Gönderen Konu: 7 aylık finasterid+minoxil+xpecia TEDAVİ SONUCUM.  (Okunma sayısı 960 defa)

Sınmotto

• Jr. Member
  • **
Merhabalar 18 yaşlarımda başlayan dökülmem 21-22 yaşlarımda iyice arttı vertex ve yan bölgeler her geçen gün döküldü birkaç cildiye gezdim ve aldığım yanıt hep aynıydı,  genetik…   (anne tarafı da baba tarafı da kel) . Bunun sonucunda son çare tedaviye başlama kararı aldım  15 gün ameliyat olmam dolayısıyla ara verdim tedavinin kalan sürecinde aksattıgım günler de oldu malum iş yoğunluğu. 11 nisan 2022’de   1/4 proscar - alopexyt günde bir-xpecia günde bir - haftada 1 ketoral şampuan / prozinc şampuan ve duştan sonra prozinc serumuyla saçıma düzenli olarak masaj yaptım. Takviye olarak magnezyum kullandım. Haftada 3 gün dermarroler kullandım dermaroller sonrası minoxil yaptım sadece şakaklara kullandım minoxili.

(Tedaviye başladıgım zaman saçım kısa oldugu için uzun halinim fotoğrafı yok o yüzden kıyaslama olarak pek eşit olmayacak ilk 2 fotograf tedaviden önce kısa hali son 3 güncel.)

Sonuç olarak memnun kalmadığımı söyleyebilirim beklediğim gibi bir sonuç çıkmadı sadece vertexim biraz kapandı minoxu sadece şakaklara kullanmama rağmen yanlarda ufak cansız kıllar harici bir gelişim  olmadı. Tedaviden önceki haline göre daha iyi olduğunu söyleyebilirim ama istediğim ve verdiğim emeğe değer bir sonuç alamadım. Bu şekilde saçımı korumayı düşünüyorum. Finansterid-minoxil kullanıp inanılmaz sonuçlar alan kişiler gördüm ama ben böyle bir şey yaşayamadım malesef.. saçımı genellikle kısa kullandım ilk kullanmaya başladıgımda 3 numaraydı kuaför oldugum için devamlı saçımın uçlarını kestim kırılıp dökülmesin diye ve fön ve saç şekillendirici asla kullanmadım saçımı havluyla kibar bir şekilde kuruladım.

tedaviye devam edicem ama saçım hala canımı sıkıyor. Çok cansız şekil almıyor ve en cok canımı sıkan şey  sabah yıkıyorum akşam üstü yağlanıyor ne yaptıysam bu sorunu halledemedim saç derisi parlıyor ve saçım inanılmaz renksiz ve cansız gözüküyor.
Sonuçla ilgili görüşlerinizi merak ediyorum ve yağlanma sorununu için  yardım ederseniz sevinirim tavsiyelerinizi ve görüşlerinizi bekliyorum.

Baran Kara

• Yeni üye
  • *
Ynt: 7 aylık finasterid+minoxil+xpecia TEDAVİ SONUCUM.
« Yanıtla #1 : 19 Ekim 2022, 21:52:55 »
Hocam bende 3 ünü düşünüyorum çok ağır gelmedimi size yan etki gördünüz mü

Sınmotto

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 19 Ekim 2022, 21:57:53 »
Hocam ben görmedim  yönlendirmek veya tavsiye etmek gibi olmasın ama kendi yaşadığımı  anlatmak gerekirse finasterid yan etkilerinin tersini yaşadım libidom yüksek sertleşme veya sıvılaşma gibi bir sorun yaşamadım 7 ayda.
Tabi sana nasıl bir etki verir bilemem.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 20 Ekim 2022, 08:42:37 »
Finasterid ters etki yapar ya libidoyu düşürür ya arttırır ya da hiç yan etki hissetmezsin
Bunların dışında bence iyi bir gelişme olmuş görünüyor saçında
Zamanla zaman geçtikce saçların daha da güçlenecektir bu biraz zaman melesesi zaman geçtikçe düçlendiriyor

Bunların dışında yapabileceğin bir durum yok saç ekiminden başka onuda gerekiyorsa düşün böyle idare ediyorsan ileriki zamanlara ertele saç ekimi ne kadar geç yapılırsa o kadar doğru
Global Moderator

Sınmotto

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 20 Ekim 2022, 09:04:57 »
Teşekkürler hintell yorumun için, dediğim gibi bir süre daha korumayı hedefliyorum yaş 23
İlerde ekim mutlaka olacak şuanlık ne kadar ileri atarsam okadar iyi olur benim için.

Facebook Twitter Instagram