Gönderen Konu: 5000 Greft - Yaş 33 - FUE/DHI - Dr. Kinyas Düşünmez  (Okunma sayısı 6201 defa)

jiv

• Full Member
  • J. i. v.
Ekimi 10 mayısta yaptırdım sanırım %60'tan fazla bir çıkış oldu, ama henüz ön taraf istediğim şekilde hacimlenmedi. Şimdilik ön taraf seyrek görünüyor. Doktorla konuştum çıkışlar devam edecek süreç sonunda ihtiyaç duyarsan elbette revize yaparız dedi. Ön tarafın seyrekliğiyle ilgili forumdan tecrübeli arkadaşlara mesaj attım, onlar da gelişir dediler o yüzden sürecin sonunu beklemeye karar verdim. Eğer ön taraf istediğim şekilde sık gözükmezse revize yaptıracağım. Mesaja en fazla 5 fotoğraf eklendiği için, fotoğrafları parça parça ilk günden güncele doğru sıraladım.

Not: şok dökülme 17. günde başladı, 42. günde sona erdi, ilk çıkışlar 81. günde başladı.

jiv

• Full Member
  • J. i. v.
Ynt: 5000 Greft - Yaş 33 - FUE/DHI - Dr.Kinyas
« Yanıtla #1 : 28 Ekim 2022, 18:04:59 »
9 - 17 - 42 - 75 - 81

jiv

• Full Member
  • J. i. v.
« Yanıtla #2 : 28 Ekim 2022, 18:07:38 »
98, 107, 147, 164

jiv

• Full Member
  • J. i. v.
« Yanıtla #3 : 28 Ekim 2022, 18:38:00 »
En sondaki fotoğraf 164. güne ait. Bugün saçları eşitlemek için, son kez 2 numara başlıkla saçları kısalttım. Fin, Min türü hiçbir ilaç kullanmadım, sadece saçlarım hızlı uzasın diye ilk günden beri biotin alıyordum. Biotin bende sadece saç değil sakalda da etki yaptı, sakalımda da gürleşme fark ediyorum. Galiba benim biotin eksikliğim varmış, biotinin bu kadar etki yapacağını bilseydim daha önce kullanırdım. Sakal ile bıyığın birleştiği alanda bir seyreklik vardı, orası çok canımı sıkıyordu, biotin kullandığımdan beri nasıl olduysa orası da gürleşmeye başladı. Sanırım bu biotin zayıf kökleri güçlendirip kalınlaştırıyor.  :D

jber

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 28 Ekim 2022, 19:28:31 »
Gayet güzel bir ekim olmuş , saçların kalınlaştıkça çok daha güzel olacaktır maşallah diyelim

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 28 Ekim 2022, 20:43:36 »
Selamlar saç ekimi güzel gidiyor  süeeç olarak neden böyle geç paylaşım yaptınız zamanında yapmadınız?

Ekim planlama güzel sık ekilmiş temiz
Ön çizgiye bir kaç dokunuş olsa daha güzel olurdu ama bu ön çizgi de kötü değil güzel
Global Moderator

jiv

• Full Member
  • J. i. v.
« Yanıtla #6 : 28 Ekim 2022, 21:52:51 »
Gayet güzel bir ekim olmuş , saçların kalınlaştıkça çok daha güzel olacaktır maşallah diyelim

Sağol hocam

Selamlar saç ekimi güzel gidiyor  süeeç olarak neden böyle geç paylaşım yaptınız zamanında yapmadınız?

Ekim planlama güzel sık ekilmiş temiz
Ön çizgiye bir kaç dokunuş olsa daha güzel olurdu ama bu ön çizgi de kötü değil güzel

Değerlendirme için sağol hocam yazın ekim yaptırdığım için çok fazla nete girmedim, normalde ilk 2,3 gün yatmak gerekiyormuş sanırım, ben ekimin ikinci gününde bile kafamda hasır şapkayla 7,8 km yürüyüş yapıyordum.  ;D Ama araştırdım yürüyüş yapmak saç ekimi için iyi bir şeymiş, kan akışının düzenlenmesini sağlıyormuş.

Saç ekiminden önce 83 kiloydum şu an 74 kiloyum. Kendimi motive edip hem saçları hem de kiloları aynı anda aradan çıkarıyorum.  ;D
« Son Düzenleme: 29 Ekim 2022, 11:26:26 Gönderen: jiv »

pisikletadam

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 28 Ekim 2022, 23:32:13 »
ön taraf biraz geriden geliyor fakat henüz süreç bitmedi sürpriz gelişmeler olabilir bence biraz daha sabırlı ol bakalım.

jiv

• Full Member
  • J. i. v.
« Yanıtla #8 : 29 Ekim 2022, 00:50:24 »
ön taraf biraz geriden geliyor fakat henüz süreç bitmedi sürpriz gelişmeler olabilir bence biraz daha sabırlı ol bakalım.

