Gönderen Konu: Saç ekimi yaptırmalı mıyım beklemeli miyim ?  (Okunma sayısı 1562 defa)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç ekimi yaptırmalı mıyım beklemeli miyim ?
« Yanıtla #1 : 08 Temmuz 2021, 17:37:46 »
Saç ekimine uygunsun ama yaş olarak küçüksün
Global Moderator

Bağzıları

• Full Member
« Yanıtla #2 : 08 Temmuz 2021, 17:50:47 »
Eğer şimdi ektirirsem nelerle karşılaşabileceğimi az çok biliyorum saçlar dökülebilir ama bazen ekimle beraber saçların ömrü artabiliyor. Bu arada 1.5 aydır xpecia kullanıyorum. Şimdi bir ekim yapsam ilerde 2.  bir zorunlu ekim yapma olasılığım kaçtır ? Yerimde olsan ne yapardın? çok kararsızım. Günlük hayatta sürekli şapka takıyorum saç dökülmesi beni günlük hayatta baya etkiliyor psikolojik olarak. Şapka takmam saçım için kötü evet ama bu kelliği kendime yakıştıramıyorum. Hintell abi senin tecrüben vardır, çok insan görmüşsündür bu tecrübelerine dayanarak bana yardımcı olur musun ?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 08 Temmuz 2021, 18:28:42 »
Şimdi yaptırırsan sadece ön orta yaptır tepeye girme

İleride ekime ihtiyacın olacak

2 ekimde yani ileri bir zaman diliminde ekim yaptırdığında gene ön orta sıklaştırır ve tepeye ekktirsin

Durum böyle olur yaşın erken tekrar belirteyim
Global Moderator

Bağzıları

• Full Member
« Yanıtla #4 : 08 Temmuz 2021, 18:34:44 »
Anladım çok teşekkür ederim

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #5 : 08 Temmuz 2021, 19:32:11 »
Çok gençsiniz ve saçlarınızda ince telli eğer çok büyük problem haline getirmiyorsanız saç dökülmesini bence ekim için acele etmeyin. En azından saçlarınızın dökülmesini gözlemlersiniz. Sadece üstteki saçlar dökülmüyor zamanla yaş ilerledikçe ekim için alınacak donör alanda da saç kayıpları oluyor. Agresif dökülme yaşarsanız ekim için pişmanlık duymanızı ileride canınızı sıkabilir.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 08 Temmuz 2021, 21:01:59 »
 önce olanı korumaya calıs
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Bağzıları

• Full Member
« Yanıtla #7 : 09 Temmuz 2021, 01:09:54 »
@onizuka eikichi

Problem haline getiriyorum çok fazla. 50 60 yaşındaki dayılar gibi hissediyorum. Birde çok takıntılıyım mükemmelliyetçi bir yapım var. Ben çok tereddütteyim acaba ilerleyen vakitlerde ekilen yer hariç ortalar dökülürse napıcam çok büyük hayal kırıklığı yaşarım. Tepe noktamın seyrekleşmesi beni daha bi dayı gibi yapıyor maalesef. Valla öyle bi haldeyim ki bıraktım işi gücü tek derdim saç oldu. Allah düşmanımın başına vermesin bu yaşlarda. Yorumun için teşekkürler

Bağzıları

• Full Member
« Yanıtla #8 : 09 Temmuz 2021, 01:11:36 »
@emekli kel
Bana tecrübelerine dayanarak nasıl koruyabileceğim hakkında bilgi verir misin? Xpecia kullanıyorum 1.5 aydır. Teşekkürler

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 09 Temmuz 2021, 12:36:47 »
 rica ederim finasteride daha yas erken dhtbloker losyonları arastır spiro miracle losyon falan doğru değil ama ben olsam finasterid kullanır biotin kullanır 6 ay sonra ektirir ilaçlara devam ederdim.ben 22 yasında basladım finasateride sorun gormedim sitede senden gencler finsteridin daha ağırı dutastaride kullanıyor yanlış işler ama ben yanlışı yapardım
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Bağzıları

• Full Member
« Yanıtla #10 : 09 Temmuz 2021, 23:33:29 »
@emekli kel dutasterid xpeciaya göre ne kadar daha etkili ? Birkaç kişiden gördüm bu şekilde kullanarak vertex bölgesindeki sıklığı artırıyormuş bu konu hakkında bilgin var mı ? Birde 6 ay sonra ekim yaptırırdım dedin neden 6 ay sonra çok uzun bir süre değil hani 3 4 seneye kıyasla çünki kafamda ertelersem en az 3 4 sene ertelerim hesabı vardı o yüzden 6 ay az bir süre geldi. Birde sen 22 yaşında kullandığın dutasteride ve diğer biotin falan bunlardan ne kadar fayda gördün bir kaç fotoğrafla anlatır mısın ?

