadım şöyle bir bilgi ama Hairforte'de yazıyor. Sanırım bir süre kullandıktan sonra spreyin günlük kullanım dozu azaltılıyormuş gerekirse
Ozaman aynı şey Avesin için de geçerlidir dimi? Mesela 3 ay, 6 ay herneyse kullanıcaksın sonra günde 1 doza düşürsen nasıl olur?

Veya hap kullanmayacaksan sırf sprey kullanacaksan mesela 1 yıl boyunca günde 2 doz sprey her gün, sonra azaltsak?
Veya 6 ay sprey+hap sonra 1. yıl bitimine kadar sadece sprey 2 doz olarak. Sanırım bunlar kişinin durumuna göre değişir dimi çünkü mesela doz azaltımı yapıp da dökülme artarsa ozaman o kişi 2 doz kullanmak zorunda galiba.

Murat_T

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları

yanlış bilgi procapil ve minoxil ayrı etken maddelerin isimleri bana göre procapil minoxilden daha sağlıklı ve etkili ama nedense minoxilin daha çok reklamı olduğu için olsa gerek daha çok tercih ediliyor.

Facebook Twitter Instagram