Aynen hocam yeni atakları bekleyeceğiz. Saç gelişimiyle ilgili yabancı sitelerde şöyle bir tablo buldum, gelişim herkeste aynı olmaz ama o tablo az çok doğruysa umut var demektir. Sonuçta ben daha 6. aya bile girmedim.
« Son Düzenleme: 29 Ekim 2022, 00:58:06 Gönderen: jiv »

jiv

• Full Member
  • J. i. v.
« Yanıtla #9 : 29 Ekim 2022, 01:21:20 »
Tabloyu Türkçe'ye çevirirsek sanırım şöyle diyor;

3. ay, 4. ay, 5. ay; Bir tutam saç, ince, kısa ve renksiz.

-----------------------------------------------------------------------------

6. ay, 7. ay, 8. ay; Saçlar biraz daha büyür, daha fazla renk, sırım gibi olabilir.

-----------------------------------------------------------------------------

9. ay, 10. ay, 11. ay, 12. ay; Saçlar kalınlaşır, donör doğal görünür ve gelişim tamamlanır.
« Son Düzenleme: 01 Kasım 2022, 13:59:44 Gönderen: jiv »

jiv

• Full Member
  • J. i. v.
Ynt: 5000 Greft - Yaş 33 - FUE/DHI - Dr. Kinyas Düşünmez
« Yanıtla #10 : 01 Kasım 2022, 13:53:24 »
Bugün 174. gündeyim. Daha önce söylediğim gibi saçlarımı eşitlemek için son kez kısaltmıştım, saçın kısa görüntüsünü aşağıya ekliyorum. Saçlar kısayken sanırım daha iyi analiz ediliyor.

Kırmızıyla işaretlediğim alan ya geriden geliyor, ya da henüz çok ince olduklarından diğer yerlere göre daha seyrek görüntü oluşturuyorlar. Maviyle işaretlediklerim ise saç derisine sıkışmış çoklu greftler, yani aslında onlar dökülmüş ama deriye sıkıştıkları için öyle kalmışlar. Bazıları aşağıdan saç geldikçe kendi düşüyor, bazılarını da ben kendim sert masajla düşürdüm. O çoklu greftlerden bazılarını saydım içlerinde 7'li tel olan bile vardı.

Not: 2 fotoğrafta aynı sadece birini işaretlerle göstermek istedim.
« Son Düzenleme: 01 Kasım 2022, 14:24:48 Gönderen: jiv »

Harun Burak

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #11 : 27 Kasım 2022, 18:23:05 »
hocam güncel durumun nedir ? Foto atabilir misin
  • Ekim Tarihi: 04.11.2022
  • Ekim Merkezi ismi Dr. Kinyas
  • Greft Miktarı 6200
  • Yaşınız 26

hyperKel

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 27 Kasım 2022, 21:18:29 »
hemşirelerin hatalı olarak yan yana koyduğu greftler onlar yoksa 7 telli saç kökü olmaz dostum .

jiv

• Full Member
  • J. i. v.
« Yanıtla #13 : 28 Kasım 2022, 19:43:29 »
hocam güncel durumun nedir ? Foto atabilir misin

Hocam 1 ay önce saçları 2 numara kestirmiştim, henüz saçlarım uzamadı, uzadığında güncelleme yapacağım.

hemşirelerin hatalı olarak yan yana koyduğu greftler onlar yoksa 7 telli saç kökü olmaz dostum.

7'li greft nadir de olsa bulunuyor dostum, emin olmak için forumda arattım, başka kişilerde 7'li greftim çıktı diye kendi konularına yazmış.

kelceko

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 28 Kasım 2022, 21:36:08 »
Hocam 1 ay önce saçları 2 numara kestirmiştim, henüz saçlarım uzamadı, uzadığında güncelleme yapacağım.

7'li greft nadir de olsa bulunuyor dostum, emin olmak için forumda arattım, başka kişilerde 7'li greftim çıktı diye kendi konularına yazmış.

çevremde çok saç ektiren var onlardan gözlemlediğim bazen öbek öbek  bir demet saç fışkırıyor gibi görünüyor öyle doğal saç olması imkansız bence arkadaş doğru söylüyor yan yana sıkıştırdıkları greftlerdir.

Facebook Twitter Instagram