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 09 Temmuz 2021, 23:51:49 »
Antiandrojenlerin sizin yaşlarınızda kullanımını doğru değil. İleri de saçınızdan daha büyük sorunlarla karşılabilirsiniz. Öncelikle finasterid, dutasterid nedir, yan etkileri nelerdir iyice araştırın derim. Saç ekimi için sizi anlayabiliyorum ama ilerisi için pişman olma olasılığınız maalesef yüksek bir olasılık. Ama uzun yıllar kullanılacak antiandrojen ile saç ekimi muhtemelen beklentilerinize cevap verebilir. Tek sorun yan etkilerinin olması. Yani bu işin bencesi yok! Herkesin yaşadığı yan etkiler ve beklentileri farklı bu yüzden iyice araştırın derim. Kimse genç yaşta kel kalmak istemez sizi çok iyi anlıyorum ve ileride pişmanlık yaşamanızı asla istemem. Forum da bir çok konu var sizinle benzer sorunları içeren boş vakitlerinizde hepsini inceleyin derim.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Bağzıları

• Full Member
« Yanıtla #12 : 10 Temmuz 2021, 00:04:11 »
Ya inan artık ne yapacağımı şaşırdım. Herşey bu yaşlarımda üst üste geldi birçok kötü şey yaşadım. Antiandrojen dediğin xpecia mı yoksa dutasteride mi? Araştırdım yan etkilerini falan düşük bir olasılık deniliyor. Bu yan etki sertleşmeme falan mı yoksa daha ağırı çocuğa sahip olamama mı ? Saç ekimi büyük olasılıkla pişmanlık olur senin için dedin. Artık napacağımı bilmiyorum gerçekten. Bu yaşlarda başıma gelecek en ağır şeyler geldi stres sıkıntı vb. Anlayacağın çıkmazdayım şuan maalesef. Hani önceden çok iyi saçlara sahip olmasaydım bu kadar takmazdım. Allah yardımcımız olsun.

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 10 Temmuz 2021, 00:45:42 »
Ya inan artık ne yapacağımı şaşırdım. Herşey bu yaşlarımda üst üste geldi birçok kötü şey yaşadım. Antiandrojen dediğin xpecia mı yoksa dutasteride mi? Araştırdım yan etkilerini falan düşük bir olasılık deniliyor. Bu yan etki sertleşmeme falan mı yoksa daha ağırı çocuğa sahip olamama mı ? Saç ekimi büyük olasılıkla pişmanlık olur senin için dedin. Artık napacağımı bilmiyorum gerçekten. Bu yaşlarda başıma gelecek en ağır şeyler geldi stres sıkıntı vb. Anlayacağın çıkmazdayım şuan maalesef. Hani önceden çok iyi saçlara sahip olmasaydım bu kadar takmazdım. Allah yardımcımız olsun.

Antiandrojen dutasterid ve finasterid vb. dht baskılayıcı ilaçların içeriğinde bulunan etken maddelerdir. Yan etkilerini finasterid içerisinde bulunan ve kullanılan yaygın ilaçlar proscar 4 - 5/1 mg ve propecia, dutasterid bulunan ilaç ise avodart adlı ilaçta bulunur. Prospektüslerini kendiniz okursanız bilgi sahibi olabilirsiniz. Sizin kullandığınız Xpecia içeriğinde de doğal antiandrojen olarak kabul edilen saw palmetto bulunur. Teori aynı görevi kullanmak yani dht baskılamak için kullanılır. Saç dökülmesi psikolojik olarak insanları yıpratır haliyle ama sizin yaşlarınızda bu tarz takviyeler kullanımı ilerleyen dönemde farklı sorunlar yaşatabilir. O nedenle mutlaka araştırın derim. Bana sorarsanız ben kullanmayın derim. Çünkü yaşınız çok genç.

Bağzıları

• Full Member
« Yanıtla #14 : 10 Temmuz 2021, 00:52:57 »
Bu yaşta kullanmazsam hani saçları tutmak adına bişi yapmazsam maks 3 senede kelim ben. Çok genç derken neyi kastediyorsunuz tam olarak anlayamadım. Elim kolum bağlı rüyada olduğumu düşünüyorum :))

Facebook Twitter Instagram