Gönderen Konu: Serkan Aydın 5600 Greft 28.10.2022 Yaş 38  (Okunma sayısı 759 defa)

Enesdem

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Serkan Aydın 5600 Greft 28.10.2022 Yaş 38
« : 30 Ekim 2022, 13:22:07 »
Merhaba, buradan yaptığım araştırmalar sonucu Arenamed de karar kıldım. Yaklaşık 6 ay önce karar verdim önden kapora yatırdım ve geçen cuma ekimi yaptık. Kanal açmanın bir kısmını Serkan Aydın yaptı. Anladığım kadarıyla ön çizgiyi belirledi ve genel akış yönlerini belirledi sonra işi diğer çalışanlara bıraktı kanal açmayı onlar sonlandırdı.

Öncesi ve sonrası fotoları paylaşıyorum. Değerli yorumlarınızı rica ediyorum. İlerleyen süreçlerde tekrar paylaşımda bulunacağım. Olumlu olumsuz gözlemlerim oldu ama bunları ilerleyen aşamada paylaşmak istiyorum. İnşallah güzel bir sonuç alırız. Mevcut saçlar iyi kötü idare ediyordu donör bölgede kötü bir sonuç veya ön bölgede tutmama yada eskisinden daha kötü bir görüntü büyük hayal kırıklığı olur.

Enesdem

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Serkan Aydın 5600 Greft 28.10.2022 Yaş 38
« Yanıtla #1 : 30 Ekim 2022, 13:45:16 »
Ekim sonrası ilk görüntüler. Evde ilk yıkamayı yaptıktan sonra. 2.gün

monoblok

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 31 Ekim 2022, 06:10:42 »
Hayırlı olsun saç ekiminiz saç ekimi öncrsi durum pek iç açıçı değil saçlar çok incelmiş o saçlar dökülğr finasterid gibi ürünlerle ancak güçlendire bilirsiniz saçlarınızı kullanmak içindr araştırma gerekir
Saç ekimindr sık yapılmış umarım güzel bir sonuç alırsınız.
  • Ekim Merkezi ismi Asmed 5000 GREFT

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 31 Ekim 2022, 06:23:58 »
Hayırlı olsun saç ekimimiz kendi saçlarınız çok incelmiş ekim sonrası dökülme daha fazla olabilir donör bölgeniz ekim öncesi iyi duruyor ekim sık yapılmış sık kanal açılmış saçlar çıkarsa sizi mutlu eder hayırlısı olsun
Global Moderator

Enesdem

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 31 Ekim 2022, 10:00:02 »
Üstadlar dökülmenin 40 yaşlara doğru tamamlandığı yönünde bir bilgim var o yüzden tutarsa sağlam tutar gibi bir kanıya da sahibim.  Bunda tabiki etken çok fazla ama olumsuz etkenleri minumuma indirmeye çalışacağım.

Beslenmeye dikkat ediyorum. Protein ağırlıklı ve lifli gıdalarla beslenmeye dikkat ediyorum.

Takviyelere gelecek olursak aslında dün kısmen karar vermiş ve bu gün başlayacaktım ama acele bir karar olmuş gibi gece boyunca araştırma fırsatım oldu dht baskılayıcı yan etkileri ve olumsuz görüşlerden dolayı tereddüt ettim. Fin ve türevi ilaçları 2 ay içerisinde tekrar değerlendireceğim.

Bu gün henüz 3 günüm 10. güne kadar ekim bölgesini gün içinde ozon yağı uygulayacağım. iyi sonuçları olan bir kaç klinikte ekim sonrası paketinde veriliyormuş. ( bilmeyen okuyup faydalanacaklar için O3 açısından zengileltirilmiş uygun asidite ve saflık değerlerinde  zeytin yağı imiş) .

Şimdilik vitamin için doğal beslenme, b vitamini, e vitamini, çinko, demir açısından zengin gıdalar ve xpecia düşünüyorum. Ayrıca 1 sonuna doğru donör için minoxil. Şuan donöre hücre toparlanmasını hızlandırmak için sadece argan yağı uyguluyorum gün içinde bir veya iki defa. Birde kliniğin verdiği ilaçlar onlar 7. Günde bitiyordu galiba. Sonra yalnız başımızayız.

Enesdem

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 31 Ekim 2022, 10:05:27 »
Son bir ekleme yapayım ekim önce detaylı bir tahlil yaptırmıştım bu gün doktorumla tekrar bir değerlendirmeye gideceğim ve ona göre dışarıdan vitamşn takviyesi de alabilirim.

Birde sorum olacak cildim saçım çok yağlanır bu saç kalitesi için kötü bir şey mi? Hatta her gün sabah duş almadan kesinlikle evden çıkamam aşırı yağlı bir görüntü var her zaman. Bu kötü bir şey ise ne yapabilirim?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 31 Ekim 2022, 10:22:32 »
Üstadlar dökülmenin 40 yaşlara doğru tamamlandığı yönünde bir bilgim var o yüzden tutarsa sağlam tutar gibi bir kanıya da sahibim.  Bunda tabiki etken çok fazla ama olumsuz etkenleri minumuma indirmeye çalışacağım.

Beslenmeye dikkat ediyorum. Protein ağırlıklı ve lifli gıdalarla beslenmeye dikkat ediyorum.

Takviyelere gelecek olursak aslında dün kısmen karar vermiş ve bu gün başlayacaktım ama acele bir karar olmuş gibi gece boyunca araştırma fırsatım oldu dht baskılayıcı yan etkileri ve olumsuz görüşlerden dolayı tereddüt ettim. Fin ve türevi ilaçları 2 ay içerisinde tekrar değerlendireceğim.

Bu gün henüz 3 günüm 10. güne kadar ekim bölgesini gün içinde ozon yağı uygulayacağım. iyi sonuçları olan bir kaç klinikte ekim sonrası paketinde veriliyormuş. ( bilmeyen okuyup faydalanacaklar için O3 açısından zengileltirilmiş uygun asidite ve saflık değerlerinde  zeytin yağı imiş) .

Şimdilik vitamin için doğal beslenme, b vitamini, e vitamini, çinko, demir açısından zengin gıdalar ve xpecia düşünüyorum. Ayrıca 1 sonuna doğru donör için minoxil. Şuan donöre hücre toparlanmasını hızlandırmak için sadece argan yağı uyguluyorum gün içinde bir veya iki defa. Birde kliniğin verdiği ilaçlar onlar 7. Günde bitiyordu galiba. Sonra yalnız başımızayız.

Hocam dökülme durmaz sadece aktif dht üretimi erkekde yaş ilerledikçe düşer yavaşlamış olur ve zaten büyük ihtimal o zamana kadarda yapacağını yapar siz de de devam ediyor ekim öncesi genel seyrelme var ve saçlar ince
Global Moderator

Enesdem

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 01 Kasım 2022, 18:26:06 »
Ekim sonrası 3. gündeyim.

Aşağıdaki takviyeleri kullanmaya başladım.

Xpecia
Solgar kalsiyum magnezyum çinko
Ocean D3 K2
Minoxil (1 ay sonunda başlayacağım)
Ayrıca ilerleyen aşamada minoxil yerine nane ve defne yaprağı ile olabildiğince bitkisel olarak devam edeceğim.

Finasterid ve türevlerine yan etkilerinden dolayı girmedim.

Burada bir arkadaşın paylaştığı güvenilir gözüken yaygın kaynaklardan alınmış makalelerde magnezyum-kalsiyum-d3k2-çinko bileşeninin DHT yi baskıladığını bağırsakları düzenlediğini yazmış. Yani finasterid türevlerinin yaptığını yan etkisiz olarak yapıyor gibi. Aslında DHT yi baskılayanın bağırsakların düzenli sorunsuz çalışması gibi anladım.

Ayrıca ekim bölgem çok gergin olduğu için yine buradan edindiğim deneyimle gün içinde 2 saatte bir nemlendirme yapıyorum çok rahatlatıyor. Klinikteki danışmanlardan da onay aldım.

Bakım, takviye sürecini kaynaklardan ve buradaki paylaşımlardan okuyarak derliyorum. Yanlış yaptığım bir şey varsa düzeltirseniz sevinirim.

kel piero

• Full Member
« Yanıtla #8 : 01 Kasım 2022, 19:37:33 »
hocam kalsiyum magnezyum çinko d vitamini gibi değerlerinize baktırdınız mı acaba. böyle bodozlama takviye alımını doğru bulmuyorum. ben geçen hafta dahiliyede kan verip baktırdım sadece d vitaminim düşük gelmişti sadece onu takviye ediyorum şu an.  diğer değerlerim normal olduğu için ekstra başka şeyler almıyorum mesela
  • Ekim Tarihi: 17.10.22
  • Ekim Merkezi ismi AKL
  • Greft Miktarı 3100

Enesdem

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 01 Kasım 2022, 20:57:59 »
hocam kalsiyum magnezyum çinko d vitamini gibi değerlerinize baktırdınız mı acaba. böyle bodozlama takviye alımını doğru bulmuyorum. ben geçen hafta dahiliyede kan verip baktırdım sadece d vitaminim düşük gelmişti sadece onu takviye ediyorum şu an.  diğer değerlerim normal olduğu için ekstra başka şeyler almıyorum mesela

Evet 10 gün önce tüm değerlere baktırdım. Reçeteli kullanılan bir D vitaminini haftada 2 defa kullanıyordum. Özellikle d vitamini bağışıklığı artırmak için takviye olarakta veriliyor zaten.

Bildiğim kadarıyla magnezyum kalsiyum çinko şikayete bağlı olmaksızın da destekleyici olarak tavsiye ediliyor.

Öncelikle bu kombinasyonu genel mukavemet ve bağırsak düzenleme için kullanıyorum. Ayrıca saç ekimi sonrası saçı beslesin diye iyileşmeyi hızlandırsın dökülmeye sebebiyet verecek, orataya çıkabilecek etkenleri ortadan kaldırsın diye de kullanıyorum.

taco_9

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 01 Kasım 2022, 23:27:32 »
Ekim sonrası 3. gündeyim.

Aşağıdaki takviyeleri kullanmaya başladım.

Xpecia
Solgar kalsiyum magnezyum çinko
Ocean D3 K2
Minoxil (1 ay sonunda başlayacağım)
Ayrıca ilerleyen aşamada minoxil yerine nane ve defne yaprağı ile olabildiğince bitkisel olarak devam edeceğim.

Finasterid ve türevlerine yan etkilerinden dolayı girmedim.

Burada bir arkadaşın paylaştığı güvenilir gözüken yaygın kaynaklardan alınmış makalelerde magnezyum-kalsiyum-d3k2-çinko bileşeninin DHT yi baskıladığını bağırsakları düzenlediğini yazmış. Yani finasterid türevlerinin yaptığını yan etkisiz olarak yapıyor gibi. Aslında DHT yi baskılayanın bağırsakların düzenli sorunsuz çalışması gibi anladım.

Ayrıca ekim bölgem çok gergin olduğu için yine buradan edindiğim deneyimle gün içinde 2 saatte bir nemlendirme yapıyorum çok rahatlatıyor. Klinikteki danışmanlardan da onay aldım.

Bakım, takviye sürecini kaynaklardan ve buradaki paylaşımlardan okuyarak derliyorum. Yanlış yaptığım bir şey varsa düzeltirseniz sevinirim.

bence takviyeler çok güzel bunlara mutlaka devam edin hocam.

Facebook Twitter Instagram